software center hala bozuk

Başlatan bsod1, 02 Mayıs 2010 - 13:11:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bsod1

inanılmaz  bir şey, çok sinirlendim.

10.04'ü sıfırdan kurdum az önce, sıfırdan yani, tüm hard diske format atarak, ilk kurulumları yapmak için software center'ı açtım, kurmak istediğim programı seçtim ve bir de ne hata alayım, aylar önce 9.10'da almaya başladığım, bu foruma da 2-3 kere hakkında başlık açtığım "Requires installation of untrusted packages" hatasını aldım! yok mu bunun bir çözümü yani? synaptic'e mi kaldık yine?

bytan

Hangi pakedi kurmaya çalışıyorsun?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

bsod1

ve ben her bu hatayı yazdığımda hangi paketi kurmaya çalıştığımı soruyorsunuz fakat sorun pakette değil, hatayı aldığım zaman her pakette alıyorum..

şu anda ne yaptım bilmiyorum ama sorun çıkarmadan kurulum yapabiliyorum(sanırım bazen yönetici haklarını almakta sorun yaşıyor software center).

bytan

Alıntı yapılan: bsod1 - 02 Mayıs 2010 - 16:04:19
ve ben her bu hatayı yazdığımda hangi paketi kurmaya çalıştığımı soruyorsunuz fakat sorun pakette değil, hatayı aldığım zaman her pakette alıyorum..

Elbette sen, tüm paketlerde mi yoksa sadece tek bir pakette mi bu sorunu yaşadığını yazmadığın sürece de sormaya devam ederiz. Bu da gayet normal.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

zeitgeist

Alıntı yapılan: bsod1 - 02 Mayıs 2010 - 16:04:19
...

İşte bizim eğlencemiz de bu: Ne zaman benzer sorunları dile getiren aynı mesajları görsek, zamanı ve isteği bir kenara bırakıp sırf bir şeyler karalamak için aynı soruları yineleyip duruyoruz.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

Yazılım kaynaklarını değiştirdiğinde çözülebilecek bir problem bu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.