Linux Uyumlu Harici Harddisk Arıyorum

Başlatan XRumer, 18 Mayıs 2010 - 22:32:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Arkadaşlar 500 Gb ya da 1 Tb boyutlarında bir harici sabit disk almayı düşünüyorum fakat baktığım harici sabit disklerin üzerinde "kendiliğinden yazılımı yüklü olup Windows üzerinde çalışabilmektedir" yazıyor. Fakat ben Linux'ta sorunsuzca çalışabilecek bir harici sabit disk almak istiyorum. Sonra aldığımda Linux uyumlu çıkmazsa uğraşmak istemiyorum, o nedenle sizlere sorayım dedim, bana önerebileceğiniz bir şey var mı?

eribol

ODİN

bende samsung s2 portable var 500 gb çalışıyor linuxte ama ben fazla linuxe takmıyorum harici diskler ve flash diskler konusunda linux beni biraz korkutuyor bazen takıyorsun bağlantıyı kopar diyorsun bağlantı kesildi diyor ama diski elime aldığımda plakanın hala döndüğünü hissediyorum. o sırada usbden çekmekte ipsiz banki jumpinging yapmak gibi oluyor. malum bazı firmalar linuxe tam destek vermiyor.
Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

heartsmagic

@ODİN, USB standart bir teknolojidir. Ayır dediğinde diskin ayrılır genelde. Hatta Linux bu konuda Windows'tan çok daha başarılıdır. Disk üzerinde çalışan bir uygulama varsa kendisi sonlandırır. Kısacası eğer diskinle bir problem yaşıyorsan üzerine gidip araştırman gerekiyor. Genel bir sorun değil bu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.