Bildirim Alanına GMail Eklemek

Başlatan özgürubuntu, 02 Mayıs 2010 - 19:55:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Not: Bu PPA'nın yeni sürümlere desteği yoktur. PPA eklemeden kurulum için başlığın devamına bakabilirsiniz. Bahsi geçen uygulama depolara eklenmiş durumdadır.

GMail en çok kullandığım e posta hesabım. Docky'den GMail'i aktive etmek için maalesef dilini ingilizce yapmam gerekiyordu. Docky'den bir uygulama açtığımda da dili otomatik olarak ingilizce oluyordu ve bu da bazen can sıkıcı durumlara neden olabiliyordu (karakter uyuşmazlığı gibi) Üst panelimize yerleştirebileceğimiz GMail Uygulaması oldukça kullanışlı, dilerseniz posta geldiğinde seçtiğiniz bir sesin çalmasını sağlayabiliyorsunuz. Posta geldiğinde bildirim ekranından görebiliyorsunuz ve mektup simgesi renk değiştiriyor.

Kurulum için
;
sudo add-apt-repository ppa:gm-notify-maintainers/ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get install gm-notify

Bir kaç ekran görüntüsü şöyle ;

Sistem > Tercihler > Gmail Notifier Configuration'a gidip ayarlarımızı yapıyoruz. İlk Account sekmesinde gmail kullanıcı adımızı @gmail.com olarak girip şifremizi giriyoruz. GMail web interface işaretli olsun. Enhanced sekmesinden istediğimiz sesi seçebiliriz. Bunun için /usr/share/sounds klasöründen bir ses seçebiliriz.

GMail posta kutumuzu bir posta geldiğinde bildirim alanında bu şekilde görüntüleniyor ve seçtiğimiz ses bizi uyarıyor ;

Bildirim Alanındaki mektup simgesine tıkladığımızda göreceğimiz menü de böyle

Kaynak ; OMG! Ubuntu

Güle güle kullanın :)

Yiğit Ateş

Çok işime yarayacak @özgürubuntu, teşekkürler :)

özgürubuntu

rica ederim :) ben uygulamadan çok memnunum

Yiğit Ateş

Uygulama panele yerleşti fakat her açılışta benim panelde Google Mail'e tıklamam gerekiyor postaları kontrol etmesi için. Açılışta otomatik başlat seçeneği de işaretli. Özel bir ayar mı yapmamız gerekiyor?

mcan

Merhaba,

Ugulamayı kurdum. Çok güzel. E-posta geldiğinde bildirim penceresi çıkıyor. Fakat sistem çubuğunda mektup simgesi yok bende zaten ses ayarı da yok "Add to Panel" dediğimde de bu ikisine ait birşey bulamıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

İyi çalışmalar, M.Can
aquila non captat muscas!

raspacı

panele ekleden gösterge uygulamacığını ekleyin düzelecektir.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

empax

Aynısından Hotmail için de olsaydı ne de güzel olurdu...  :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

krwlng

Anlatımda kullanılan sistem temasının ismini bilen varmı arkadaşlar. Özgürubuntu'ya özel mesaj ile sordum fakat mesajı görmedi sanırım cevap gelmedi.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

empax

Alıntı yapılan: krwlng - 25 Haziran 2010 - 01:59:48
Anlatımda kullanılan sistem temasının ismini bilen varmı arkadaşlar. Özgürubuntu'ya özel mesaj ile sordum fakat mesajı görmedi sanırım cevap gelmedi.

Elementary :)
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,16714.msg202060.html#msg202060

Kolay yoldan kurmak için, Ubuntu Tweak > Kaynak merkezi > Theme > Elementeary etkinleştir ve tazele butonuna bası. Daha sonra Paket yöneticisinden elementary-theme ve elementary-theme-icon paketlerini kur. Temalardan elementary'i seçebilirsin artık.

Ardından Nautilus-Elementary kurmak gerekiyor.
Yine Ubuntu Tweak > Kaynak Merkezi > Desktop > Nautilus Elementary etkinleştir Tazele. Güncelleme yap.

Bu kadar :)

Bende şimdi kurdum.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

XRumer

Mark Shuttleworth'un blogunda gördüğüm kadarıyla (tabii İngilizce bilmediğim için yanılmıyorsam) Ubuntu 10.10 ile birlikte bu öntanımlı gelecek. Sadece Gmail'e değil, bütün Google uygulamalarına ulaşabileceğiz.

krwlng

Güzel olur,  birçok kişi ne kadar google için bilgi hırsızı dese de ben açık kaynağa ve linux camiasına verdikleri destekleri asla unutamam. Bu arada bayağı geç olacak ama tema için teşekkürler empax :)
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

kaansef

Çok teşekkür ederim @özgürubuntu.Çok işime yarayacak.
# 28065

Kubilay

10.10 için uyumlumudur? Ayrıca bu komutlar 10.10 da çalışırmı?

stratovarius

Depoda maverick desteği gözükmüyor, yani şu an için 10.10 ile uyumsuz.

heartsmagic

@strotavarius'un dediği gibi olabilir, genelde böyle oluyor. Fakat bazı şanslı uygulamalar üst sürümlerle de çalışabiliyor mevcut depolarıyla. Eğer sorun çıkmazsa bir denenebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

snltrk

Program 10.10 depolarında mevcut. Ancak türkçe değil ingilizce ve türkçe dil dosyasını bulamadım.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: empax - 26 Mayıs 2010 - 04:24:41
Aynısından Hotmail için de olsaydı ne de güzel olurdu...  :)
Gnubiff için bakınız.

cemale

bugün itibariyle 11.04 Natty kurulabiliyor..
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

sem

Gmail'in ayarlarından Notify olarak anımsadığım özelliği açarak mail geldiğinde benzer bir bildirim almak mümkün...

Ben ayrıca bir değişiklik yapmadan, sadece Gmail ayarları ile bu bildirimi açtım ve işe yarıyor...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

ademsahin

Konuyu baya hortlattım ama bu veya alternatifi bir uygulama lazım.

Yazılım Merkezi'nde uygulamayı bulamadım verilen kodlarla da yükleme işini beceremedim.

Yardımcı olabilir misiniz ?

heartsmagic

@ademsahin, bu başlıktaki PPA artık eskide kaldı ve yeni sürümler için destek vermiyor. Yazılım ve Güncelleştirmeler uygulamasını açıp eklediğin bu PPA'yı sil önce. Ardından başka hiçbir şey yapmadan depolardan şu iki uygulamadan birini kurabilirsin:
sudo apt-get install gm-notify
veya
sudo apt-get install mail-notification

Hangisi güzeldir, kullanışlıdır bilemiyorum. Thunderbird sağ olsun :)

Not: gm-notify zaten bu başlıkta geçen uygulamaymış, PPA'ya gerek yok yani.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.