Linux Mint Kurulumu - Live CD

Başlatan zoyaist, 17 Haziran 2008 - 09:16:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zoyaist

Selamlar,
Uzun bir süreden beri Ubuntu Kullanıyorum. Felsefeye uygun olarak ubuntu dan istediğim tüm cd ler 1/2 hafta içinde adresimize geliyor. Onunla ilgililenmek Çok Hoşuma Gidiyor ve Son 8,04 HH den sonra sizin sitenizle tanıştım. İlk defa da bu konu için yazıyorum. Hayırlı Olsun (Kendi Adıma) :)

Şimdi de Mint in sayfasından, Mint 5 İso dosyasını indirdim ve cd ye yazdırdım. Fakat anladığım kadarıyla bu, Live Cd. tek iso dosyası "lite" hariç buydu.
Gayet güzel boot oldu ve kullanıyorum. Problem de yok donanımsal olarak. Bu arada Notebook um Presario V6630ET. 3 farklı bölümde Ubuntu, Ubuntu Studio ve Kubuntu yüklü.

Fakat benim istediğim. Live CD den değil de Harddiskime kurmak. Bu elimdeki CD de instal ile ilgili bir bölüm göremedim. Yani CD de var da ben mi göremiyorum yada bilmiyorum, yoksa Ayrıca Mint in install olan isosuda var mı?

Saygılar.
Linux For All

umutubuntu

Çalışan CD açtığınızda masaüstünde ''install'' (kur) göreceksiniz, bu bütün Linux Mint versiyonlarında böyledir (bir ara deneme amaçlı sürdüğü Enlightenment hariç)
Devamında kurulum ile ilgili temel bilgilere Ubuntu-org Wiki'den ulaşabilirsiniz.
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=Kurulum