Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO 19. Sayı

Başlatan sema, 17 Mayıs 2010 - 13:50:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sema

Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun on dokuzuncu sayısı.

İçindekiler;

* Linux Dünyasından Haberler (Okan AKINCI)
* Ubuntu Lucid Lynx 10.04  LTS (Ramazan Gürbüz)
* Lucid Lynx /Vaşak (Semetey Coşkun)
*Ubuntu'yu Türkçeye Çevirenler (Röportaj)
* Bir Garip Dağıtım Hikayesi (Burak Sezer)
* Richard Matthew Stallman (Ayfer Kaya)
* İstenmeyen Flashları Engellemek (Okan Akıncı)
* Gparted (İbrahim Kozan)
* MonoDevelop (Ayfer Kaya)
* Frets On Fire (Okan Akıncı)
* Açık Kaynağın Güvenliği (Okan Akıncı)
* Kendi Penguenimizi Çiziyoruz (Ramazan Gürbüz)
* Ayın En Güzel Masaüstü (Adem Ergin)
* Ayın İpuçları

İndirmek için şu sayfayı kullanabilirsiniz.
susema

Yiğit Ateş

Teşekkürler, yine güzel bir sayı olmuş. Özellikle kapak harika. Bir de indirme linki direk pdf dosyasına olsa daha iyi olmaz mı?

sema

Arkadaşlar şimdilik indirmeyi bu şekilde yapalım, akşama düzeltilecek, gerisi beni aşan şeyler. Yine de bakıyorum, düzeltebilirsem düzelteceğim.

Bir de indirme bağlantıları sayaca da yansımıyor maalesef :D
susema

hitokiri

Güzel dolu dolu bir dergi olmuş elinize sağlık :)
Aa sayaca +1 diyeyim o zaman :D :P

ironic

Harika bir sayı yine bizlerle.. Okumaktan büyük keyif aldım..  :) Tüm ekibi kutlarım

ubuntuki lilith

Elinize sağlık arkadaşlar, özellikle promosyonlara tek kelimeyle bayıldım.

bsod1

güldürü bölümünü kaldırdığınız için teşekkürler..

sema

Çoğunluk güldürü bölümü istemiyor sanırım? Ben olmasını istiyordum açıkçası ama çoğunluk da istemiyorsa.....
susema

sem

Beni de eğlendiriyordu ama... İstenmiyorsa...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

XRumer

Açıkcası ben de istemiyordum.

Zaten daha önce de okurlarımız tarafından eleştiri almıştı. Güldürü bölümünün kalkması iyi oldu.

omergex

toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

pwl

Dergide emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler. Ellerinize, emeklerinize sağlık. Tasarımlarınızı da çok beğeniyorum.

Yiğit Ateş

Güldürü bölümü fikir olarak çok güzeldi, ama pek güldürmüyordu sanki :)

canosayan

bu yorumları wordpress üzerinde de yapabilirsiniz. böylece wordpress trafiği artar. sonra google daha çok indeksler. sudo daha erişilebilir olur. bütün dünyaya yayılır.
altyapıcının yorumuda böyle olur.
Chmod bizim işimiz.

Papyrux

19. Sayının Mayıs ayına gelmiş olması epey manidar...
Her hangi bir çıkarsama yapmanın bir anlam ifa etmeyeceği çok açık...
Emeği geçenlere teşekkürler.
papyrux

Krazky

Emeği geçenlere bende teşekkür ederim. Kapak gerçekten şahane...

sema

Alıntı yapılan: Papyrux - 18 Mayıs 2010 - 01:44:55
Herhangi bir çıkarsama yapmanın bir anlam ifa etmeyeceği çok açık...

Ben bu yorumdan hiçbir şey anlamadım. Yani 19. sayı ve Mayıs ayı!? :-\ Bir de manidar? Kaçırdığım bir şey mi var?

Teşekkür ederiz ayrıca herkese.
susema

Alquimista

Emeği geçen tüm tayfa arkadaşlarımı tebrik ederim. 50 sayfalık dolu dolu bir sayı oldu, bizi biraz uğraştırdı ve gecikmeler yaşadık ama değdi gerçekten. Ufak tefek hatalarımız eksikliklerimiz olduysa eğer affedin, bu sayı biraz daha uğraştırıcı oldu bizim için.

Güldürü bölümü ben de istemediğimi söyleyeyim o zaman madem görüş belirttik hepimiz. Ama bunun sebebi bizim isteyip istemememiz değil bu bölüm için bir çalışmanın bize gelmemesidir bunu da belirtelim.

Her türlü yorum, görüş ve eleştiriniz bizleri mutlu ediyor arkadaşlar, teşekkür ederiz.

Kapak ve duvar kağıtlarını beğenmenize de ayrıca sevindiğimi belirtmeliyim :)
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: semagkyz - 18 Mayıs 2010 - 01:59:31
Alıntı yapılan: Papyrux - 18 Mayıs 2010 - 01:44:55
Herhangi bir çıkarsama yapmanın bir anlam ifa etmeyeceği çok açık...

Ben bu yorumdan hiçbir şey anlamadım. Yani 19. sayı ve Mayıs ayı!? :-\ Manidar? Kaçırdığım bir şey mi var?

Teşekkür ederiz.
19 mayıs :)

Krazky

Diğer sayılarınızda Ubuntu depolarında yer alan yazılımların, ne işe yaradığı hakkında daha çok bilgiye yer verirseniz çok daha güzel olacağına inanıyorum. Bu bilgilendirme herkes açısından çok yararlı olur diye düşünüyorum. İlginize önemle belirtmek istedim. Çok teşekkürler ve iyi çalışmalar diliyorum.

sema

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 18 Mayıs 2010 - 02:00:56
19 mayıs :)

Hımm, pardon :D  Aslında 19'unda yayımlayacaktık da :P

Teşekkürler.

Ayıraca klasikleşmiş teşekkürlerimi de sunayım :P

Hadron'u bizimle tanıştırdığı için Burak Sezer'e, ayın en güzel maaüüstüsü için Adem Ergin'e (ğnome) ve ilginç Mono haberi için de Yiğit Ateş'e çok teşekkürler. Tabii dergi tayfasına ve  okuyucularına da. Bir de hazırladığı bash için Anıl Çörekçioğlu'na da çok teşekkürler :)

@ Krazky elbette..
susema

Alquimista

Alıntı yapılan: Krazky - 18 Mayıs 2010 - 02:06:38
Diğer sayılarınızda Ubuntu depolarında yer alan yazılımların, ne işe yaradığı hakkında daha çok bilgiye yer verirseniz çok daha güzel olacağına inanıyorum. Bu bilgilendirme herkes açısından çok yararlı olur diye düşünüyorum. İlginize önemle belirtmek istedim. Çok teşekkürler ve iyi çalışmalar diliyorum.

Depolarda yer alan yazılımları tanıtmaya gayret ediyoruz elimizden geldiğince; bu ay GParted, MonoDevelop gibi önemli iki bir yazılım vardı mesela. Önümüzdeki ay için de aynı şekilde ve mümkünse daha fazla yazılım tanıtımına yer vermeye gayret ederiz.

Öneriniz için teşekkürler.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

sema

Imm. Hep bir şeyler unutuyorum. Ubuntu Çevirileri röportajı için Hasan Yılmaz, Alev Erzurumlu ve Esat Yüce başta olmak üzere tüm Çeviri Ekibine çok teşekkür, çok keyifliydi..

Ayrıca çeviri yarışması birincisi Esat Yüce'yi bir kez de buradan tebrik edelim.
susema

Alquimista

Tüh ben de unuttum söylemeyi. Ubuntu'yu Türkçeye Çevirenler'e teşekkürler :) Çok keyifli bir röportajdı, çok teşekkürler arkadaşlar.

sem

Evet hepsine teşekkürler, Türkçe'ye çevirenlere de çok teşekkürler... Yanlış okuma yüzünden boşuna uğraştırdım kendilerini bir de bu ara... Dikkatsizlik... Gerekli özürü diledim tabi...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?