14 Mayıs Kocaeli Üniversitesi Linux Etkinliği

Başlatan fortran, 12 Mayıs 2010 - 18:17:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fortran

Tarih : 14 Mayıs Cuma

10:00 – 11:00 Açılış Konuşmaları
11:00 – 12:00 Özgür Yazılım Felsefesi (Enver ALTIN, LKD)
12:00 – 13:00 Pardus ve nasıl pardus geliştiricisi olunur (Işıl POYRAZ, TUBİTAK)

13:00 – 14:00 ARA
14:00 – 15:00 Linux'ta Web uygulamaları (Burak OĞUZ, Ankara)
15:00 – 16:00 Linux'ta güvenlik uygulamaları (Burak OĞUZ, Ankara)

16:00 – 17:00 Üniversitelerde özgür yazılım (Metin AKDERE ve Meltem PARMAKSIZ , Çanakkale OMÜ)

Yer : Kocaeli Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu

linux.org.tr
Özgür yazılım dergisi: eniXma

sem

Çok teşekkürler bilgilendirme için. Ama sevindim üniversitemde böyle etkinlikleri gördüğüm için. Yıkıldım bir yandan, yoğunluk nedeniyle katılamayacağım için... Tekrar teşekkürler...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

erkuserdem

İple çekiyorum :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Mayıs 2010 - 01:17:10

sem

Son dakika değişikliği ile gitmeye karar verdik biz de, orada görüşmek üzere Erdem =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

erkuserdem

Alıntı yapılan: sem0900 - 14 Mayıs 2010 - 01:18:53
Son dakika değişikliği ile gitmeye karar verdik biz de, orada görüşmek üzere Erdem =)

Çok sevindim :)  Görüşürüz...  ;)

sem

Bilgi Üniversitesinin söylenene göre, sanıyorum ki 1/25 i kadar falan katılım oldu... Çok da şaşırmadım açıkcası Kocaeli Üniversitesinin bu durumuna,  ama sunumlar çok başarılıydı gerçekten... Özellikle güvenlik bölümü bayağı eğlenceli geçti...
Burası dünya?

erkuserdem

Alıntı yapılan: sem0900 - 14 Mayıs 2010 - 23:25:12
Bilgi Üniversitesinin söylenene göre, sanıyorum ki 1/25 i kadar falan katılım oldu... Çok da şaşırmadım açıkcası Kocaeli Üniversitesinin bu durumuna,  ama sunumlar çok başarılıydı gerçekten... Özellikle güvenlik bölümü bayağı eğlenceli geçti...

Linux semineri için ayrılan konferans salonunun tamamı dolmuştu, ben üniversitemizin durumundan o kadar da karamsar değilim açıkçası. Seminer ile ilgili yeterli reklam ve duyuru yapılmamasına rağmen bu katılım umut verici. 
  Seminere gelecek olursak, LKD den gelen ve ilk sunumu yapan arkadaşı yürekten kutluyorum. Çok net ve akıcı, bir o kadar da eğlenceli bir sunumdu. Çok gerekli şeyler anlattı, özgür yazılımın ne olduğundan tutun da neden gerekli olduğuna değindi ve çarpıcı örnekler verdi.
   Fakat ondan sonra çıkan ve Tubitak tan gelen arkadaş hakkında aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Tamam çok iyi niyetliydi ama sürekli kendi dağıtımlarını övmesi, şu olay başka dağıtımda yok bu olay başka dağıtımda yok demesi can sıktı.  Halbuki özgür olmayan ve kapalı kaynak kodlu olan işletim sistemine yüklense eleştiriler yapsa ve Linuxu ve pardusu buna karşı savunsa daha makbule geçerdi.   
    Ondan sonra ÇOMÜ den 2 konuşmacı vardı sanırım ama eş zamanlı başka bir konferansa gitmem dolayısı ile bu sunumları kaçırdım. @Sem0900 arkadaşımın söylediği üzere çok eğlenceli geçmiş bu sunumlarda.  Kısacası başarılı bir organizasyondu, Bilgi üniversitesinde yapılanlarla kıyaslanamaz çünkü orada yapılan konferans hem istanbulda hemde  günler hatta aylar öncesinden reklamları yapılmakta.

Ugurcan377

@erkuserdem arkadaşımıza katılıyorum bu etkinliği kendi bölümümün katkılarıyla hazırlanmasına rağmen ben sadece çarşamba öğleden sonra öğrendim yeterli tanıtım yapılmamıştı hatta çoğu hocanın da haberi yokmuş böyle bir olaydan.
Bende LKD'deki arkadaşın sunumunu çok beğendim gayet akıcı ve eğlenceliydi özgür yazılım ile ilgili çok sunum dinlememe rağmen heyecanlandım dinlerken.Tübitaktan gelen arkadaşın niyetinden şüphe etmiyorum ama sunumu cidden reklam kokuyordu bence linux dağıtımları arasında rekabet olmaması gerekir niye başka bir paket sistemi değilde pisiyi geliştirdiklerini açıklamadı merak ettiğim noktalardan biri de oydu ama staj ve katılımla ilgili kısımlarını çok beğendim.Ama bir fark yarattıklarını düşünmeleri güzel bir şey ileride bu gazla daha güzel şeyler ortaya koymaları dileğiyle Lab quizinde bulunmak zorunda kaldığım için web sunumunda bulanamadım.Güvenlik sunumundan fazla anlayamadım ama eğlenceliydi.ÇOMÜ'den gelenleri arkadaşlarla beraber 'adamlar yapıyor bir de bize bak' moduyla izledik.
Ben gayet güzel bir gün geçirdim.

sem

@erkuserdem, aynen dediğin gibi LKD'den gelen arkadaşın sunumu çok başarılıydı. TÜBİTAK'tan gelen arkadaş için, zaten kendisi de sorduğunda "sıkıldınız mı?"  diye "Evet" cevabı geldi salondan. Ondan sonraki sunumlarda en az LDK'ninki kadar başarılı ve çok eğlenceli geçti gerçekten. Fakat katılım konusunda, ayrılan salonun çok küçük olmasına rağmen yarısı doluydu. Mesela biz en arkaya geçtik, ama daha arkamızda tamamı ile boş bir sürü sıra vardı (senin giremediğin kısımda...). Dediğin gibi olabilir reklam, tanıtım eksikliği de olabilir. Daha fazla katılım sağlanabilir ama çok da bir şey değişmeyeceği kanısındayım...
Burası dünya?

fortran

İzlenimlerinizi aktardığınız için teşekkürler arkadaşlar. :)
Özgür yazılım dergisi: eniXma

sem

@fortran, bilgilendirme için biz teşekkür ederiz...
Burası dünya?

empax

Kanımca böyle etkinlikler kayıt yapılıp internetten vidyo şeklinde sunulsa daha geniş kitleye yarar sağlar.
Başka etkinliklere de vesile ve kaynak olabilir. :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|