Awn ayraç sorunu

Başlatan Borowitch, 01 Mayıs 2010 - 06:59:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Borowitch

Awn kurdum. Her şey çok güzel. Gnome alt menüye ihtiyacım kalmadı. Ama bir sorun var. Aşağıda gördüğünüz resimde daire içine aldığım uygulamalar sonradan açılan uygulamalar. Ben bu sonradan açılan uygulamaları farklı bir ayraç içinde toplamaya çalışıyorum. Firefox ve Opera'nın hemen yanında açılıyorlar. Sonradan açılan uygulamaların farklı bir ayrılmış alanda görünmelerini sağlamak mümkün mü?
Carpe diem quam minimum credula postero.

afk

elbette mümkün awn ayarlarından applets de çalıştır/görev yöneticisi simgesi ni ne tarafa koyarsanız o tarafta açılır... suan sizin o simge ilk başta onu tutup sürükleyip en sona atabilirsiniz

Borowitch

Alıntı yapılan: afk - 01 Mayıs 2010 - 16:53:39
elbette mümkün awn ayarlarından applets de çalıştır/görev yöneticisi simgesi ni ne tarafa koyarsanız o tarafta açılır... suan sizin o simge ilk başta onu tutup sürükleyip en sona atabilirsiniz

Şimdi şöyle bir durum var. Task manager'ın içinde aşağıda 'Awn ayarları' isimli fotoğrafta göreceğiniz üzere; Firefox, Opera ve Thunderbird mevcut. 'Awn menu' fotoğrafında gösterdiğim gibi hemen bu program simgelerinin yanında görünüyor açılan programlar.

Yani task manager'ı nereye çekersem çekeyim yeni açılan programlar bu üç programın yanında açılıyor. Benim istediğim sonradan açtığım programların, bu üç programdan (opera, firefox, thunderbird) tamamen ayrı iki ayraç arasında görünmesi.

afk

bir yandaki applets bölümünden ayarlamanız gerekiyor ben resim ekleyemedim msn ********@****.com msn den gönderebilirim

**Lütfen kişisel adresinizi paylaşmayın.

Borowitch

Alıntı yapılan: afk - 02 Mayıs 2010 - 13:17:43
bir yandaki applets bölümünden ayarlamanız gerekiyor ben resim ekleyemedim msn ******@******.com msn den gönderebilirim

Msn kullanmıyorum. Ama olmazsa e-posta yoluyla iletişime geçebilirim sizinle. Ben bir görüntü daha aldım. Kastettiğiniz bu resimdeki ise, işte onu ikinci defa da menüye eklesem, her şekilde yukarıdaki 'Awn menu.png' fotoğrafında gördüğünüz gibi firefox, opera, thunderbird ile beraber iniyor menüye. Açılan programlar da yine onların yanında açılıyor.

Bahsettiğiniz başka bir şey ise, size e-posta göndereyim.

afk

evet bahsettim simge o... ben onu tutup sürükleyim en arkaya attım ve açılın pencereler awn nin sağında açılmaya başladı o simgeden tek kullanmanız gerekiyor... yanlız ben opera ve firefox u task managerden kaldırdım onları kullanmıyorum...

Borowitch

Alıntı yapılan: afk - 02 Mayıs 2010 - 13:50:27
evet bahsettim simge o... ben onu tutup sürükleyim en arkaya attım ve açılın pencereler awn nin sağında açılmaya başladı o simgeden tek kullanmanız gerekiyor... yanlız ben opera ve firefox u task managerden kaldırdım onları kullanmıyorum...

İşte ben kaldıramıyorum. Daha doğrusu kaldırmıyorum. Çünkü ekranın altındaki görev çubuğunu kaldırdım. Yanlızca Awn var. Üstteki çubuğu da kaldıracağım tamamen Awn kalsın istiyorum. KDE veya Windows'taki gibi olsun istiyorum. Şu haliyle benim işimi Awn fazlasıyla görüyor. Hem de çok daha şık.

Anlaşılan bunun çözümü yok. Sonradan açılan programlar onların yanında görünecek. Ne yapalım öyle kullanırız.  :)

ironic

Arkadaşlar lütfen forumda Msn ya da benzer ortamlar üzerinden yardım teklif etmeyin/istemeyin ve ayrıca kişisel adreslerinizi paylaşmayın. Forumun amacı genele yardımcı olmaktır.  :)

İncelediğim kadarıyla görev yöneticisi ve başlatıcıları gösteren aynı uygulamacık. Eğer başlatıcı olarak eklenmemişse sonda gösterir. (tabi görev yöneticisi sıralamada en sondaysa) Ayarlardan bu özellik için seçenek göremedim. Cairo gibi açılan uygulamalar ve başlatıcılar birbirinden bağımsız uygulamacıklar değil.

afk

Alıntı yapılan: ironic - 02 Mayıs 2010 - 14:05:12
Arkadaşlar lütfen forumda Msn ya da benzer ortamlar üzerinden yardım teklif etmeyin/istemeyin ve ayrıca kişisel adreslerinizi paylaşmayın. Forumun amacı genele yardımcı olmaktır.  :)

İncelediğim kadarıyla görev yöneticisi ve başlatıcıları gösteren aynı uygulamacık. Eğer başlatıcı olarak eklenmemişse sonda gösterir. (tabi görev yöneticisi sıralamada en sondaysa) Ayarlardan bu özellik için seçenek göremedim. Cairo gibi açılan uygulamalar ve başlatıcılar birbirinden bağımsız uygulamacıklar değil.

kusura bakmayın resim ekleyemedim yardımcı olabilmek için en kolay yöntem olarak msn geldi aklıma... tşk ederim...