Ağ Anahtarlık Kilidi Sorunu (Lucid Lynx)

Başlatan blueon, 04 Mayıs 2010 - 21:19:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

blueon

Lucid Lynx i kurduktan sonra, bilgisayarı ilk açtığımda kablosuz ağıma bağlanırken benden 'default' ağı için şifre koymamı isteyen bir pencere çıktı. Bu şifre her internete bağlanmaya çalıştığımda devamlı karşıma çıkıyor. Karmic Koala kullanırken böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Otomatik bağlanıyordu. Bunu durdurmanın bir yolu var mı?

sema

Ağ simgesine sağ tık >> Bağlantıları Düzenle >> Kablosuz >> burada ağınızı seçip düzenle dediğinizde 'Kendiliğinden bağlan' seçili mi?
susema

blueon

Alıntı yapılan: semagkyz - 04 Mayıs 2010 - 21:38:23
Ağ simgesine sağ tık >> Bağlantıları Düzenle >> Kablosuz >> burada ağınızı seçip düzenle dediğinizde 'Kendiliğinden bağlan' seçili mi?

Şeçili değildi. Ama yeniden başlattığımda doğrudan karşıma çıktı.

sema

Alıntı yapılan: blueon - 04 Mayıs 2010 - 22:42:24
Şeçili değildi. Ama yeniden başlattığımda doğrudan karşıma çıktı.

Sorun halloldu mu peki?
susema

sema

Peki default ağa isim vermeyi deneseniz? Belki düzelir, çünkü default hep default olduğu için başka defaultlarla karışıyor olabilir (:P), öyle olunca da hep baştan şifre istiyordur, belki yani :D
susema

eribol

O son seçenekten sonsuz değer verilemiyor mu?

blueon

Alıntı yapılan: semagkyz - 04 Mayıs 2010 - 23:19:12
Peki default ağa isim vermeyi deneseniz? Belki düzelir, çünkü default hep default olduğu için başka defaultlarla karışıyor olabilir (:P), öyle olunca da hep baştan şifre istiyordur, belki yani :D

Benim ağımın ismiyle uyuşmadığından olabilir :-[. Bu kilit daha çok ağın kontrolü için konulmuş gibi.

Alıntı yapılan: eribol - 04 Mayıs 2010 - 23:22:09
O son seçenekten sonsuz değer verilemiyor mu?

Denedim. O, sanırım bilgisayar açık olduğu sürece kilidin açık kalma süresi. Açıldığında çıkması çok sorun değil aslında, bir de şifreyi çok uzun tutmasaydım. 

ozhancik

Alıntı yapılan: sema - 04 Mayıs 2010 - 21:38:23

ben bu yönergeyi izledim, en alttaki "Tüm Kullanıcılar İçin Kullanılabilir" kutucuğunu işaretledim sorun haloldu.

**********************************Düzeltiyorum :)

evet pc açıldığında benden anahtarı istemeden internete giriş yapıyor, fakat Empathy!i yıklayınca istiyor bu sefer :)

********************Yeniden Düzeltiyorum ;

Sistem --> Tercihler --> Parolalar ve Şifreleme Anahtarlarına Girdim bütün şifreleri sildim.  Bunları silince Evolution'daki mail şifrelerimde gitti tabiki. Neyse Mail şifrelerimi tekrar girdiğimde Söz konusu Default zımbırtısı çıktı boş bir şekilde tamam dedim. Depolamalarımın şifrelenmeyeceğini herkesin erişebileceğini Söyledi.

1- Default şifre olayından kurtuldum
2- Depolanmaların şifrelenmemesi benim gibi tek kullanıcılı bir pc  kullanıcısı için endişe edilir bir durummu ?
Umudunu yitirmiş olanın, başka kaybedecek birşeyi yoktur.

heartsmagic

Hangi depolanmadan bahsediyor bilmiyorum ancak tek kullanıcılı sistemlerde pek sorun olmasa gerek.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.