[Çözüldü] Pencereleri yeniden boyutlandırırken nasıl sallanmalarını sağlarım?

Başlatan Chimentoo, 08 Nisan 2010 - 02:43:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Chimentoo

Pardusta bu özellik vardı ve çok hoşuma gitmişti.Pencereler yeniden boyutlandırıldıktan sonra şöyle bir sarsılıyorlar. Bunu nasıl gerçekleştirebilirim?

hitokiri

sudo apt-get install compizconfig-settings-manager 
ccsm
ccsm'yi aç sallanan pencerelerden , pencereleri yakala kısmına kodu ekle >> Toolbar | Menu | Utility | Dialog | Normal | Unknown

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: Chimentoo - 08 Nisan 2010 - 02:43:09
Pencereler yeniden boyutlandırıldıktan sonra şöyle bir sarsılıyorlar.

Compiz ile boyutlandırma esnasında sallanma gerçekleşmiyor.
Genelde taşıma esnasında sallanıyor.
Ancak tam ekran ile önceki boyut arasında'ki geçişte bir sarsılma gerçekleşiyor.
Tabi eğer Sallanan Pencereler eklentisi aktif ise.  :)

hitokiri

@ğnome önceki iletimi tavsiye ederim :D Tabii ki yeniden boyutlanma sırasında sallanma yok ama yeniden boyutlandıktan sonra o tam ekranla önceki boyut arasındaki titreme gerçekleşiyor :)

Sherlock Holmes

hitokiri

BayboraKaan

Alıntı yapılan: hitokiri - 13 Nisan 2010 - 01:54:44
Alıntı Yap16 gün, sonra ilk fırsatta.  :)
Epey az kalmış :)ama ben sabır edemedim bu sefer :)

@Hitokiri Masaüstü Videosunu çekerken hangi uygulamayı kullanıyorsun ben ATI ile bir türlü çekemedim :D :P

hitokiri

gtk-record-My-desktop ama 10.4 olucak sahipli sürücü kurulmamış olucak :)
Sahipli sürücüyü kurdum şu an eski cingar çıkartma işlemine devam ediyor kendisi :)
Ama oyun oynıyabiliyorum masaüstü videosu alıcağım zaman sahipli sürücü kaldırmam gerekicek gibi bundan sonrada :)
Yaşasın mesa sürücüleri :)

ecarpar

ben sadece ubuntu 9.xx i yüklüyerek bunu çalıştırdım
Sistem den tercihler içersinden görünümü aç oradan görsel efektler sekmesine geç ve ekstrayı seç bende bu şekilde açıldı
bir yol daha var
compizconfig i yükle yukarıda anlatılmış onun yerine
uygulamalar
ubuntu yazılım merkesini aç ve compizconfig yaz ordan gerekli uygulamayı yükle yüklü değilse
yükledikten sonra
sisten tercihler compizconfig
ve aşağıda efektler kısmında sallanan pencereleri aktif et.

İNgilizce kullanmıyorum ve ilk defa linux kullanıyorum o yüzden ingilizcelerini bilemiyorum.
ilk yolla olmuyorsa compizconfig ile mutlaka yaparsın tek sorun uyumsuz paketleri kaldırmayı istediğinde kaldırman gerekiyor aksi durumda çalışmayabiliyor.
Eşşeğin uzun bir yolculuğa çıkmış olması onun at olarak döneceği anlamına gelmez.

Chimentoo

asicok

sistem>tercihler>görünüm>görsel efekler>extralar diye takip edip işaretlersen istediğini elde edersin. saygılar...
Oyun oynayacak yaşı geçti abisi artık ubuntulu oldu.