Dell Ubuntu Yüklü Satılacak

Başlatan 123, 16 Haziran 2008 - 20:17:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

123

Dell firması Haziran ayı ile birlikte artık masaüstlerini ve laptoplarını Ubuntu 8.04 yüklü olarak satıyor.Dell firması, Inspiron 530 n-Serisi masaüstlerine Ubuntu 8.04 kurmayı planlıyor. Bu makineler 2GHz Intel Dual Core E2180 işlemcilere sahip. Laptop tarafında ise Inspiron 1525N makineler, bu makineler 1.6GHz Intel Pentium Dual Core T2330 işlemciye sahip. Diğer bir laptop türüde Inspiron 1420N 1.73GHz Intel Pentium Dual Core T2370 işlemciye sahip.

Çok daha güçlü laptoplar isteyenler için ise Dell XPS M1330 modelini sunuyor. XPSM1330, 1.83GHz Intel Core 2 Duo T5550 işlemcilere sahip. Ayrıca bu makine içerisinde 2GB RAM ve 160Güncel Teknoloji HaberleriGB bir hardisk yer alıyor. Dell makinelerini Ubuntu ile birlikte sunmasının yanında, Linux kullanıcı Dell makineler üzerinde yasal olarak DVD izleyebilme keyfini de yaşayacaklar.

Ancak Dell masaüstü ve laptopların da Ubuntu'yu kullanmasına rağmen sunucuların da Ubuntu'yu kullanmıyor.

Kaynak:teknoportal.gen.tr

munirekinci

Bu haber 1 yıl öncenin değil miydi?

MehmetCan

evet sanırım 1 yıl önce de vardı böyle bir haber. Ama ben daha karşılaşmadım Linux yüklü Notebooklarla. Sadece Asus EEE pc de gördüm isterseniz ubuntu yüklü olarak geliyor. :)

123

Valla benim yeni haberim oldu. :) haberi aldığım sitede herhalde yeni haberler yok.