Compiz Yırtılmaları

Başlatan janparey, 05 Mayıs 2010 - 18:51:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

janparey

Arkadaşlar ekran kartı ister ati ister nvidia ister intel olsun herheslerin bu sorun ile karşılaştığı gibi duyumlar var internette.Bana sorarsanız ben  ubuntuyu ilk kurduğumdan beri bu sorunu yaşıyorum artık bu sorunun çözülmesi lazım.Ubuntuyu açıyorum kısıtlı sürücülerle yırtılma olmadan compiz çalışıyo ama nezaman fireglx veya ati sitesinden driver ı kursam kırılmalar yırtılmalar baş gösteriyö.artık her sürümde olduğu ve çözümsüz kaldığı için artık yazayım dedim

Ozmo

1) nvidia kullanıcısıyım nvidia sitesinde ki sürücüleri kullanıyorum herhangi bir sorunum yok
2) ati/amd linux'a fazla destek sağlamıyor
3) asparagas haberlere inanıp konu açmayalım :)
4) Gnu/linux çekemeyenlere kablolu servisimizde vardır :P (yanlış anlamayın lütfen)

stratovarius

İlk önce sourcelistini şu linkteki gibi düzenle ;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,417.0.html

Düzenledikten sonra;

sudo apt-get update

Komutunu vermeyi unutma. Sonra;
sudo add-apt-repository ppa:k0ekk0ek/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install xserver-xorg

Bu komutları sırasıyla ver. Daha sonra güncelleme yöneticinden güncellemeleri denetle ve iki tane ppa:k0ekk0ek başlığı altında xorg güncellemesi göreceksin. Bunları uygula.

Bunları uygulayınca driverın devre sışı kalıyor ve ubuntu açılmıyor o yüzden recovery modunda düşük görüntü ayarları ile ubuntuyu başlatı seç sadece bu kez için düşük görüntü ayarlarıyla giriş yap de. Sonra güncel ati driverını kur ve yeniden başlat sorununun düzelmesi lazım.

Daha ayrıntılı bilgi ;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,16472.0.html

bu başlıkta mevcut.

Sedo79

İlginçtir ki bende ubuntuda bu sorunu fazlasıyla yaşadım ve çözüm bulamamıştım.
Fakat şuan Kubuntu kullanıyorum. Tek bir yırtılma bile yok. ÖZellikle film izlerken çok rahatsız ediyor bu yırtılma olayı..
Yırtılma kubuntuda neden olmuyor anlamadım doğrusu..
Ayrıca compiz sıfır yırtılma ile kubuntuda şahane çalışıyor..

PS: Kubuntuyu hiç sevmezdim ama bu sefer gözüme şirin gözüktü  :D
hobaaaaaaaaaaaa night train