Acer Aspire One A150 Ubuntu 10.04'te fan ve ısınma problemi: Görsel arayüz!

Başlatan dr_curious, 23 Mayıs 2010 - 18:53:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dr_curious

Başlıkta da belirttiğim gibi Acer Aspire One A150aw model bilgisayarımda ısınma sorunu ve fanın hiç durmaması gibi sıkıntılar yaşadım. Bazı paket güncellemeleri ve digitool ile olay çözüldü gibi.

Sorum ise şu: Dual boot ile Windows da kullanıyorum aynı sistemde. AA1 Fan Control adında görsel arayüz içeren bir programla çok ama çok rahat bir biçimde Max, Min sınırları belirleyebiliyor ve sıcaklığı takip edebiliyorum. Günlerdir bütün İngilizce ve Türkçe forumları altüst ettim, hep konsol ve manüel çözümler var. WINE ile AA1 Fan Control'ü çalıştırmayı da denedim, olmadı.

Görsel arayüzlü bir program hakkında bilgi verebilecek ya da WINE ile o programı nasıl çalıştırabileceğimi bilen var mı?

Olmadı bir fikir verebilecek olan? :)

Okuduğunuz için teşekkürler.

dr_curious

eribol

Var okuyan lakin aradığınız program bilen olmamış sanırım. Ayrıca o program büyük ihtimalle özel olarak geliyor Acer bilgisayarlarda. Yani adamlar kendi bilgisayarları için yazmışlardır ve özeldir. Bu nedenle alternatifi biraz zor olur. Ayrıca wine ile pencere açılsa dahi program iş görmez çünkü windows çekirdeğiyle etkileşimli çalışıyordur.

Eğer ısınma sorununuz varsa ilgili başlıklara bakabilirsiniz.