[Çözüldü] Broadcom Kablosuz Problemi

Başlatan boss2, 01 Mayıs 2010 - 17:36:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

boss2

iİlgili başlıkları konulara baktım ama sorunuma bir çözüm bulamadım.

Bilgisayarım Wirelles'a bağlanmıyor. Önceden bağlanıyordu hiçbir problem yoktu wideo izlerken ekranda kesilmelerin olduğunu fark ettim. Donanım sürücülerine baktım pasif olmuş. aktifleştirdim yeniden başlattım ekran kartında bir problem olmadı "etkin ve kullanımda" Ama Broadcam STA kablosuz sürücü "Şuanda aktif ancak kullanımda değil" uyarı yazısı var. Dizüstünün üzerinde kablosuz bağlantı tuşu var ona basıyorum panelin kenarında blutooth simgesi çıkıyor tekrar bastığımda kayboluyor. kablosuz bağlantıyı görmüyor.

Wcd yazılımını indirdim aynı sorun devam etti. Şuanda modemin yanında kablo ile bağlanıyorum...

Kullandığım sistem Ubuntu 9.01 sürümü.

Haa bide kablosuz sürücünün driverını sitesinden linuxa uygun olanını indirdim ancak nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum. Dosyanın içine baktım install falan diye bir dosya yok...

ecarpar

Merhaba bne çok yeni bir kullanıcıyım. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,765.0.html deki yazı benim sorunumu çözdü. windows driverini yüklüyorsunuz buradaki yazıyla.
Eşşeğin uzun bir yolculuğa çıkmış olması onun at olarak döneceği anlamına gelmez.

boss2

Onu denedim ama  olmadı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Mayıs 2010 - 10:52:10

Bu olaya bir çözüm yok mu arkadaşlar?

ecarpar

Yaşadığıms orunları yazayım belki bir yol olur sizede.
Modemden wep128 bits olarak bağlanamadım. WPA olarak şifreleyin. yada SSID inizi gizli yapıp gizli ağa bağlan yolu ile ssıd inizi el ile yazarak girmeyi deneyin.

SSID : Kablosuz ağınızın ismi.

Ubuntunun aygıt yöneticisinden driveler kurulu iken herşey tamamdı ama ağa bir türlü bağlanamadım.
Aygıt yöneticisinden driverleri kaldırdığım halde kalkmamışlardı.(Bu sorunu yeni sistem kurdum denemek için sonrada tüm makineyi temizleyip yeniden sistem kurdum)
Şu an sorunsuz kullanıyorum
Eşşeğin uzun bir yolculuğa çıkmış olması onun at olarak döneceği anlamına gelmez.

heartsmagic

@boss2, kablolu bağlantı kurabiliyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

boss2

heartsmagic arkadaşım teşekkür ederim. Ubuntunun 10 sürümünü kurdum. Artık bağlanıyor. Ubuntu çok güzel ama bana göre çok desteğe ihtiyacı var.

heartsmagic

Alıntı yapılan: boss2 - 04 Mayıs 2010 - 09:53:09
Ubuntu çok güzel ama bana göre çok desteğe ihtiyacı var.

Bizlere göre de öyle...
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.