tor (kullananlar ve kullancaklar) güvenliği hakkında ?

Başlatan Mx0Ub, 24 Nisan 2010 - 03:31:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mx0Ub

exit node olayını biliyorum (son cıkıs yapan nod un sifresiz veriyi görebilmesi)
bunun önüne  https ile geçicem(verileri şifrelicem bu sefer son nod veriyi görücek ama anlıyamıcak :  ))
ama
şöle bişe olması mümkünmüdür?

a bilgisayarı nodlar aracılıyla b biligisayarına 10:10 da bağlandı

b bilgisayarına bağlanan nod dan diyer nod a ordan diyer nod a  verilen zaman sayesin de a bilgisayarının ip bulunabilinirmi ?
Not:
Hic bi sorumluluk kabul edilmez yapılan yorumlardan ve verilen kodlardan

bytan

Tor ağına girdiğin anda tüm veriler, bunlara log'lar da dahil, şifreleniyor. Dediğin gibi çıkış noktasından itibaren takip etmek isterse, her seferinde şifreli log'ları okumaya çalışması gerekecek. Forum genelinde de Tor'un çalışma yapısı üzerine çeşitli tartışma başlıklarımız var.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Mx0Ub

@bytan baktım da sen bilgi sayibisin
peki
söle sorum
b bilgisayarı son bilgisayar
b den geri dönüş yapıcaz burda öenmli olan
bi bilgisayar yani nod a sadece bi tanenemi bağlantı olur yoksa başka da olurmu (başka kişilerde aynı nod dan aynı anda bağlantı olustururlarmı)

eger başka bağlantılar oluyosa hangisi oldunu bulamazlar içerikde şifreli oldundan
Not:

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: nefretmy - 24 Nisan 2010 - 03:31:57
b bilgisayarına bağlanan nod dan * diğer nod a ordan * diğer nod a  verilen zaman sayesin de a bilgisayarının ip bulunabilinirmi ?

ehm.  :-\
Resimdeki örneğe bakacak olursak,
Alice, Jane'nin ip'sinimi öğrenmek istiyor.?
Açıkcası anlamadım, anlamak istediğinizi.  :-\

bytan

Benim durumum da senden pek farklı değil @nefretmy. :) Ancak dediğin doğru, bir node, birden fazla bağlantıya aracılık ediyor. Doğal olarak hangi içerik kimin için bunları bulmak zaman alır. Zaman alır diyorum, çünkü imkansız değil.  Tamamen azim meselesi :)

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

Mx0Ub

son olarak bytan içerik bilinmese yani şifreli olsa ip belli olsa o saat saniye
suclu olurmusun tor için yada shell kullanırken

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Nisan 2010 - 14:59:13

ğnome tor u bliyon
amac dısardan kontrollerde alice e jane hangi ip den bağlanmıs bulurnurmu onu konusuyoz
Not:

bytan

Suç ve suçlu olma durumu ülkeden ülkeye, kültürden kültüre farklılık arz eder. O konuda bir şey diyemem. :) Ülkemiz için şu an yürürlükte olan TCK:

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5237.html

PF @ ST