[Çözüldü] yardım-wireless

Başlatan by_YE, 19 Mayıs 2010 - 20:11:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

by_YE

arkadaşlar iyi akşamlar kusura bakmayın ben direk araştırmadan konu açtım ama laptopuma 3 işletim sistemi kurmak istedim we windowstan sonra ubuntu kurdum sonrada pardus kurcaktım yalnız ubuntuda wireless problemim oldu ubuntu 10.04 lts yükledim wireless donanımım bradcom 802.11g network adaptor diye geçiyor hangi ayarlardan ve nereden nete bağlancaz lütfen yardım edin ubuntuda bi türlü wirelessleri tara seçeneği yok sırf bu yüzden türkçe bile yapamadım. şimdiden teşekkürler

matrax_41

Sistem-Yönetim-Donanım sürücüleri menüsünden wireless sürücüsünü yükleyin.

by_YE

teşekkürler de benim sistem ingilizce artı sürücüyü net bağlantım olmadan nasıl ve nerden yükliyecem acaba söyler misiniz? wireless ikonu da batarya ikonunun yanında ve üstünde kırmızı bi ünlem war ve üstüne tıklayınca en altta vpn ile ilgili bi menü üstünde wirelessle alakalı iki seçenek war bilginize.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Mayıs 2010 - 20:50:58

arkadaşlar koca sitede yardım edebilecek kimse mi yok lütfen ben bu sorunu halletmeden pardus yükleyemem ve ubuntuda kullanamam yardımlarınızı bekliyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Mayıs 2010 - 21:46:21

arkadaşlar ALLAH RIZASI için yardım edin ya bu kadar da olmaz wireless tanımıyor bari windowstan sürücülerini indiriyim bilgisayarada ardından elle felan kuruyum daha türkçe yapamadım yaw nolur yardım etseniz bi de 9bin küsüratlık bi topluluksunuz lütfen yardım edin biriniz bile mi yok içinizden yardım edebilecek  :'(

doe

İnanın ubuntuyu pardustan çok daha kolay ve seri bir şekilde kulanırsınız.

O wireles yazan yere girip ağınız şifreliyse şifre girmeniz yeterli olacaktır. Ancak hiç ağı görmüyor ise kendinizi paralamak yerine 2dk ldizüstü bilgisayarınızı modemin yanına taşıyıp kablo ile bağlayın, gerekli sürücüleri yükleyin. Aynı zamanda

Yönetim(sistem)>Yönetim>(administrator)>dil desteği(Language) 

kısmına tıklayın ve bilgisayarınızı tamamen Türkçe yapın.

-----------------------------------------
Ayrıca yazım konusunda biraz daha Türkçeye özen gösterirseniz çok güzel olacağı kanısındayım.

by_YE

kabloyla girmek istemiyorum açıkcası
ağ tarama diye birşey yok ubuntuda benim gördüğüm kadarıyla kendi ağının adını yaz, şifre türünü yaz, şifreyi yaz hatta mac adresi felan bile istiyo
ayrıca Türkçemde bir yalnış olmuşsa affola çünkü çok kötü ve darmaduman bi durumdayım alternatif olarak windowsumun üzerinden indirebileceğim bi site yok mu bu driveri benim dirver = "04:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4311 802.11b/g WLAN (rev 01)" bu imiş ama ben bunu da hemen hemen nasıl yükliyeceğimi bilmiyorum biraz önce http://forum.ceviz.net/gnu-linux-unix-bsd-pardus/62693-ubuntu-broadcom-wifi-card-problem-cozumu.html burada okudum ve çok karışık geldi doğrusu. Terminalde sudo da bilgisayarıma koyduğum şifre dahil hiçbir rakam sayı yazı hiçbir tuş çalışmıyor bişey giremiyorum sonra enter a basınca makina sorry tekrar dene bakalım diyor  :(

eribol

Hocam bir defa kabloyu takın imkanınız varsa. sudo apt-get install b43-fwcutterkomutu ile kurulacak olan paket donanımı kullanmanıza yardım edecektir. Bu paketi kurduktan sonra System->Administrator-> Hardware Drivers kısmından kablosuz yüklenmiş mi yüklenebilir mi diye bir kontrol yapmanız yeterli gelecektir.
Alıntı Yapağ tarama diye * bir şey yok ubuntuda benim gördüğüm kadarıyla kendi ağının adını yaz, şifre türünü yaz, şifreyi yaz hatta mac adresi felan bile istiyo
bu sadece detaylara indiğiniz için karşılaştığınız şeyler. Yoksa biz o kadar detayına inmiyoruz.

by_YE

yok ben detaya inmeden sürücü yüklü olmadığı için onları görüyomuşum şimdi kablo takma zahmetine girdim (buda benim salaklığım ama konuyu da boşuna açmadım kablom yok diye biliyodum bi baktım warmış) sonra dili yükledim kurban oluyum Türkçeye iki dakkada herşeyi hallettim şimdi ubuntudan yazıyorum
kucak dolusu sevgiler bütün ubuntu forum üyelerine ;D

eribol

Biraz daha dile özen gösterirsiniz artık. Ne de olsa umutsuz bir durumdan çıktınız :)Başlığı kilitliyorum.