Ust surume gectim baglanti gitti

Başlatan Sarp, 17 Haziran 2008 - 17:25:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sarp

Ubuntu 7.04 kullaniodum hic bi sorun yoktu 8.04 cikti diye yeni bastan 8.04 kurdum ama baglantim kopuyor. wireless network kullaniyorum. router cihazimi ubuntu goruyor ismini seciyorum wpa sifremi istiyor giriyorum baglaniyor ama 1 dakka bile olmadan kopuo.

wireless kartim ASUS WL 138G WIRELESS PCI CARD diye geciyor. router cihazi yan odada. nerede hata yapiorum?

Sarp

bunu yazmayi unuttum firmamizdaki vista ve xp kullanan herkeste bu karttan var ve hepsi baglanabilio ama ben baglaninca kopuo

eren

Yazdığınızdan anladığıma göre ağınızda WPA şifreleme yöntemini kullanıyorsunuz. Ağınız WPA mı? Eğer WPA ise WEP olarak şifrelemeyi deneyin çünkü WPA şu an çalışmıyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Sarp

bu dediiniz wpa wep olayini ben degistiremem cunku sirket agi burasi. bilgi islem sorumlumuz yanimda su an ag wpa sirket sifrelemesini kullaniomus. wep yapmamiz mumkun degilmis cunku 5 tane firma ici access point sadece wpa ve wpa2 destekliomus. agda 43 bilgisayar varmis. ben baglanti kuramayacammi cozumu yokmu

eren

WPA2 de sorunlu. Eğer işiniz acilse yeniden Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn) kurun ya da başka bir dağıtım kurun. Şu an için bu sorunu çözemiyoruz çünkü sorunun bizimle bir alakası yok. Sorun direk olarak Ubuntu ile ilgili ve hata kaydı girildi, çözüm bekliyoruz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Sarp

ubuntu bozuksa neden dagitiolar bu surumu insanlara yazik deilmi bakin simdi tum isim aksadi. siz turkiye ekibi olduunuza gore bunu cozmemde bana yadimci olmaniz lazim. bi cozum sununda yapalim.

eren

Sarp bey Ubuntu bozuk değil, WPA ve WPA2 şifreleme teknolojileriyle ilgili ufak bir sorun yaşanıyor ama kısa sürede çözüleceğini umuyoruz. Ayrıca Ubuntu paralı bir sistem değil, iş yerinde sorun yaşatmaz diye bir garanti verilmiyor. Ubuntu Türkiye bir destek ekibi, Ubuntu'nun geliştirilmesi ile bir ilgimiz yok. Bu konuda hata kaydı belirtmekten başka elimizden bir şey gelmez.

Size 3 seçenek sunuyorum.

* Bir önceki Ubuntu sürümüne dönebilirsiniz,
* Başka bir dağıtım kurabilirsiniz,
* Sorunun çözülmesi için bekleyebilirsiniz.

Şu an size sunabileceklerimiz bunlar, lütfen bu seçeneklerden birini seçin, elimizden başka bir şey gelmez.

Sarp

bole sacma bi cozum olmaz hatali olan biseyi neden cikariolar. sorun varsa cozsunler isleri ne insanlara sorun yasatmaya ne haklari var. ben ubuntuya para verip aldim kutulu urun ole bedava almadim. hani destek vadi ne oldu. bu insanlari kaziklamaktan baska bisey deil. yazik verdigim paraya verdigim emege daha baglanti bile kurulmuo.

eren

Sarp bey sanıyorum yurt dışında yaşıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla Avrupa da Suse gibi kutulu Ubuntu satılıyor. Hiç kutulu bir Linux almadığım için destek şartlarını bilmiyorum. Eğer paralı bir ürün aldıysanız +27 21 970 1104 numaralı telefonu arayıp destek isteyebilirsiniz.

Sarp

konustum hardy heron wpa sorunu oldugunu ve bi sonraki surumde cozulceni solediler. intrepid ibex 8.10 30 ekim 2008 de cikiomus bunla sorun cozulcekmis. istersem bana 30 ekimde kutulu 8.10 vereceklermis isteseniz aldiginiz yerle konusup para iadesi saglayabiliriz diolar.

30 ekime kadar kim bekleyecek. windows xp 40 euro ubuntu 8.04 60 euro. 20 euro daha fazla verdim ubuntu aldim ama oda bozuk cikti. boyle tebiyesizlik olmaz bozuk urunu nasil satiosun. kanunsuz olarak indirip kullansam bozuk ciksa anlariz xpyi millet ole kullanio ama ben gittim lisanslisini aldim oda bozuk cikti.

bozuk urun satanlari kiniorum ve bi daha ubuntu urunu almicam. gidip parami geri alcam ve yerine suse alcam. suse 50 euro. en pahalisi ubuntu die guvendik ama dustugumuz hale bakin.

eren

Linux dağıtımlarını kullanmak için para vermenize gerek yok, İnternet üzerinden indirdiğinizde yasa dışı olmuyor :D Suse 50 euro ise gidip Suse alabilirsiniz, Suse de Linux. Suse ile mutlu ve mesut bir şekilde WPA bağlantısı kurabilirsiniz.

Not: Eğer 30 Ekim 2008 tarihine kadar WPA ve WPA2 sorunu çözülmeyecekse vah bizim halimize :(

Sarp

hic bi firmanin bozuk urun satmaa hakki yok bu surum bozuksa satilmayacak, ben gerekli heryere sikayet edicem. salak sacma konusuolar bi sonraki surumde cozulcek 30 ekimde die. parasini verip alioz ama kullanamioz bu nasi is. insanlari kandirmaya dolandirmaa hic bi firmanin hakki yok.

heartsmagic

Ah Ubuntu ekibi ah ne işler açtın başımıza :)
Eren biz dükkanı kapatalım en iyisi :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sarp

yonetici olarak benle dalge geccenize gidip yapimcilar ile gorusun ve insanlarin hakini savuun. siz bole yaparsaniz onlar neler yapar ayip ayip

eren

Bende aşırı derecede sıkkın ve kızgınım. Burası paralı destek alabileceğin bir yer değil sayın Sarp bey, para verip adlıysanız aldığınız yer ile görüşün.

Serkan bu sorun çözülmezse zaten ben bırakıyorum, yeni çıkacak sürümde çözülecekmiş demek ki bu sürümde wpa kullanamayacağız. Eğer bu resmi olarak bir yere yazılırsa ben zaten bırakıyorum.

Sarp bey lütfen konuyu daha fazla uzatmayın, bizim elimizden gelen budur. İstediğiniz yere de bizi ya da geliştiricileri şikayet edebilirsiniz.

heartsmagic

Intrepid'e kadar bekletirlerse zaten facia olur Eren. Hoş ben bir yere gitmem de cidden çok kötü olur.
@Sarp, biz paralı çalışan ekip değiliz. Sana kaç defa söylendi bu değil mi? Hoş 50 defa da söylense senin anlayacağın yok sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sarp

iste guzel ulkem bu yuzden ilerlemio. gidin nereye sikayet edeseniz edin dio herkes. ben bi uruna para verdim ama urun parasinin hakini vermio bozuk calismio. onarilmasi icin telefon ediom 30 ekimi beklein diolar boyle mantik olurmu. bu yapilan kul haki. ayip ve gunah olmasini geciom yasalara gorede aykiri. bozuk bisey satilmaz. bozuksa ya deisilir ya onarilir ama ikisinede yasamiolar.

Sherlock Holmes

Bir arkadaşımla birlikte kurmuştuk 7.10 gutsy gibbonu yaklaşık 6 ay önce.
Onun wireless sorunu vardı fakat Ndiswrapper ile çözmüştük.
https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Driver/Ndiswrapper
Wireless hatası ise belirsiz bir süre sonra kopma idi.(bazen 5dakkika bazen 5saat sonra) sebebi kesin değildi ama biz driver'dan şüpheleniyorduk.
Işin garip tarafı arkadaşım 8.04'de yükseltiğinde hiç wireless sorunu yaşamaması  :)

a.a.sezen

Satırları hayretle ve ibretle okudum.. Sarp bey geçmiş olsun.
Ubuntuda wpa sorunu olduğunu bilmiyordum. Vesileyle öğrenmiş oldum.
Ancak anlamadığım.. Benim wireless bağlantı şifrelemem de wpa2 hiç bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.
Debian da da wpa veya wpa2 her iki durumda da bağlanıyor.
Sorun nerede tam anlamadım.
Asıl böyle merkezinde bile sorunlu olarak tanımlandığını duyunca şaşırdım.
Sarp Bey bu noktada haklı.. Madem ticaret konusu yapıyorsun, bu ticaret ahlakı ile açıklanmayacak bir durum.
En küçük bir üretim hatasında tüm ürünün geri toplanıp prestijin kurtarıldığı bir anlayış ve dünyada yaşıyoruz. Her ne kadar Türkiye'de örneklerine pek raslanmasa da...
Güce ve Geleceğe, Güvenle...

eren

Sarp bey bu ütü değil ki değiştirilsin ya da onarılsın :D Konu edilen ürün bir işletim sistemi, bir hukukçu olarak konuya değinmem gerekirse bu konu da tabi ki şikayetçi olabilirsiniz. Ama bu tip ürünlerde yasa 6 ay hak tanıyor. Yaklaşık 3.5 ay sonra yeni sürüm çıkacağı için yasa da bu konuda yanınızda olmaz.

Şu an bu sorunu bende yaşıyorum ve WPA bağlantım kopuyor, hatta sorun çözülmez ise ben görevimi bırakıyorum ve yerel takımlar olarak forumları 1 gün süre ile kapıyoruz. Elimizden gelen maksimum protesto ancak bu olabilir.

Bizde sıkıntılıyız, diğer yerel takımlarda sıkıntılı ama işte çare yok. Biz gerekli her türlü girişimi yaptık, Serkan hata kaydı girdi, Furkan ortalığını ayağa kaldırdı. Sizi anlıyoruz ve elimizden geleni yapıyoruz. Lütfen bizden daha fazlasını beklemeyin.

Sarp

ben parasindan gectim bu yapilan dolandirmaciliktir simdi insanlar bu urunu aldi ama kullanamio. bide benim yerime koyun kendinizi ne yapadiniz siz. konu uzamasin ide susuom zatne siz direk ilgili deilmisiniz ubuntu almanya formuna yazcam

saol aa.sezen.

eren

Para konusuna bir şey demiyorum, Linux dağıtımlarının para ile satılmasına özellikle kapalı kodlu sistemden bile pahalıya satılmasına sıcak bakmıyorum. Para verdiyseniz kutunuzun içerisinde destek telefonlarının yer alması gerekiyor, orada yazan bölgenize ait numara ile de görüşün.

Ubuntu Almanya da aynen bizim gibi gönüllü yürütülen bir destek sitesi, onlarında elinden bir şey gelmez. Onlarda şu an bizim gibi sıkıntı yaşıyorlar.

Sorunu inanın bende sizin gibi takip ediyorum ve sorun çözülmez ise yapacaklarımızı yazdım. Bu konu da inanın bende sizin kadar kızgınım ve üzgünüm ama kızmamız ya da üzülmemiz sorunu çözmüyor. Lütfen biraz daha sakin olun ve konuyu takip etmeye devam edin.

Sarp

Ubuntu Almanya

http://www.ubuntu-forum.de/post/118197/intel-pro-wireless-2200-wlan-problem.html
Intel PRO/Wireless 2200 baglantisi kopuyor

http://www.ubuntu-forum.de/post/47046/netgear-wg111t-wlan-wie.html
Netgear WG111T WLan calismio

http://www.ubuntu-forum.de/post/186971/keine-vebindung-zum-wlan-router.html
Intel ProWireless 2915 baglantisi kopuo

http://www.ubuntu-forum.de/post/70457/konsolen-einstellungen-speichern.html
wpa sifremi kabul etmio

http://www.ubuntu-forum.de/post/127934/wlan-mit-d-link-dwl-122.html
D-Link DWL 122 wpa agina baglanmio

http://www.ubuntu-forum.de/post/106723/wireless-status-disconnected.html
sinyal seviyesi 0 wpa agina baglanmio

http://www.ubuntu-forum.de/post/25504/wlan-funktioniert-nur-ab-und-zu.html
wep baglanio ama wpa baglanmio

50 sayfa konu var. insanlara yazik verilen paraya yazik. ubuntu yaptigi isin hakkini vermeli. forumdan gidiorum ve suse alicam herkese soylicem ubuntunun bozuk oldugunu kimse almasin artik

cevremde kim vasa gitti 60 euro vedi ubuntu aldi hepsinin parasi cope gitti

izzetguntalaz

@Sarp Anlamazsın ama sana bir ata sözünü hatırlatayım.

Senin amacın üzüm yemek mi, yoksa bağcıyı dövmekmi?

Sorununu çözmek için uğraşmıyorsun. Popilist popilist yazılarla forumu kirletiyosun.

eren

Sarp bey gördüğünüz gibi sorun küresel bir boyut kazandı. Tüm yerel siteler bu sebeple mağdur durumda. Eğer Ubuntu bu sorunu çözemezse zaten kendi sonunu hazırlayacak çünkü dalga dalga yayılmaya başladı. Kozmo ile temaslarımdan edindiğim bilgilere göre sorun çözülmediği takdirde Ubuntu ile ilişkisini kesecek insan sayısı az değil.

Ubuntu'nun prestiji yerle bir olmuş durumda ve bu hızla yayılıyor. Çözüm bir sonraki sürüme kalırsa Ubuntu'nun bu sonu olacak. Ben en az %50'lik bir dilimi kaybeder ve bu dilimi özellikle Avrupa ülkelerinde Suse alır diyorum.

Kozmo konuyla ilgili ayrıntılı bilgileri topluyor ve anlık olarak destek birimine bildiriyor. Sizin de telefondan edindiğiniz bilgilere göre konudan geliştirici ekibin haberi var. Bakalım gelişmeler neyi gösterecek.

Herkesi sükunete çağırıyorum ve sabırlı olun diyorum.