Transport Tycoon Deluxe 1.0

Başlatan fortran, 08 Mayıs 2010 - 21:26:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fortran

Altı yıllık geliştirme sürecinden sonra OpenTTD geliştiricileri, Transport Tycoon Deluxe oyununun özgür klonunun (benzeri) 1.0 sürümünü duyurdu. Bu şehir planlama ve simülasyon oyununda oriijinalindeki geliştirme sayısı, büyük haritalar ve çok oyunculu kip desteği gibi özellikler bulunuyor.

OpenTTD 1.0, öncekilere oranla 64 kat daha büyük haritalar, 255 oyuncu sayısına kadar çoklu oyuncu kipleri, yeni senaryo ve yapay zekâ gibi öğeler için oyun içi yükleme özellikleri sunuyor. Diğer eklenenler arasında, taşıtlar için yeni yol bulma algoritmaları, yamaç ve yokuşlara inşaat yapabilme desteği, yeni ve daha büyük köprüler, yeniden tasarlanmış havaalanı sistemi, kanal, gemi asansörü, su kemeri gibi yeni oyun içi öğeleri de bulunuyor.

Yeni sürümde oyuncular artık çeşitli işleri yaptırmak için, yöneticilerle farklı anlaşma yöntemleri seçebiliyor ve araçlar için klonlama, otomatik yerine koyma, otomatik güncelleştirme gibi özellikleri de kullanabiliyor. İstemci ve sunucu iletişimi için, IPv6 ve IPv4 desteği de eklenenler arasında.

Diğer oyun indirme alternatiflerinin yanında, kullanıcılar, Transport Tycoon Deluxe CD'sinden orjinal Transport Tycoon Deluxe veri dosyalarını da kullanabiliyorlar. Aynı zamanda, bireysel indirme ve kurma işlemlerini projenin kendi web sitesinden yapabilirler.

OpenTTD'nin bu sürümü hakkında daha fazla bilgi, sürüm duyurusundan edinilebilir. OpenTTD 1.0'ın Pardus 2009 için açılmış yeni paket talebine ise buradan  erişebilirsiniz.

Kaynak: The H Online

ozgurlukicin.com
Özgür yazılım dergisi: eniXma

canosayan

sanırım 10 yıl önce oynamıştım. az önce biraz dendim de hamlamışım.
bir de bazı yerler biraz karmaşık sanki. eskiden bir tren yoluna ufak bir paralel hat çeker tek raydan iki tren geçirirdim. bunda sinyalizasyonu ayarlamak gerekiyor. az önce trenlerim çarpıştı.
Chmod bizim işimiz.

Ozmo

sitesinden karmic olan deb paketini indirdim açmıyor hata veriyor ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Mayıs 2010 - 21:38:47

[IMG]http://i43.tinypic.com/2ztbo2g.png[/img]

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

badhero

Alıntı yapılan: Ozmo - 08 Mayıs 2010 - 21:37:24
sitesinden karmic olan deb paketini indirdim açmıyor hata veriyor ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Mayıs 2010 - 21:38:47

[IMG]http://i43.tinypic.com/2ztbo2g.png[/img]

Synaptic'den openttd-opengfx, openttd-opensfx ve openttd-data paketlerini kurun.

badhero

Bu arada ben bu konuyu zaten "Oyun" bölümüne açmıştım.

heartsmagic

Başlık birleştirmede ufak bir sıkıntımız mevcut. Şimdilik böyle idare edelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.