Şarkı sözlerini masaüstü ekranında gösterme - OSD Lyrics

Başlatan ironic, 12 Mayıs 2010 - 19:38:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ironic

OSD Lyrics,  birçok müzik çalar ile uyumlu çalışan bir şarkı sözü göstericidir. Şarkı sözlerini ekranınızda gösterir..

Desteklediği oynatıcılar :

Amarok 2.0 / 1.4, Audacious, Banshee, Exaile, MOC, Quod Libet, MPD, Rhythmbox, Songbird ve XMMS2.

[IMG]http://imgur.com/Lw8ND.png[/img]

http://code.google.com/p/osd-lyrics/wiki/Players

Aynı zamanda, imleci  gösterge alanına  götürerek, müzik çalarınızı yönetebilirsiniz.. (basit seviye) Aynı zamanda sistem tepsisine sağ tıklayarak da yönetim düğmelerine ulaşabilirsiniz.

Ayarlarından yazı tipi tercihlerini ve diğer ince ayarları yapabilirsiniz. 

Yükleme :

sudo add-apt-repository ppa:osd-lyrics/ppa

sudo apt-get update && sudo apt-get install osdlyrics

Uygulamayı,  Uygulamalar >> Ses ve video >> Osd lyrics yolundan açabilirsiniz..

Resmi site ve  kaynak:

http://code.google.com/p/osd-lyrics/

http://www.webupd8.org/2010/05/bring-lyrics-to-your-desktop-with-osd.html

hitokiri

ironic

kulhasan

tek kelimeyle muhteşem bir özellik hayran kaldım artık. çok oyunda sevmiyorum  windowsa geri dönmek için neden kalmadı kesinlikle:D

setare

"şarkı sözleri bulunamadı"

diyor  ::) Bu durumda ne yapacağız :-\

camozkan

merhaba programı kurdum ve cok güzel calısıyor ama calışan bütün herşeyin üstünde calısıyor. yani ben sadece masaüstünden yani calısan programların altında calısmasını istiyorum ve ayarlarda bulamadım bunun bi yolu varmı acaba?

ırmak

Bunu hala deneyemedim.
Bugün bitmeden bakmayı umuyorum.
Teşekkürler.

xwes

Bu zimbirtiyi az once denedim. Amarok2 ve rhtymbox ile sorunsuz bir şekilde çalişiyor. Yaklaşik bir ay kadar once arayip da linuxda bulamadigim için windows uzerindeki aimp2'yi kiskandigim bu ozelligi sayenizde keşfettigim için mutluyum.
Bu uygulama ile ilgili bir iki şey de ben ekleyeyim;
-Uygulamanin başlayabilmesi için bir muzik oynaticisinin açik olmasi gerekiyor.
-Program açildiginda sistem tepsisindeki ikonuna tiklayarak ayarlarina girebilirsiniz, burada yazi tipini, boyutu ve pozisyonu gibi şeyleri degiştirebilirsiniz. Ancak ayarlamaniz gereken daha onemli şeyler var. Ornegin şarki sozlerinin aranacagi siteyi Sogou yapin derim. Hemen her şarki var burada. "Download first candidate" seçenigin işaretlerseniz, buldugu ilk şarki sozunu kullanir, her defasinda sîze hangisini kullanacaginizi sormaz.
-Programi bir oynaticiya baglayabilirsiniz. Ancak baglanma soyle oluyor, bu program açildiginda oynaticiniz da otomatik açiliyor. Ama oynaticiniz açildiginda bu program otomatik açilmiyor. Bunu saglamanin şoyle bir yolu var:
Menu duzenleyicinize girin (hani başlat'taki menuler) orada oynaticinizin kisayolunu duzenlemeye girin. Ornegin rhythmbox île başlasin istiyorsaniz rhythmbox'in başlatici komutunu bu şekilde degiştirin:(rhythmbox &);(osd-lyrics &)

Bu şekilde artik oynaticinizi açtiginizda bu uygulama da kendiliginden başlayacaktir.

SorcererKK

Arkadaşlar iyi, güzel çalışıyor fakat, ben şarkı sözü repertuarını yeterli bulmadım açıkçası  :-\ türkçe şarkı konusunda zaten ümidim yoktu da yabancı şarkılarda da, sözü bulamadığını ya da senkronizasyon eksikliğini gördükten sonra soğudum açıkçası. windows'u savunduğumdan değil fakat MiniLyrics'in yanında çok yetersiz kalıyor bu da beni üzdü.
Kaynak ekleme, lirik siteleri listesini genişletme imkanımız, ya da MiniLyrics'i wine veya PlanOnLinux yoluyla çalıştırmanın bir yolu var mıdır, nedir önerileriniz?

Felâsife

Güzel programmış, Freebsd ye kurayım dedim olmadı, kaynaktan derleyim dedim o da olmadı neyse genede varlığını öğrenmiş olduk, sonra sorun kalkarsa kurarız belki.
Desteklediği uygulama sayısıda artmış, bende zaten juk'a tav olmuştum :)

Alıntı Yap
  Amarok 1.4[1]    No     No     No     No     Yes     No     No     No
Amarok 2.x     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes
Audacious     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes
Banshee     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes
Clementine     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes
Deadbeef[8]     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes
Deciber[6]     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes
Exaile 0.2     No     Yes     No     No     No     No     No     No
Exaile 0.3     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     No
Guayadeque 2.5     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes
Gmusicbrowser     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes
Juk     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     No
Listen     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     No
MPD[2]     No     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes
MOC[3]     Yes     Yes     Yes     Yes     No     Yes     Yes     No
Muine     Yes     Yes     Yes     Yes     No     Yes     Yes     Yes
Qmmp     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes
Quod Libet     No     Yes     Yes     Yes     No     Yes     Yes     No
Rhythmbox     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes
Songbird[4]     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes
vlc[7]     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes
XMMS2[5]     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes     Yes
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

hatalar205

Çok hoş uygulamaymış. GNU Linux her gün beni biraz daha şaşırtıyor. Eline sağlık.

ironic

Alıntı yapılan: SorcererKK - 29 Şubat 2012 - 14:38:10
Arkadaşlar iyi, güzel çalışıyor fakat, ben şarkı sözü repertuarını yeterli bulmadım açıkçası  :-\ türkçe şarkı konusunda zaten ümidim yoktu da yabancı şarkılarda da, sözü bulamadığını ya da senkronizasyon eksikliğini gördükten sonra soğudum açıkçası. windows'u savunduğumdan değil fakat MiniLyrics'in yanında çok yetersiz kalıyor bu da beni üzdü.
Kaynak ekleme, lirik siteleri listesini genişletme imkanımız, ya da MiniLyrics'i wine veya PlanOnLinux yoluyla çalıştırmanın bir yolu var mıdır, nedir önerileriniz?

Minilyrics desteği gelmiş fakat daha sonra çıkarılmış.  ttplayer eklenmiş yerine. Son hali nedir bilmiyorum.
https://code.google.com/p/osd-lyrics/issues/detail?id=63#c11

Screenlets ile gelen Lyrics eklentisi de benzer bir işlevi sağlıyormuş.

http://askubuntu.com/questions/75371/how-to-display-lyrics-of-songs/75384#75384