[Çözüldü] Klavye numerik kısım çalışmıyor.

Başlatan ebualos, 13 Mayıs 2010 - 10:31:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ebualos

İyi günler.  Klavyemin sağ tarafındaki numerik kısım dün çalışmamaya başladı. Oturum açarken  Numlock tuşuna basıp numerik kısımdan parolamı girebiliyorum ama oturum açıldıktan sonra numerik kısım çalışmıyor. Harflerin bulunduğu kısımdaki rakam tuşları çalışıyor.   Bir önceki kernel ile giriş yapıp denedim durum aynı. Son aldığı güncellemelerden dolayı mı oldu acaba? Yardımcı olursanız memnun olurum.

Sistem: Ubuntu 10.04 LTS
Kernel: 2.6.32-22 generic
Klavye: Minton MKB-1009

ebubekirs

Sistem > Tercihler > Klavye menüsündeki Fare Tuşları sekmesinde "Belirteç klavye ile kontrol edilebilir" seçeneği işaretli kalmış olabilir mi ? Eğer öyleyse işareti kaldırın.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

ebualos

Alıntı yapılan: ebubekirs - 13 Mayıs 2010 - 10:51:52
Sistem > Tercihler > Klavye menüsündeki Fare Tuşları sekmesinde "Belirteç klavye ile kontrol edilebilir" seçeneği işaretli kalmış olabilir mi ? Eğer öyleyse işareti kaldırın.

Süpersiniz hocam :)    Sayenizde problem çözüldü.  Allah razı olsun.  Yalnız "Belirteç klavye ile kontrol edilebilir"   ne demek onu pek anlayamadım. 

ebubekirs

Rica ederim, geçmiş olsun :)  Bu seçenek ile fareyi sayısal tuşlar üzerindeki (2,4,6,8) oklar ile kontrol edebiliyorsunuz.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim