Turanid Linux yukleme sorunu

Başlatan Turanid, 18 Haziran 2008 - 04:16:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Turanid

http://tr.wikipedia.org/wiki/Turanid_linux

Turanid Linux yuklemek istedim ama olmuyor, 1 senedir yeni surumu cikmiyordu ama 4-5 gun once edk2 agina 3.2 surumu dustu bende hemen bir hevesle indirip yazdirdim, kurulum asamasina geldim kurulum basliyor ama bolumleme kismina gelince takiliyor.

Bir onceki surum olan 3.1 surumunu kurdum ama cok eski bir durum, depoya baglanip guncellemeye calistim ama baglanmiyor. Acaba Ubuntu depolarini eklesem sorun olur mu?

Turanid benim favori dagitimimdi ama proje 3.1 surumundan sonra durdu, simdi yeniden basladilar herhalde ama kuramadim iste. MD5Sum kontrolunu de yaptim sorun yok. Bolumleme kisminda neden hata verir sizce?

eren

Sürüm  Çıkış tarihi
3.1       04 Nisan 2007
3.0       12 Ocak 2007
2.1       02 Kasım 2006
2.0       17 Mayıs 2006
1.1       14 Aralık 2005
1.0       18 Ocak 2005

1 seneden fazla bir süredir yeni Turanid sürümü çıkmıyor, proje rafa kaldırıldı. O sizin indirdiğiniz 3.2 sürümü sahte olabilir. Bence kimin yaptığı belli olmayan bir dağıtımı kurmaya çalışmayın, ayrıca destek almanızda imkansız.

Turanid 3.1 sürümü ile sadece TPS paket sistemini kullanmaya başladı, DEB desteğini çekti, yani Ubuntu depolarını ekleyemezsiniz. Turanid benimde baya ümit verdiğim bir projeydi ama ölü bir proje haline geldi. Ardından çıkan Everest Linux dağıtımı da tutunamadı.

Benim tavsiyem Ubuntu kullanmanız yönünde olacak. Turanid Linux dağıtımından ümidi kesin.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Turanid

Ama ben uzun sure Turanid Linux kullandim ve cok sevdim, Linux ile tanismam Turanid Linux sayesinde oldu. 3.2 surumu cikti diye cok sevinmistim, resmi sitesi www.turanid.info da sizin sitenin adresi var, bu sebeple buraya geldim. Simdi bunu yukleyemez miyim?

eren

Projenin devam etmesi için çok uğraştım, geliştiricilerine uzun süre dil döktüm ama ikna edemedim. Alan adı düşünce koruma amacıyla ben aldım bu sebeple bu sitenin adresleri mevcut. O elinizdeki sürüm muhtemelen sahtedir ama İsmail'e sorarım. Onu lütfen kurmaya çalışmayın, bilgisayarınıza zarar verebilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Turanid

Bilgi verdiginiz icin cok tesekkur ederim. Bu proje devam etseymis cok guzel olacakmis ama nasip kismet demek lazim. Tavsiyenize uyup Ubuntu kurmaya karar verdim, hatta kuruluma simdi basliyorum :)

eren

Rica ederim. Ubuntu kurdunuz ama diğer başlıktaki mesajınızı okudum :) WPA WEP sorunu sizi de yakaladı :D