En çok hangi dağıtımın logosunu beğeniyorsunuz?

Başlatan ironic, 18 Mayıs 2010 - 15:32:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

En çok hangi dağıtımın logosunu beğeniyorsunuz?

Archlinux
Debian
Ubuntu
Redhat
Slackware
Gentoo
Mandriva
Fedora
Pardus
PCLinuxOS
FreeBSD
OpenSUSE
Sabayon
PC-BSD
Puppy
OpenSolaris
Easypeasy
Salix OS
Elive
ClearOS
CentOS
Slax
Nexenta
Linux Mint

eribol

Ubuntu logosu ve anlamıyla o kadar mükemmel bir uyum sağlarken elma mı? En azından biraz araştırılsa bu kadar büyük bir fark varmış gibi büyük konuşulmazdı.

İsmail Caner NAZ

Alıntı yapılan: eribol - 16 Mart 2012 - 01:05:19
Ubuntu logosu ve anlamıyla o kadar mükemmel bir uyum sağlarken elma mı? En azından biraz araştırılsa bu kadar büyük bir fark varmış gibi büyük konuşulmazdı.

Napalım!!! Yapacak birşey yok... ubuntu için hep araştırmak gerekiyor zaten... demek ki elma dediğiniz varlıklar kadar reklamlarımızı ubuntucular olarak yapamıyoruz. Bu arada yine başlıktan koptuk.

eribol

Alıntı Yapubuntu için hep araştırmak gerekiyor zaten
Apple'ın mühendis saçmalamasını araştırmışsınız(ki sizden başka kaç kişi bunu araştırmış merak ediyorum) bu sorun değil ve hatta bilmişlik için mükemmel bir araç olarak kullanılabiliyorken sizin tarafınızdan, Ubuntu'nun logosuna bakarak bile az çok fikir verebilecek logosunu araştırmak eleştirinize maruz kalıyor. Ubuntu logosu da ismi de sloganı da Ubuntu kurulurken anlaşılabilecek şeyler.

Ve evet bir şirketin logosunu bu başlıkta (bana göre) nahoş bir şekilde gündeme getirerek konuyu zaten dağıtmış oldunuz maalesef.

İsmail Caner NAZ

Alıntı yapılan: eribol - 16 Mart 2012 - 01:26:27
Alıntı Yapubuntu için hep araştırmak gerekiyor zaten
Apple'ın mühendis saçmalamasını araştırmışsınız(ki sizden başka kaç kişi bunu araştırmış merak ediyorum) bu sorun değil ve hatta bilmişlik için mükemmel bir araç olarak kullanılabiliyorken sizin tarafınızdan, Ubuntu'nun logosuna bakarak bile az çok fikir verebilecek logosunu araştırmak eleştirinize maruz kalıyor. Ubuntu logosu da ismi de sloganı da Ubuntu kurulurken anlaşılabilecek şeyler.

Ve evet bir şirketin logosunu bu başlıkta (bana göre) nahoş bir şekilde gündeme getirerek konuyu zaten dağıtmış oldunuz maalesef.

Hep söylüyorum. Size de söyleyeyim. Ben o şirketin ürettiği o malum bilgisayarın hayranıyım. Laptop' umda Ubuntu kullanıyorsam,
1) Unix benzeri çekirdek tabanlı olduğundan (O malum şirketin bilgisayarı Unix tabanlıdır.)
2) Malum bilgisayar gibi, Çubuğu üstte, Pencere ikonları sol-üstte, Cairo-dock ile alt menü' ye sahip olmasındandır...

Bu konuyu da böylece sonlandıralım isterseniz...!!! :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Mart 2012 - 02:04:16

ubuntu' nun Zulu dilinde "merhemet etmek" anlamına geldiğini mesleğim icabı çoğu kullanıcısıdan da iyi bilirim merak etmeyin...

if

@İsmail Caner NAZ adlı üyeyi "troll"ük yaptığı için yasakladım.

Laftan anlamayan üyelerle kaybedecek vaktimiz yok.

TahaKaradeniz

Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

Barış Can

» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

arpia

Alıntı yapılan: sem0900 - 21 Mayıs 2010 - 19:42:43
Alıntı yapılan: heartsmagic - 21 Mayıs 2010 - 15:47:11
Alıntı yapılan: sem0900 - 21 Mayıs 2010 - 02:12:35
Redhat çok gizemli, ne beyaz şapka ne siyah... Anlamını bilen var mı? Direk o yönden bir çağrışım yaptı bana...

http://answers.google.com/answers/threadview/id/73129.html
:)

Teşekkür ettim, düşündüğüm gibi değilmiş, o sporu da bilmiyordum... Yeni bir şey daha öğrendim.. Onun için de teşekkür ederim =)

Bende lacrosse'u Teen Wolf adlı diziden öğrendim, hiç bilmiyordum :) Kırmızı şapka içinse, şirkette gezen ve her işi çözen kırmızı şapkalı personel olarak duymuştum :)

Neyse unutmadan Debian, Arch RedHat ve OpenSuSE, yakalıkları duruyor hala :)

Ertroll

Redhat ve Arch arasında kalsam da son kararım Arch'tan yana. Arch, Debian ve Fedora.

Balli

Alıntı yapılan: Ertroll - 11 Ağustos 2012 - 20:45:37
Redhat ve Arch arasında kalsam da son kararım Arch'tan yana. Arch, Debian ve Fedora.

Redhat ve Arch arasında kalıp Redhatı ilk üçe koymamanız çok hoş :D

Ertroll

Alıntı yapılan: Balli - 11 Ağustos 2012 - 21:01:01
Redhat ve Arch arasında kalıp Redhatı ilk üçe koymamanız çok hoş :D

Yorumumda yazdığım sıralama beğenme derecelerimi ifade etmiyor. Yani 1-Archlinux 2-Debian 3-Fedora değil. Beğenme derecelerime göre sıralayınca 1-Debian 2-Fedora 3-Archlinux oluyor. Doğal olarak da Redhat'in ilk üçe girmemesi gerekiyor. Böyle olunca pek de hoş olmamıştır belki. :)

Balli

Alıntı yapılan: Ertroll - 16 Ağustos 2012 - 16:00:03

Yorumumda yazdığım sıralama beğenme derecelerimi ifade etmiyor. Yani 1-Archlinux 2-Debian 3-Fedora değil. Beğenme derecelerime göre sıralayınca 1-Debian 2-Fedora 3-Archlinux oluyor. Doğal olarak da Redhat'in ilk üçe girmemesi gerekiyor. Böyle olunca pek de hoş olmamıştır belki. :)

Şimdi anladım tamam :)

Ubuntu sever

Ubuntu'nun logosuna bayılıyorum! (hatta logo için geçtim desem yalan olmaz)  ;D

Lütfen imzama bak!

tux

Kararsız kaldım. 4-5 tanesi dışında hepsi güzel :)

yavuz21

logoya bakarsak Arch tartışmasız 1. ama ubuntu sitesindeyiz :)

emreseckin

eribol

Alıntı yapılan: emreseckin - 19 Kasım 2012 - 19:25:18
Debian
Ubuntu
CentOS :)
Size hatırlatmaktan yorulacak modlar. Hoş ben de bir tek böyle durumlar için ileti atıyorum ya artık, neyse. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28832.0
Lütfen, bari kendinize olan saygınızdan yapmayın şunu.

emreseckin

Alıntı yapılan: eribol - 19 Kasım 2012 - 19:54:19
Alıntı yapılan: emreseckin - 19 Kasım 2012 - 19:25:18
Debian
Ubuntu
CentOS :)
Size hatırlatmaktan yorulacak modlar. Hoş ben de bir tek böyle durumlar için ileti atıyorum ya artık, neyse. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28832.0
Lütfen, bari kendinize olan saygınızdan yapmayın şunu.
Hocam anlamadım ama :) yinede özür dilerim iletimi silebilirsiniz

if

emreseckin

monthy_python

Şu anket sayesinde ubuntu'nun kelime anlamını öğrendim. yani "zulu dilinde şu demek, bu  demek" diye duymuştum ama şaka zannetmiştim  ben onu ;D
Güzel dağıtım seçmişiz (logosu da on numara).

firetux

Linux mint, Arch linux ve Red hat favorim (ubuntu'yuda seçerdim ama seçenek hakkı yetmedi  ;D)

kalkan1973

Evde İşte her yerde Linux

firetux

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 20 Aralık 2012 - 20:55:51
Dağıtım da LOGO su da hoşuma gidiyor...
Aklıma takıldı! Hangi dağıtım? :o
Arch sanıyordum ama debian öff kafam karıştı