Ubuntu-TR Personası

Başlatan agunZagun, 01 Mayıs 2010 - 03:24:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agunZagun

Merhaba arkadaşlar.

Daha önce görmüştüm, neden Ubuntu Türkiye'nin Personası yok diye başlık açılmıştı. Ben de biraz uğraştım ve Personası hazırladım. Bulabildiğim tek Ubuntu fontu 10.04 sürümünden önce kullanılan klasik Ubuntu fontu olduğu için bunu kullanmak zorunda kaldım :). Eğer elinde yeni font olan varsa güncelleyebilirim Personası.

Forum ve siteyle uyuşması içim mor yaptım. Umarım beğenirsiniz.

Link: http://www.getpersonas.com/en-US/persona/201458

Düzenleme: Link düzenlendi.

ironic

@Trane, teşekkür ederiz. Elinize sağlık ben beğendim.  :)

Adres https olmuş o şekilde hata veriyor. Doğrusu

http://www.getpersonas.com/en-US/persona/201458

umutubuntu

@Trane teşekkür ederiz, çok hoş olmuş kullanmaya başladım :)

Alquimista

@Trane eline sağlık, güzel olmuş ben de kullanmaya başladım hemen.

https://wiki.ubuntu.com/Brand

Bu adreste Ubuntu'nun yeni logosu png olarak var istersen alıp kullanabilirsin ama bence böyle gayet hoş, ellerine sağlık.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

ironic

@Trane; eğer sizin için uygunsa, nasıl hazırlandığını da paylaşabilir misiniz ? Benzer çalışmalar hazırlamak isteyenlere büyük kolaylık sağlayacaktır.

bytan

Eline sağlık @Trane. Çok güzel olmuş.

Konuyu taşıyarak sabitliyorum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

agunZagun

@ironic, @pa, @bytan ve @AlmaMorena: Çok teşekkürler :).

@ironic: Aslında yöntem çok basit. www.getpersonas.com adresine giriyorsunuz, üyelik alıyorsunuz. Sonra da "Create Your Own"a tıklıyorsunuz. Orada bilgilendiriyor nasıl yapılacağını. İngilizceyle debelenmeyin diye hemen anlatayım ben.

İlk önce GIMP yada Photoshop gibi bir programla adres çubuğunun arkası için 3000 x 200 boyutlarında bir resim yapıyorsunuz. Sonra alttaki bölüm için (Yükleniyor vs. yazan yer) 3000 x 100 boyutlarında bir resim hazırlıyorsunuz. Sonra da "Create Your Own"a girdiğinizde "Finished your design?" yazısına tıklıyorsunuz ve yüklüyorsunuz resimleri.

Kendi Personasınızı yüklemeden önce denemek için, Personas eklentisi kuruluysa eğer, alttaki Tilki'ye tıklıyorsunuz. Tercihler'e tıklıyorsunuz, Gelişmiş'teki "Menüde Varsayılan Kişiyi Göster"in yanındaki kutucuğu tikliyorsunuz. Sonra menüde "Varsayılan" diye bir menü açılıyor. Orada, Personasın siteye yükleme yapmadan önce resimlerinizi kendi tarayıcınızda deneyebiliyorsunuz.

ironic

@Trane, tekrardan teşekkürler.  :)

@bytan sabitleme için ayrıca...

Alquimista

@Trane'yi görünce aklıma düştü ben de deneyeyim diyerek bir tane hazırladım. Lucid ile gelen Ambiance temasına uygun olsun diye düşünerek bir şeyler yaptım ama umarım beğenirsiniz =)

Şu adresten indirebilirsiniz:
http://www.getpersonas.com/en-US/persona/201886

Bir de nasıl göründüğünü göstereyim diyerek ekran görüntüsü ekliyorum.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

Yiğit Ateş

Çok güzel olmuş @Trane, teşekkürler.

ubuntuki lilith

AlmaMorena ve Trane ikinizinki de çok güzel olmuş, kurunca persona da neymiş onu da öğrenmiş oldum, çok değişik bir hava kattı firefox'a.
Elinize sağlık.

Tuxie

vallahi yeni duydum böyle bişeyi süpermiş eline sağlık @trane  ana sayfa da çok şık olmuş hazırlayan herkesi tebrik ediyorum gerçekten büyük emek sarfediyorsunuz bazı ülkelerdeki siteler kapanırken biz her geçen gün büyüyoruz  :)

agunZagun

@ironic, @Yiğit Ateş, @ubuntuki ve @Tuxie: Sağolun arkadaşlar. Elimizden geleni yapıyoruz, insanlık için Linux :)

@AlmaMorena: Süper olmuş dostum, ellerine sağlık :).

garafatma

Elinize sağlık arkadaşlar, başta @trane :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

ironic

@Alma Morena eline sağlık yine güzel bir çalışma olmuş. Firefox üst çubuğunu oldukça daralttığımdan @Trane nin hazırladığı daha güzel durdu.  :)

hayranim

Linux kullanmak bir ayrıcalıktır.

silver27

elinize sağlık güzel olmuş ;)

raspacı

Persona hazırlamak zevkliymiş ben de bir tane yaptım ve kullanıyorum şu an. Teşekkürler.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

sudusleri

Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

sema

Çok güzel olmuş @sudusleri. Eline sağlık.
susema

sudusleri

Alıntı yapılan: susema - 17 Mayıs 2011 - 00:56:45
Çok güzel olmuş @sudusleri. Eline sağlık.

Teşekkürler... ;)
Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...