[Çözüldü]Firefox ile Bir Siteden Tam Ekran Video İzleme Modunda Birden Kapanıyor

Başlatan virs, 03 Mayıs 2010 - 21:08:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

virs

Firefox'um hakkındaki bilgiler:

http://www.ztv.com.tr deki dersleri ubuntu'daki firefox ile tam ekran olarak izleme moduna geçtiğimde
firefox birden kapanıyor. Site yetkililerine durumu bildirdim. Onlarda pardus kullanıcılarının böyle bir sorunu olmadığını söyledi.
Virtual Box a pardus 2009 kurup oradan siteye girdim ve tam ekran olarak sorunsuzca izledim.
Demek ki ubuntu'daki firefox bazı özelleştirmeler içeriyor ki sorun yaşatıyor diye bir mantık yürüttüm.

Sonuç itibariyle, sadece Ubuntu kullanmak istediğimden virtual box ile falan uğraşmak istemiyorum. Bu sorunu nasıl çözerim acaba?
Bir de bu firefox sürümünü bir sonraki sürüme nasıl yükseltebilirim? Sistem yükseltmesi yapmadan yükselmez mi sürümü?

(Tabi sistemi son sürüme yükseltme işlemini de yarın yapacağım. Şu an 10.4 sürümünün dvd sini indiriyorum. Şimdilik Ubuntu 9.10 DVD sürümünü kullanıyorum.)
İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. (Kur'an: Necm, 39)

btermeli

Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

virs

Alıntı yapılan: btermeli - 03 Mayıs 2010 - 21:10:50
Ekran kartın Intel ise ;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,9054.0/topicseen.html

Hocam ekran kartım ATI Radeon X1550.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Mayıs 2010 - 21:15:22
Videolar Flash mı?
Sistemin 32bit mi, 64bit mi?

Sistemim 32 bit. flvplayer.swf ile oynattığına göre site, videolar kesinlikle flash.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2010 - 21:47:19

Tamamdır sorunu başka bir flash player kullanarak hallettim.

Adobe Flash Player ı kaldırdım, onun yerine swfdec flash playerı kurdum. Şimdi sorunsuzca çalışıyor istediğim gibi.

Konuyu kapatabilirsiniz, ilgilenenlere teşekkürler.
İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. (Kur'an: Necm, 39)

heartsmagic

Garip, zira genelde swfdec sorun yapardı. Konuyu kapatıyorum, eğer sorun devam ederse açtırmak için istekte bulunabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.