Linux Mint 5 de de wireless sorunu var mı?

Başlatan zulfikar, 17 Haziran 2008 - 21:21:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zulfikar

Linux Mint kullanan arkadaslar, sizde de WPA WPA2 sorunu oluyormu?

Bazı arkadaslar *diğer basliklarda bazi dagitimlarda (Ubuntu türevi olmayan Mandriva, Pardus, Suse) sorun yok diyor. ama *benim Ubuntu türevi olan dagitimlardan yana tercihim oldugu icin, bilgisi olan arkadaslar cevap verirlerse iyi olur.

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: atopcu - 17 Haziran 2008 - 21:21:42
linux mint kullanan arkadaslar, sizde de wpa wpa2 sorunu oluyormu?

bazi arkadaslar diyer basliklarda bazi dagitimlarda (ubuntu turevi olmayan mandriva, pardus, suse) sorun yok diyor. ama ben ubuntu turevi olan dagitimlardan yana tercihim oldugu icin, bilgisi olan arkadaslar cevap verirlerse iyi olur.

Şurada http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1925.0
Son mesajda Olmadığı belirtilmiş

Yanılmıyorsam forumda Mint 5 te de sorun olmadığı yazılmıştı.

heartsmagic

Maalesef bu haftaki güncellemeyle beraber Mint de bundan nasibini aldı. Güncelleme yapılmazsa sorun olmuyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Mint, Mepis v.s. hepsi etkilendi. WPA sorunu son sürat devam ediyor, WEP + MAC filtreleme sorunu da baş göstermiş durumda. Ubuntu ve türevleri kablosuz bağlantı konusunda sınıfta kaldılar.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

hasansahin

Son güncellemelerden sonra nvidia binary sürücüsüde sorun çıkartıyor. 3-4 gün önce KDE4 yükledim ve sonra Mint 5.0 tamamen çökmüştü. Benim gözümde de sınıfta kaldı.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

izzetguntalaz

Ben en başından beri bu güncellemelere karşı çıkmışımdır.

Zaten 4gb kotalı bağlantım olduğu için hiç güncelleme yapmam.
Bu noktada da biraz haklı çıkıyorum galiba.
Kullanıcılar bir dağatımı kurunca sorun yaşamıyorlarsa güncelleme yapmasınlar.

Bir güncelleme son kullanıcıya:
1. Sorun düzeltme-uyum artışı
2. İşlevsellik artışı
3. Performans artışı

Gibi noktalardan hiçbirinden yarar getirmiyorsa güncelleme yapılmamalı.

Yeni stabilliği tartışılan yazılımlara güncellemek demek "Kobay", "Denek" olmakla eş değerdir bence.
Ama nedense kullanıcılar bir yazılım son versiyonunu kullanmaya pek bir hevesli !

heartsmagic

Yok pek böyle düşünmemek lazım. Eğer he böyle olursa yeni yazılımların denenmesi ve geri bildirim yapılması zor olur. Eğer az tecrübeliysek güncelleme yapmakta pek beis yok bence. Ha eğer bir programı zaten elimizde olmayan sebeplerden ötürü kullanamıyorsak zaten bu bildirilir ve düzeltilir. Gerçi hala WPA'yı düzeltecek Ubuntu'cu abiler ya :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

izzetguntalaz

Nexenta tayfası da çözümü kendilerine saklıyorlar herhalde.  ;D

eren

Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 18 Haziran 2008 - 16:44:20
Nexenta tayfası da çözümü kendilerine saklıyorlar herhalde.  ;D

Onların paketleri Linux üzerinde çalışmaz çünkü onlar Solaris çekirdeğini kullanıyorlar. Muhtemelen çekirdeği de etkileyen bir sorun. Ayrıca Solaris ile Linux komutları çok farklı, BSD Linux benzeşmesi gibi bir olay söz konusu değil.

izzetguntalaz

Yani bu işler yardımla falan olmuyor.
Herkes kendi kurtuluş savaşını kendi vericek.

eren

Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 18 Haziran 2008 - 16:50:34
Herkez kendi kurtuluş savaşını kendi vericek.

Sorunu Ubuntu, Mint, Mepis ya da diğer cephelerden biri çözerse Ubuntu temelli tüm dağıtımlarda çözmüş olacak. Ubuntu temelli 30'dan fazla dağıtım olmasına, onlarca geliştirici olmasına rağmen hala bir çözüm üretilebilmiş değil.

zulfikar

Alıntı yapılan: Eren - 18 Haziran 2008 - 16:52:57
Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 18 Haziran 2008 - 16:50:34
* herkes kendi kurtuluş savaşını kendi vericek.

Sorunu Ubuntu, Mint, Mepis ya da diğer cephelerden biri çözerse Ubuntu temelli tüm dağıtımlarda çözmüş olacak. Ubuntu temelli 30'dan fazla dağıtım olmasına, onlarca geliştirici olmasına rağmen hala bir çözüm üretilebilmiş değil.

anlasilan sorun bazi paketlerden degil, cekirdegin ve sistemin tamamini etkileyen bir hatadan olsa gerek cozum uretmekde zorlaniyorlar