Pardus 2008 RC2 Nerede?

Başlatan izzetguntalaz, 16 Haziran 2008 - 19:10:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maxspacemax

Alıntı yapılan: ynt - 22 Haziran 2008 - 15:04:15
Alıntı yapılan: Eren - 22 Haziran 2008 - 14:35:40
Alıntı yapılan: JesusPenguin - 22 Haziran 2008 - 14:27:42
Peki XFCE yerleştirmesi için en iyi seçim ne olabilir.

Xubuntu bu iş için ideal. Vector de idealdi ama proje durma safhasında. Bence XFCE alanında Brezilyalıların dağıtımı DreamLinux bir adım önde. Hem XFCE görünümünü çok güzel yapıyorlar hemde XFCE araçlarının kullanımını yükseltiyorlar. DreamLinux bence en rahat XFCE kullanılabilecek dağıtım, tabi son kullanıcı için.

Xfce alanında Zenwalk'ı nasıl buluyorsunuz?

Zenwalk'ın  XFCE uyumu harika

DeFacto

Aaa ben zenwalk'ı görmüştüm arkadaşta da XFCE olup olmadığını bilmiyordum. İyi oldu öğrendiğim cehal kalmayalım :)

maxspacemax

Zenwalk'ı uzun süre kullandım. Yazıcıyı bir türlü tanıtamadım. Tek sorunum buydu. Yoksa Zenwalk'tan hiç vazgeçmezdim.

DeFacto

Hmm denemem için bir ateşliyici sebep :) Yazıcım yok da :)

maxspacemax

Alıntı yapılan: JesusPenguin - 22 Haziran 2008 - 20:00:24
Hmm denemem için bir ateşliyici sebep :) Yazıcım yok da :)

Kullandığın veya kullanacağın en hızlı en sade dağıtımlardan biridir. Tavsiye ederim.

DeFacto

Slackware kullandım hatta arada kullanıyorum da aynı taban olcağı için çok fark hissedermiyim bilemem de paket deposu açısından da çok geniş olduğu vurgulanmış kısa araştırmam ardından. Kota olayı malum diğer ay yükleyeceğim :D

maxspacemax

Alıntı yapılan: JesusPenguin - 22 Haziran 2008 - 20:27:02
Slackware kullandım hatta arada kullanıyorum da aynı taban olcağı için çok fark hissedermiyim bilemem de paket deposu açısından da çok geniş olduğu vurgulanmış kısa araştırmam ardından. Kota olayı malum diğer ay yükleyeceğim :D

Zaten Slackware tabanlı hiç zorlanmazsın.
Yakında bende tekrar yükleyeceğim.

DeFacto

Debian-Ubuntu gibi mi ? Bu sorunun yanıtı bulamadım bir tek.

hasansahin

Alıntı yapılan: JesusPenguin - 22 Haziran 2008 - 20:27:02

Slacky depolarını ve linuxpackages.net depolarını eklediğiniz zaman Slackware için bulamadığınız yazılım kalmıyor, en azından benim arayıpta bulamadığım olmadı. Heleki slackware için gnome hazırlıyorki, anlat anlat bitmez. Daha önce bahsettiğim gslacky(Gnome Slacky : Slackware için hazırlanmış bir gnome cd'si) çok etkileyici bir çalışma olmuş. GnomeSlackBuild(GSB)'den iyisi yok diyordum ama gslacky kullanınca fikrimi değiştirdim.
Sonuç olarak doğru depoları slapt-get'e eklerseniz, çok geniş bir slack deposuna sahip olursunuz.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

DeFacto

Bu çok önemli ve tatlı bir tavsiye oldu tadından yenmez :D Of ağzımı sulandırdınız valla :D Yarın tekrar yükliyim yaa Slack'imi  :D

darkghost

@HasanŞahin  root hakları konusunda Pardus'ta sıkıntın vardı galiba.Pardus'u kurarken kullanıcı oluşturma aşamasında bu kullanıcıya yönetici haklarını ver diye bişey işaretledin mi?Ya da tasmadan kullanıcı haklarını  biraz düzeltmeye çalışsan.Belki düzelir. kolay gelsin

hasansahin

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

DeFacto

İçinden çıkılamayacak cinste bir hata mı verdi ? Yoksa sarmadı mı :) Yani feci hatalar ya da önceki pardus'a göre bir düşüş varsa hiç denemiyelim.

izzetguntalaz

Hakkında ne denirse densin deniyecem.
Pardus ekibi çok emek verdi.

hikmet Murat

Pardus 2008 27 Haziranda yayınlanıyormuş.İyi bir çalışma olacağını zannediyorum.Daha sonraki yıllarda daha fazla emekle en iyi dağıtımlardan biri olacağına eminim.Ben daha önceleri Windovs kullanırken linuxu merak etmiştim.Sorduğumda boş ver dediler ağır çalışıyor çok kaba dediler.Hatta sadece linux adlı bir dağıtım olduğunu zannediyordum.Bir gün ne olursa olsun bir tanesini indirip kullanayım dedim.Ve anlatılanların doğru olmadığını gördüm.Bence Windovstan daha iyi.İnsan kendini güvende hissediyor.Pardus 2007 ile başladım şimdi ubuntuyla devam ediyorum.Ve çok memnunum.

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: hikmet Murat - 23 Haziran 2008 - 11:13:26
Pardus 2008 27 Haziranda yayınlanıyormuş.İyi bir çalışma olacağını zannediyorum.Daha sonraki yıllarda daha fazla emekle en iyi dağıtımlardan biri olacağına eminim.Ben daha önceleri Windovs kullanırken linuxu merak etmiştim.Sorduğumda boş ver dediler ağır çalışıyor çok kaba dediler.Hatta sadece linux adlı bir dağıtım olduğunu zannediyordum.Bir gün ne olursa olsun bir tanesini indirip kullanayım dedim.Ve anlatılanların doğru olmadığını gördüm.Bence Windovstan daha iyi.İnsan kendini güvende hissediyor.Pardus 2007 ile başladım şimdi ubuntuyla devam ediyorum.Ve çok memnunum.

Zaten Pardus Linux dünyası ile bir tanışma paketi gibi bir rol aldı.
Çoğu kişi önce Pardus la başlayıp Ubuntu falan gidiyor. Bu da bir katmadeğer sağlıyor açık kaynağa.

Pardus a ve geliştirici ekibe hep bir sempatim olmuştur.
Her ne kadar "Ulusal dağıtım" sıloganına tepkiler olsa da. Seviyorum yani. :)

DeFacto

Evet biraz "pardus milliyetçiliği"ni hissediyor insan ama Pardus'u bir adım öne geçiren sihirbazlar. Sistemi kuruyorsunuz ve windows gibi sihirbaz çıkıyor önünüze.. Bayağı da bir Türkçeleştirme var zaten. Şahsen öyle çok acemiler, üşengeçler için Pardus önermiyor değilim :)

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: JesusPenguin - 23 Haziran 2008 - 11:46:28
Evet biraz "pardus milliyetçiliği"ni hissediyor insan ama Pardus'u bir adım öne geçiren sihirbazlar. Sistemi kuruyorsunuz ve windows gibi sihirbaz çıkıyor önünüze.. Bayağı da bir Türkçeleştirme var zaten. Şahsen öyle çok acemiler, üşengeçler için Pardus önermiyor değilim :)

Bu da açık kaynak dünyasının zenginliği. :D

DeFacto

Sadelik ve hız arayanlara Slackware, Ubuntu, Gentoo

Arayüz güzelliği Pardus (daha vardır da denemedim)

Yanlışlarımı ve eksiklerimi düzeltirseniz memnun olurum :)

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: JesusPenguin - 23 Haziran 2008 - 11:53:24

Bunun için ap ayrı bir başlık açmalı diye düşünüyorum.
Konu bir hayli uzayabilir de, o yüzden.:)

DeFacto

Evet onca dağıtım içinden insan seçe seçe bitiremiyor :)

ufuk_k

Alıntı yapılan: JesusPenguin - 23 Haziran 2008 - 11:53:24

Arkadaşlar zaten Diğer Dağıtımlar adında bir genel forum başlığımız mevcut. Kullandığımız ve bilgi sahibi olduğumuz dağıtımlarla ilgili zaten burada başlıklar açıp yorum ve önerilerimizi yazıyoruz. Bu nedenle Pardus başlığı altında denemediğiniz, çok fazla bilgi sahibi olmadığınız konulara tartışmayı sürüklerseniz hem yanlış bilgi vermiş olursunuz, hem de başlık amacından sapar. İlgili konular için uygun başlık açın ya da var olan başlıklarda sorunuzu sorun.

hikmet Murat

Kafadan atmıyorum.Pardus kullandıktan sonra Ubuntu kullanıyorum demekle.Daha iyi bir dağıtım çıkarsa onuda kullanırız.