yeni sürüm sonrası karmaşa

Başlatan afk, 30 Nisan 2010 - 14:12:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afk

mrblar dün gece yeni sürümü günc yönt.den kurdum fakat bilg. açılırken ekran karıncalanıyor ubuntu nun ilk açılış ekranını hala göremedim... bütün screnletlerim kayboldu açıyorum restart yaptım kaç defa yoklar hala tek tek açıp kapattım olmadı gözükmüyolar masaüstünde... ses simgemde kayıp bu arada... birde az önce farkettim simge durumuna küçültünce hiç bi yerde gözükmüyo küçülttüm pencere alt+tab la getirdim geri... neler yapmam gerekiyo tşk ederim

sabian

Güncelleme yoluyla maalesef bazen sorunlar yaşanabiliyor. Yükseltme yaptığınız zaman yeni depolar eklendiği için eski kullandığınız programları kaldırır, eğer yeniden kurmadıysanız synaptic'den programı tamamen kaldırıp yeniden kurmayı deneyin. Eksik paket yükleme ihtimaline karşın sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade ya da sudo apt-get install -f kodlarını da deneyin, belki işe yarayabilir.  Ses simgesi için de panele tıklayıp ekle deyin ve gösterge uygulamacığını kurun.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

afk

ekranı gördüm ubuntu studio ama geri kalan hiçbişey olmadı ses sigesi bile çıkmıyo hala simge durumunda bişey gözükmüyo keşke güncellemeseydik ya :(

eribol

Öncelikle güzel ve sakin bir şekilde sorununuzu dile getirin. Sonra eğer sakıncası yoksa ayarlarınızı sıfırlayın. Bunun için;rm -rf .gnome* .gconf*komutu yeterli olur.

handsomeguy

merhaba arkadaşlar
dün gece bir heyecanla ubuntu 9'dan 10'a yükseltme yaptım. işlem bittikten sonra kullancı adımı soran menü açıldığında şifremi girmek istediğimde daha şifremi yazar yazmaz sanki harf tuşuna durmaksızın basıyormuş gibi hareket ediyor. ayrıca gene açılış ekranında bazen de mouse çalışmıyor. açıkçası daha henüz yeni sürümle tanışamadım. yardım lütfen

daha önceki versiyonların hiçbirinde bunu yaşamadı.m

afk

Alıntı yapılan: eribol - 30 Nisan 2010 - 14:43:25
Öncelikle güzel ve sakin bir şekilde sorununuzu dile getirin. Sonra eğer sakıncası yoksa ayarlarınızı sıfırlayın. Bunun için;rm -rf .gnome* .gconf*komutu yeterli olur.

gayet sakin anlatmıştım kusura bakmayın... yeni sürümde herşey birbirine girip stabil çalışmayınca karmaşa oldu... ama suan topladı makina kendini alışması gerekiyormuş:D  awn menü kayıptı sonra kendi geldi screnletler kayıptı her açtığımda tek tek tamamlandı anlamadım ama oldu... birde şu komutu girmedim korkuyorum o komuttan bi kere girmiştim sonra tekrar format atıp kurmak zorunda kalmıştım (rm rf ) komutu... tşk ederim ilginize

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Mayıs 2010 - 13:21:56

arkadaşlar yine bi sorun oldu açılış ekranında karıncalanma oluyo ubuntu studyo yu göremiyorum komple gidiyor ekran sonra kendi masaüstüm açılıyor işte nasıl düzeltebilirim