Ubuntu Konuk Oturumu Problemi

Başlatan anubisx, 03 Mayıs 2010 - 23:04:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

anubisx

Arkadaşlar evde ubuntuyu kendim kullanıyorum ancak arada babam veya kardeşim bilgisayara oturmak istediğinde ubuntunun 9,10 sürümünde hemen konuk oturumu nu açıp pcden rahat rahat kalkabiliyordum ancak ubuntu 10.04 lucid e geçtiğimde konuk oturumuna tıkladığım anda ekran kararıyor ve sol üstte sanki terminal gibi tek bir _ beyaz simgesi kalıyor ve yazı yazılamıyor sonra pc yi restart atmak zorunda kalıyorum.Bunun çözümü nedir acaba aradım ancak ulaşamadım

xwes

Kisitli haklara sahip yeni bir kullanici oluşturabilirsiniz. Bu şekilde konuk kişiye istediginiz kadar yetki tanirsiniz.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ubuntrust

11.10 üzerinde bu sorunu bende yaşadım az önce. Forumda da bu konuyu görünce devam edeyim dedim çünkü çözülememiş. Konuk oturumu açmak istediğimde simsiyah ekranla karşılaşıyorum. Sağ üstteki butonlar çalışıyor fakat ekran simsiyah. Ek sürücüleri de yükledim, bilgisayarda bir problem yok gibi görünüyor.

heartsmagic

Grafik kartın ve sürücüleri ne durumda @ubuntrust?

ubuntrust

Ekran kartı Ati radeon hd 3430. Kurulumdan sonra da ek sürücülerden driver'ı yükledim

heartsmagic

Bir süre sonra ben deneyeyim bunu, bakalım sorun herkeste mi oluyor yoksa bazılarımıza özel mi.

heartsmagic

Bende sorun olmadı. Sıkıntısız bir şekilde konuk oturumuna geçtim. Yaşadığım tek ufak sıkıntı, bu konuk oturumunu kapatıp kendi kullanıcıma geçtiğimde (LDM üzerinden) bir miktar (iki üç saniye) gecikmeli gelmesi oldu.

Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar da var mı? Onların grafik kartları nedir?