Kubuntu'da Ses Sorunu

Başlatan agunZagun, 06 Mayıs 2010 - 00:21:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agunZagun

Merhaba arkadaşlar.

Kubuntu 10.04'te ufak bir sorunum var. Ses yok.

Kubuntu'nun açılış/kapanış sesleri çalıyor. Ancak video izlediğim zaman internetten, yada müzik açtığım zaman ses olmuyor. Çok saçma ve internette de bir çözüm yolu bulamadım.

eribol

O sırada veya öncesinde dosya yöneticisi ile video önizlemesi yaptınız mı hiç?

agunZagun

Şimdi yaptım, PC üzerindeki herhangi bir seste bir sorun yok. Sanırım sadece internet üzerindeki videolarda problemim kaldı :).

heartsmagic

Başka hiçbir şey çalıştırmadan önce sistem açılır açılmaz bunu denediğinde yine ses olmuyor mu? Belki şundan sonra da denenebilir:

sudo pkill pulseaudio
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eribol

@Trane bazen dolphin ile video veya ses dosyası önizlemesi yapılınca sonrasında çalışacak olan uygulamalarda ses sorunu olabiliyor. O yüzden sordum.

umutubuntu

Ses simgesine tıklayıp karıştırıcıyı açın ve diğer kanalların sesini yükseltin açılır.

roneo

evet bende de var o sorun... yeni yükledim kubuntu yu... sorun internette flash video izlerken ses gelmiyor...
nasıl çözcez bunu arkadaşlar

ÇÖZDÜM SORUNU;
Görev yöneticisindeki ses ikonuna tıkla KARIŞTIRICYA tıkla orda PCM nin ses seviyesini aç... sorun çözülüyor... =)))

pcbt

bu sorun bende de var pcm seviyesini açsam bile ses gelmiyor eğer pc'nin sesini kapatıp pc'yi kapatırsam pc'yi bir dahaki açmamda sesi açsam bile ses gelmiyor