FireFox Ayarlarını Sıfırlama ve Güncelleme

Başlatan boss2, 21 Mayıs 2010 - 10:29:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

boss2

Herkese Günaydın.

1.Soru: Arkadaşlar  FireFox ayarlarıyla oynadım, değiştirdim internetim acayip yavaşladı. Çok takılmalar oluyor. Şimdi Firefox ayarlarını eski haline getirmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

2.Soru: Firefox'u nasıl güncelleyebilirim ayarlarına baktımda birşey göremedim. Hani son sürümü çıkmışsa kendini yükseltsin diye.

3. ve Son Soru: İnternet üzerinden dinlediğim bir mp3 müziğini arşivime hangi eklenti ile alabilirim? Özellikle Fizy.com sitesinde dinlediğimiz müzikler için.

ironic

1. mv .mozilla .mozilla_yedek

komutunu Firefox kapalı iken ver. Açılışta yeni bir profil ile başlar. Eski profili yedekleyeceğiz bu komutla. Eğer tekrardan uğraşmak istemiyorsan yerimleri gibi önemli dosyalarını yedekle öncelikle.

2. Firefox güncellemeleri Ubuntu tarafından sağlanıyor. Yeni sürüm çıktığında güncellemelerle yükseltebilirsin.. Windows' taki gibi uygulama kendini güncelleyemez Linux' ta.

3. Flashgot, Video download helper gibi eklentilerle içeriği indirebilirsin. Fizy.com' da bildiğim kadarıyla içeriği video olarak sunuyor .

sema

Günaydın;

1. Cevap: /home/kullanıcıadı/.mozilla bu dizini tamamen silerseniz yaptığınız değişiklikler gider, çok da iyi olur.
2. Cevap: Şurada bir şeyler var.
3. Cevap: Ben şunu kullanıyorum, çok iyi bence.

Not: @ironic cevaplamış :P
susema

boss2

@ironic arkadaşım teşekkür ederim yaptım ve ayarlar sıfırlandı.

@semagkyz arkadaşım sanada teşekkür ederim. Merak ettiğim için soruyorum verdiğin dizine birtürlü giremedim. Yerler Kısmından-->Dosya Sitemi kısmına giriyorum oradan home/kullanıcıadı/ klasörüne girince Mozilla denen bir klasör yok. Ctrl+H yaptım gizli dosyaları göstersin diye ama yine görünmedi. Ama firefox sayfası açtım adres satırına /home/kullaniciadi/ yazdım açıldı o klasörü gördüm. Fakat silemedim. silinmiyor.

Bi sorum olucak programların kurulduğu klasör neresi hani windowsta c'yi açınca Program Files klasörü gibi.

Fizy.com adresinde videolar olduğu gibi videosuz müziklerde var. Video DownloadHelper eklentisi videoları indiriyor gibi gerçi kullanmadım ama. Acaba MP3 veya benzeri ses dosyalarınıda indirir mi?

Soru soruyu sorduruyor kusura bakmayın.

ironic

Yerler >> Ev dizinine tıkladığında zaten mevcut kullanıcıya ait dizin açılır. Burdayken Ctrl+h ile gizli dosya gösterimine izin ver. KDE kullanıyorsan da "Ctrl+ . "

Linux' taki işleyiş için : http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,12956.0.html

Flashgot mp3 dosyalarını da tanıyor. Video download helper kullanmadığım için ayrıntılarını bilmiyorum.