[Çözüldü] Firefox' ta sayfa yüklenmesi çok yavaş

Başlatan sabriyurga, 20 Mayıs 2010 - 22:36:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sabriyurga

arkadaşlar önceden pardus kullanıyordum.ubuntunun yeni versiyonunu yükledim.gayet başarılı olmuş.ancak sorunlarım var.
1-)Adobe sitesinden flash playerı indirdim ancak chromium da çalışmıyor,firefox'a gelince site bile açamıyo bazen yükleniyo diyo .s
2-)İnternete girme konusunda chromium süperken firefox genelde girmiyor sitelere sadece googla a iyi giriyor :D
Sizce neden olabilir?

barış

Sistem özellikleriniz nedir?
Flash ile ilgili sorunlar için Wiki'den arama yapabilirsiniz.

altintasi

Belki saçma gelebilir ama Flash'ı kaldırıp Ubuntu Kısıtlı İlaveler'i yükleyebilir misin?
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

sabriyurga

sistem özelliklerim düşük :S ram 512 ekran kartı 256  (bu bilgisayara çok ihtiyaç duymadığımdan geliştirmedim :) )

esergen

bence de flash player ı kaldırıp depodan ubuntu-restricted-extras ı denemelisin..

sabriyurga

barış

Evet flashı tekrar kaldırıp kurmayı deneyebilirsiniz. Ancak sağlıklı bir kurulum için Wiki'den bakmanızı öneririm :)
Sistem özellikleriniz iyi görünüyor.

sabriyurga

teşekkürler yardımlarınız için deneyecem :) barış teşekkürler wikiye bakacam ;)

ironic

Yavaşlık sorunu için DNS değişikiliği deneyebilirsin. OpenDNS bu konuda oldukça güzel bir seçenek.

sabriyurga

Sorun firefoxta oluyor .s chromium harika hızlı siteleride açıyor.ancak firefoxta sorun oluyor açmıyor genelde :(

heartsmagic

Açmıyor peki ne oluyor? Hata mı veriyor, dönüyor duruyor mu, yoksa başka bir şey mi oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sabriyurga

dönüyor duruyor baya sunucuya bağlanıyor diyor daha sonra hata veriyor bağlantı zaman aşımına uğradı diyor

gokhanyildiz

Alıntı yapılan: sabriyurga - 20 Mayıs 2010 - 22:36:25
arkadaşlar önceden pardus kullanıyordum.ubuntunun yeni versiyonunu yükledim.gayet başarılı olmuş.ancak sorunlarım var.
1-)Adobe sitesinden flash playerı indirdim ancak chromium da çalışmıyor,firefox'a gelince site bile açamıyo bazen yükleniyo diyo .s
2-)İnternete girme konusunda chromium süperken firefox genelde girmiyor sitelere sadece googla a iyi giriyor :D
Sizce neden olabilir?

Aynı sorun bende de mevcuttu. Fakat şöyle birşey farkettim. Chromium firefox tabanlı bir browser olduğu için hemen hemen aynı eklentileri kullanıyorlar. Firefox için adobe flash player eklentisini kurduğumda herhangi bir problemim kalmadı.

sabriyurga

eklentiler sitesine girebilse firefox onu deneyecektim kendim :)

heartsmagic

@ironic'in belirttiği üzere DNS değiştirip deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sabriyurga

linuxta hiç uğraşmamıştım dns ile .s kusura bakmayın nsl değiştiriliyor acaba

dozi

sabriyurga

Alıntı yapılan: dozi - 21 Mayıs 2010 - 00:48:08
Alıntı yapılan: sabriyurga - 20 Mayıs 2010 - 23:58:53
linuxta hiç uğraşmamıştım dns ile .s kusura bakmayın nsl değiştiriliyor acaba
Bu adrese bir göz atın.
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Dns_adreslerini_de%C4%9Fi%C5%9Ftirmek

herkese teşekkürler sorunum çözüldü :)

ironic

@sabriyurga geçmiş olsun.  :)

Başlığı, soruna daha uygun bir ifadeyle değiştirip, konuyu kilitliyorum.