Gönderen Konu: Özgür Yazılım Hukuku Etkinliği  (Okunma sayısı 1052 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
İstanbul Barosu Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda 20 Mayıs Perşembe günü İstanbul Barosu ve TÜBİTAK-UEKAE işbirliği ile özgür yazılım hukuku üzerine oturumlar düzenleniyor.

Özgür yazılım projelerinde yer alan fikri mülkiyet haklarının yönetimi ve bunlarla ilgili hukuki gelişmelerin tartışılacağı etkinlikte aynı zamanda fikri mülkiyet hukukunun gelişen bir dalı olan copyleft ve özgür lisansların ülkemizdeki hukuki durumu konu ediliyor.

16:30 – 17:20 – Akın Ömeroğlu (Pardus Projesi TÜBİTAK UEKAE) / Türkiye’de Bir Özgür Yazılım Projesi: Pardus

17:30 – 18:20 – Av. Serhat Koç (İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi) / Türkiye’de Özgür Yazılım Lisanslarının Görünümü

18:30 – 19:30 – Mark Radcliffe / Managing Open Source Software 2010: Background and Looking to the Future

linux.org.tr
Özgür yazılım dergisi: eniXma

« Yanıtla #1 : »
Teşekkürler bildiri için @fortran...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
 Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
 Benden ölüm dile, batıyor gün yine
 Burası dünya?

« Yanıtla #2 : »
Aynı haber için bir diğer duyuru:


TÜBİTAK UEKAE bünyesinde geliştirilen Pardus Projesi ile İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi'nin düzenlediği Özgür Yazılım Hukuku Semineri, 20 Mayıs Perşembe günü İstanbul Barosu Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda yapılacak.

Özgür yazılım projelerinde yer alan fikri mülkiyet haklarının yönetimi ve bunlarla ilgili hukuki gelişmelerin tartışılacağı etkinlik aynı zamanda fikri mülkiyet hukukunun gelişen bir dalı olan copyleft ve özgür lisansların ülkemizdeki hukuki durumunun ne olduğunu görmek açısından da önemli.

Katılımcılar, Pardus Logo Programları yöneticisi Akın ÖMEROĞLU, İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi'nde faaliyet gösteren avukat Serhat KOÇ ve özgür yazılım konusunda engin tecrübelere sahip, Mark RADCLIFFE olacak. RADCLIFFE, Sun Microsystems'ın ürünü Solaris işletim sisteminin özgür yazılıma geçiş sürecinde görev almış olup, en çok kullanılan özgür yazılım lisansı olan GPL sözleşmesinin üçüncü sürümünü yazan kurulun başkanı olarak görev yaptı. Orta ve büyük ölçekli pek çok firma ve projenin (Sony, Zimbra, eBay) hukuk danışmanlığı görevini sürdürüyor. Mark RADCLIFFE'in özgür yazılımla ilgili görüşlerini bu adreste bulabilirsiniz.

Etkinlik Programı

    * 16:30 - 17:20 - Akın ÖMEROĞLU (Pardus Projesi TÜBİTAK UEKAE), Türkiye'de Bir Özgür Yazılım Projesi: Pardus
    * 17:30 - 18:20 - Av. Serhat KOÇ (İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi), Türkiye'de Özgür Yazılım Lisanslarının Görünümü
    * 18:30 - 19:30 - Mark RADCLIFFE Managing Open Source Software 2010: Background and Looking to the Future

ozgurlukicin.com
Özgür yazılım dergisi: eniXma