Ubuntu Propagandası

Başlatan JavamOrg, 16 Mart 2008 - 14:35:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

JavamOrg

Merhaba arkadaşlar,

Çoğumuza ait blog veya kişisel siteler mevcut. Ubuntu Türkiye' nin daha fazla insanı çekmesi için biraz propagandanın zararı olmaz sanırım. (Pengueni kime aittir bilmiyorum ama) Bunun için bir imaj hazırladım. Tif, Psd, Png ve Fontları (Ubuntu title) içerisinde bulabilirsiniz. Görünüme javam.org'tan bakabilirsiniz. Değişik boyutlarda logolar hazırlayarak bu işi yaymakta fayda var.

İndir rar 151 Kb
İndir 7z 136 Kb

heartsmagic

Son derece güzel görünüyor teşekkür ederiz. Kullanmak isteyenler için şık bir çalışma olmuş.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

tux denen şey çok şirin ya deli olcm onlar yüzünden zaten :)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

SoulSmasher

http://tux.crystalxp.net/

girin gezin bi ;)

ayrıca burada da nasıl kendi tuxunuzu yaratacağınız anlatılıyor ;)
http://forum.crystalxp.net/index.php?showtopic=2585

JavamOrg

Arkadaşlar bize uyarılar geliyor. Forumda görünür bir yere (kx)ubuntu yükleme linkleri ve cd isteğinin nasıl yapıldığını anlatan bir yazı atarsanız, forum daha faydalı olabilir. Eminim forum yazılarında bahsediliyordur ancak şu ana kadar sırf bu yüzden 7-8 epostaya cevap verdim.  :-\

munirekinci

Alıntı yapılan: JavamOrg - 17 Mart 2008 - 20:07:13
Arkadaşlar bize uyarılar geliyor. Forumda görünür bir yere (kx)ubuntu yükleme linkleri ve cd isteğinin nasıl yapıldığını anlatan bir yazı atarsanız, forum daha faydalı olabilir. Eminim forum yazılarında bahsediliyordur ancak şu ana kadar sırf bu yüzden 7-8 epostaya cevap verdim.  :-\

Bir arkadaş :) Ubuntu kurulumunu adım adım anlatan bir rehber hazırlamış. Ubuntu siparişinin nasıl verileceğinide anlatıyor.
http://heartsmagic.linux-sevenler.org/W.K.L.N.Y.pdf

heartsmagic

Alıntı yapılan: JavamOrg - 17 Mart 2008 - 20:07:13

Kendimize not, yakın bir zamanda hayata geçirelim bunu.

Münir Ekinci sağ olsun yazıyı hazırlamış ve Lapis'e geçmişti ancak Rapid'de kalmasına gönlüm el vermemişti :)
Buradan tekrar eline sağlık demek istiyorum. Son zamanlarda görmüş olduğum en iyi belgelerden biridir kendisi.

Sypro

bizim rehber (bebek drlinux ve benim katılımlarımız ile 300bin yılda anca bitcek olan hani) hardy'yi bekleme kararı almıştı yanlış hatırlamıyorsam.
bekliyoruz bir ay daha, o arada ben her yeni sürümü bi test edip farkları anlamaya çalışıyorum.

en kısa zamanda hepsi olacak yani :)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

heartsmagic

Alıntı yapılan: Sypro - 18 Mart 2008 - 00:54:20
bizim rehber (bebek drlinux ve benim katılımlarımız ile 300bin yılda anca bitcek olan hani) hardy'yi bekleme kararı almıştı yanlış hatırlamıyorsam.
bekliyoruz bir ay daha, o arada ben her yeni sürümü bi test edip farkları anlamaya çalışıyorum.

en kısa zamanda hepsi olacak yani :)

Hardy'yi bekleme kararı alınmamıştı. Bu sadece benim tavsiyemdi. Kimseye bir rehber hazırlanırken yapma-etme denmez, o başlıkta da belirttiğim üzere sadece tavsiye verilir.

Sypro

yok biz kendi içimizde de ayrıca oyladık meseleyi :)
yönetimdeki oylama çok havada kalmıştı, önce bi aradaki farkları görüp sonra ona göre değişiklik yaparız dendi, sonra ondan da cayıp direk hardy ile yola devam etme kararı aldık. LTS olması benim için en büyük sebep. yoksa geçmeyi bile düşünmem :)