Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO'da Yazar Olmak?

Başlatan Alquimista, 12 Mayıs 2010 - 04:36:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alquimista

SUDO E-Dergi SUDO Portal olarak yoluna devam ediyor. Dergimize yazı göndermek şimdi çok daha kolay. SUDO Portal tanıtım yazısıyla yeni sistemi öğrenebilir, tek bir tuşa basarak yazı gönderebilirsiniz.

Not: Aşağıdaki metin güncelliğini kaybetmiştir.

E-Dergimiz SUDO sizlerle değişiyor, gelişiyor ve daha da güzelleşiyor. Sizlere sizlerle daha güzel bir e-dergi sunabilmek için kurduğumuz dergi yapımız ve nasıl katılım yapabileceğinizi anlatmak için bu başlığı açtık.

Ubuntu Türkiye e-dergisi SUDO bundan sonra iki farklı katılım ile yayım çalışmalarına devam edecektir. Bunlardan birincisi Dergi Yazarı olarak Ubuntu başta olmak üzere Özgür Yazılımlar hakkında makale, inceleme ve köşe yazıları gibi diledikleri içeriği oluşturarak bizimle paylaşan Yazarlarımız; diğeri ise Dergi içerik, yayım ve işleyişinden sorumlu olan Dergi Tayfası.

SUDO'da Dergi Yazarı Olmak

Artık dergimizde yazar olmanız bize yapacağınız kısa bir başvurudan fazlası değil.

Dergimizde yazar olabilmek için sizden tek beklediğimiz her ay bir tane Ubuntu veya Özgür Yazılımların tema olduğu makale veya incelemenizi bizimle paylaşmanız.

Dergi Yazarımız olmanız ile SUDO ekibinin bir parçası olarak birlikte keyifli bir dergi yayım sürecinde çalışma imkanımız olacak ve beklentilerinizi daha da arttıracak bir SUDO ortaya koyabilme şansını yakalayacağız.

Sizlerden SUDO için özel hayatınızda geniş bir zaman ayırmanızı veya sürekli çevrimiçi olmanızı beklemiyoruz. Sizden tek beklediğimiz her ay özenli ve doğru bir Türkçe ile hazırlanmış sizin yazarken heyecan duyduğunuz gibi okuyucularımızında okurken heyecan duyacağı yazılar hazırlamanızdır.

Başvurmak için Buraya Tıklarak açılan kısa formu , Şuradaki Katılım Şartları'nı dikkate alarak doldurmanız yeterli. Tayfa üyelerimiz en kısa sürede size e-posta adresiniz ile ulaşacak ve ardından kısa bir görüşmeye takriben aramızda olacaksınız. Hepsi bu kadar basit

Peki, SUDO Dergi Tayfasına Nasıl Dahil Olunur?

Dergi Tayfasına dahil olmaya giden yol öncelikle iyi bir Dergi Yazarı olabilmekten geçiyor. Dergi yazarımız olarak eğer SUDO için daha fazla zaman ve fikir üretmek istemeye başlarsanız ve sizden beklediğimiz biraz daha özen için hazırlanmış bir takım koşullarımızı kabul ettiğiniz taktirde seve seve bizim Tayfa olarak da bir parçamız olabilirsiniz.

Daha öğretici, daha keyifli ve daha da sizden bir e-dergi için tüm üyelerimizi sorumluluk yükü duymadığınız keyifli bir projeye, aramıza katılmaya davet ediyoruz.

SUDO'ya göndereceğiniz yazılarda sizden beklediklerimiz:

1- Yazıların .txt hâlinde gönderilmesi,
2- Yazıyla ilgili görsellerin yazı metni dışında ayrı bir dosya ile gönderilmesi,
3- Yazılarda yazım ve noktalama kurallarına dikkat edilmesi,
4- Yazılarda mimiklerin kullanılmaması,
5- Gönderilen görsellerin mümkünse .png, o da olmazsa .jpg olarak gönderilmesi,
6- Yazı metni içinde hangi görselin nereye geleceğinin belirtilmesi (Görsele verilen isim yazılabilir.),
7- Yazı içinde bağlantı verilecekse köprü oluşturulacak bağlantı adreslerinin verilmesi, ("şuradan" gibi bir ifade kullanılmışsa o sözcüğe hangi bağlantının verileceğinin ayrıca gönderilmesinden bahsediyorum.)

Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO Tayfası
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

sema

@AlmaMorena'nın sözlerine ek olarak, ilgisini çekenlerin şurayı da okumalarında fayda var..

Teşekkürler :)
susema

canosayan

Chmod bizim işimiz.

utdmr

@canosayan, ben de öyle bir rütbe işareti istiyorum  :D.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

canosayan

Alıntı yapılan: utdemir - 16 Mayıs 2010 - 18:06:40
@canosayan, ben de öyle bir rütbe işareti istiyorum  :D.

Aslında böyle bir ödül sistemi kurabilir miyiz?
500 wiki katkısı, 2 SUDO yazısı 1000 çeviriye mesela.
Chmod bizim işimiz.

badhero

canosayan, varsa böyle bir şey söyle de çalışmalara başlayalım. 500'e ne kadar kaldığını nereden öğrenebilirim. :P

canosayan

Alıntı yapılan: bethiro - 19 Mayıs 2010 - 22:19:24
canosayan, varsa böyle bir şey söyle de çalışmalara başlayalım. 500'e ne kadar kaldığını nereden öğrenebilirim. :P

resmi olarak yok. Benimki de bir deneyin sonucu zaten.
Chmod bizim işimiz.

Warlord

Alıntı YapBaşvurmak için Buraya Tıklarak açılan kısa formu , Şuradaki Katılım Şartları'nı dikkate alarak doldurmanız yeterli. Tayfa üyelerimiz en kısa sürede size e-posta adresiniz ile ulaşacak ve ardından kısa bir görüşmeye takriben aramızda olacaksınız. Hepsi bu kadar basit
İlgili arkadaşlar yukardaki linkleri düzeltebilirmisiniz.
Teşekkürler.

sem

Warlord bağlatıları tekrardan düzenledim... Teşekkürler bildirim için...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

sem

Oyun olduğu gibi bu başlığımız da günceldir, yeni arkadaşları aramızda görmeyi çok isteriz.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

altintasi

İlgili link org.tr uzantıya sahip. .net uzantılı adreste SUDO Tayfası Katılım Şartları başlığındaki doldurulması gereken 9 madde yer almıyor. Yine de bu linkten başvuru yapayım mı yoksa bir e-posta adresine mi göndermem daha faydalı olur?
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

cagriemer

altintasi

Teşekkür ederim..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Şubat 2012 - 03:33:46

İlgili bağlantıdan iletişime geçtim.. İyi geceler..

sem

Bağlantıdan ya da mail olarak. Hangisi kolayınıza geliyorsa o şekilde yapabilirsiniz tabii.
Burası dünya?

heartsmagic

@altintasi, özür dileyerek senden tekrar başvuru formunu göndermeni rica edebilir miyim. Bizden kaynaklanan bir sorun oldu. Bu durumdan ötürü gecikme yaşamanı istemiyorum, tekrar gönderebilirsen çok sevinirim.

Not: Tam anlamıyla bir sorun değil fakat gecikme yaşanmaması için tekrar istiyorum başvuruyu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

altintasi

@heartsmagic tekrar gönderiyorum..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Şubat 2012 - 17:17:41

Tekrar gönderdim. Sorun devam ederse ÖM ya da e-posta iletisi olarak da yollayabilirim.. :)

heartsmagic

Teşekkürler, muhtemelen şu an sorun yoktur. Bir süre sonra durumu anlamış oluruz :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

altintasi

barisyildiz.72

Merhaba ben Sudo dergisi için tayfa başvurusu yaptım sonuç gelmedi! Yardım! Edin! Lütfen!

BayboraKaan

cerencalici

Sanırım ana sayfadan başvuru yapıldı?
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

barisyildiz.72

cerencalici

@barisyildiz.72,
İlgilenen kişilerin bizler gibi günlük hayatı, işi gücü olan insanlar olduğunu ve herkesin her an bilgisayar başında bulanamayacağını, dolayısıyla siz istiyorsunuz diye, anında size cevap verilemeyeceğini tahmin edebilirsiniz, diye düşünüyorum.
Sabır...
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

alquirel

Başlığı sabit başlığımızla birleştirdim.

@barisyildiz.72,

Başvurunuzu bugün saat 19:15'te yapmışsınız.
Burası devlet dairesi değil, 3 saat içinde cevap gelmemesi kadar normal bir şey olamaz.

Tayfada olmak istiyorsanız önce sabretmeyi öğrenmelisiniz.

MehmetNuri

Aslında bende dergi üzerinden bazı kodlma dillerinin öğrenilmesi için katkı yapabilirim .