En çok hangi dağıtımın logosunu beğeniyorsunuz?

Başlatan ironic, 18 Mayıs 2010 - 15:32:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

En çok hangi dağıtımın logosunu beğeniyorsunuz?

Archlinux
Debian
Ubuntu
Redhat
Slackware
Gentoo
Mandriva
Fedora
Pardus
PCLinuxOS
FreeBSD
OpenSUSE
Sabayon
PC-BSD
Puppy
OpenSolaris
Easypeasy
Salix OS
Elive
ClearOS
CentOS
Slax
Nexenta
Linux Mint

ironic

Yoruma açıktır. Anketteki dağıtımların logoları aşağıda listenmiştir. En fazla 3 seçenek için oy verebilirsiniz.

ArchlinuxDebianUbuntuRedhatSlackwareGentoo MandrivaFedora

PardusPCLinuxOSFreeBSDOpenSUSESabayonPC-BSDPuppy LinuxOpen Solaris

EasyPeasySalix OSEliveClearOSCentOSSlaxNexentaLinux Mint

badhero

En az beş tanesini çok ama çok beğeniyorum. Oy kullanmak çok zor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Mayıs 2010 - 15:47:19

Ekleme: Neyse ki ankette fazla oy kullanmak mevcutmuş. :D

gio

Debian - Basit ve estetik. Starcraft'taki Zerglerin amblemine de benziyor. Buğulu cama parmakla izini bırakmak zevkli :)

Archlinux - Otomatik Portakal'ın afişine benziyor.

Ubuntu - Omuz omuza olmayı simgeliyor.

ubuntuki lilith

Ozmo

Fedora sonsuzluğu
Debian Gnu anlatıyor
FreeBSD beni anlatıyor :)

gio

Freebsd'nin kült logosu da her zaman ayrı bir yere sahip.

Redhat da şapkayla bütünleşti.

badhero

Debian ve Arch göze hoş geliyor. Ubuntu'nunki ise çok anlamlı. Hümanizmi simgeliyor.

Opensuse ve Mandriva'ya da oy vermek isterdim. :)

doe

Tüm logoları liste halinde görebilseydik daha güzel olurdu.

badhero

doe

Pardon AdBlocker engellemiş. 

Bence Pardus, Debian, Arch
En kötü ise OpenSolaris

kuleyni

en çok beğendiğim freebsd sonra arch sonra sabayon :)

xwes

Ubuntu, Redhat ve Archlinux logolarini beğeniyorum. Sıralama yapacak olursam Archlinux 3. olur. Ubuntu ile Redhat arasında ise karar veremiyorum. Ubuntu'nunki daha anlamlı ama Redhat'ınki de çok hoş.

sem

Redhat çok gizemli, ne beyaz şapka ne siyah... Anlamını bilen var mı? Direk o yönden bir çağrışım yaptı bana...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

erhangulsum

ubuntu, pardus ve fedora...

ubuntunun logosu super zaten...

XRumer

Mandriva'nın logosu ay yıldız şeklinde, bir de Türkçe'ye olan desteğini hesaba kattığımızda yeni başlayan birisi yerli dağıtım sanabilir. :D

Ama oyum RedHat, Pardus ve Slax'a

heartsmagic

Alıntı yapılan: sem0900 - 21 Mayıs 2010 - 02:12:35
Redhat çok gizemli, ne beyaz şapka ne siyah... Anlamını bilen var mı? Direk o yönden bir çağrışım yaptı bana...

http://answers.google.com/answers/threadview/id/73129.html
:)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ubuntuki lilith

Ben burada logoları birlikte görünce red hat'i yeni anladım. Forumda bir arkadaşımızın profil resmi de red hat'ti.Onu ben altta beyaz tavşan üstte de başkalaşım halinde bir kurbağa sandım, bakınca ancak bunlara benzetebilmiştim. Bu logo anketi sayesinde odaklanınca çözdüm olayı :) :) Tuhaf bir logo doğrusu. Küçük boyuttaki resimde özellikle ne olduğu anlaşılmıyor altında red hat yazmasa hala onu tavşan sanacaktım, yazıyı okuyunca gözlerim kırmızı bir şapka arar oldu  :)

marjinal1st

Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

badhero

Alıntı yapılan: ubuntuki lilith - 21 Mayıs 2010 - 17:17:59
Ben burada logoları birlikte görünce red hat'i yeni anladım. Forumda bir arkadaşımızın profil resmi de red hat'ti.Onu ben altta beyaz tavşan üstte de başkalaşım halinde bir kurbağa sandım, bakınca ancak bunlara benzetebilmiştim. Bu logo anketi sayesinde odaklanınca çözdüm olayı :) :) Tuhaf bir logo doğrusu. Küçük boyuttaki resimde özellikle ne olduğu anlaşılmıyor altında red hat yazmasa hala onu tavşan sanacaktım, yazıyı okuyunca gözlerim kırmızı bir şapka arar oldu  :)

Bunu itiraf etmek zorunda değildin. :D :D :D

ubuntuki lilith

özgürubuntu

sem

Alıntı yapılan: heartsmagic - 21 Mayıs 2010 - 15:47:11
Alıntı yapılan: sem0900 - 21 Mayıs 2010 - 02:12:35

http://answers.google.com/answers/threadview/id/73129.html
:)

Teşekkür ettim, düşündüğüm gibi değilmiş, o sporu da bilmiyordum... Yeni bir şey daha öğrendim.. Onun için de teşekkür ederim =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

silvester

ırmak

FreeBSD, OpenSUSE, Debian
Ayrıca Ubuntu logosundan hiç hoşlanmıyorum şahsen.