[Çözüldü] Synaptic Paket Yöneticisi / Temizleme

Başlatan erola, 15 Haziran 2008 - 17:06:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erola

Synaptic Paket Yöneticisinin altındaki durum butonuna tıkladıktan sonra gelen menü içeriğindeki kurulu olmayan ibaresi ne anlama gelmektedir. Aynı zamanda bu kısımdaki dosyaya benzeyen şeyleri nasıl silebilirim.

heartsmagic

Adı üzerinde işte sende kurulu olmayan paket ve programlar. Diğer sorunu anlamadım, dosyaya benzeyen şeyden kastın ne?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erola

dosya benzeri derken o kurulu olmayan paket ve uygulamalardan bahsettim o menüde görünüyorlar onları sistemden nasıl yok edebilirim.

umutubuntu

Kurulu olmayan paketler zaten kurulu değildir onları kaldıramazsınız,
ihtiyacınız olupta kurmak istediğinizde, işaretlemek için görmek zorundasınız.
Zaten sistemde yer kaplamazlar, işaretleyip kur dediğinizde indirilip sisteme kurulur, ancak o zaman yer işgal ederler.

erola

Anladım yanıtınız için teşekkürler. Ben genelde listede de yer kapladıklarını düşünüyorum. O listenin de temizlenebiliyor olması gerekir. Sistemde yer kaplamadıkları iyi ancak liste kirli görünüyor. Sonuçta linux kişiselleştirilebilen bir işletim sistemi ve bende o listeyi temiz görmek istiyorum. Nasıl yapılacağını size danışıyorum.

hasansahin

Ama o listeye kişiye özel bir liste değilki, siz bu listeyi ne amaçla kullanmak istiyorsunuz?
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

erola

Daha sonraları bu konu üzerinde tekrar düşünürüm ondan önce bir sürü şey var aklımda. Öncelikle onları halletmem gerek. Yardımlarınız için teşekkürler.

heartsmagic

O listenin temizlenmesi isteği mantıksız. O paketleri ileride kurabilmek için görmen gerekmekte, kısacası silme seçeneği varsa da ben bilmiyorum ancak mantıksız geliyor. Eğer görmek istemiyorsan ilk mesajında tarif ettiğin yere gitmezsin olur biter. "Kurulu Olmayan" ayrımı da bu yüzden zaten.

Mesele sanırım halloldu, o nedenle başlığı etiketleyip kapatıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.