Bespin svn kurulumu

Başlatan sonay, 30 Nisan 2010 - 05:03:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nasilolcekbuisler

libxpm-dev libxdmcp-dev automoc kdebase-workspace-dev kdelibs5-dev libqt4-dev libqt4-opengl-dev libqt4-phonon-dev libpthread-stubs0-dev
libxpm-dev: komut bulunamadı

nerede yanlışım acaba

if

Alıntı yapılan: nasilolcekbuisler - 23 Kasım 2011 - 13:24:27

Uçbirim yalan söylemez:) libxpm-dev diye bir komut yok.

sudo apt-get install libxpm-dev libxdmcp-dev automoc kdebase-workspace-dev kdelibs5-dev libqt4-dev libqt4-opengl-dev libqt4-phonon-dev libpthread-stubs0-dev

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: if - 23 Kasım 2011 - 15:34:28
Alıntı yapılan: nasilolcekbuisler - 23 Kasım 2011 - 13:24:27

Uçbirim yalan söylemez:) libxpm-dev diye bir komut yok.

sudo apt-get install libxpm-dev libxdmcp-dev automoc kdebase-workspace-dev kdelibs5-dev libqt4-dev libqt4-opengl-dev libqt4-phonon-dev libpthread-stubs0-dev

uç birim'e selam bespin'e devam :D :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Kasım 2011 - 15:42:15

E: libqt4-phonon-dev paketi konumlandırılamıyor

diyor kendileri

if

@nasilolcekbuisler, o paketin terine libphonon-dev paketini kur.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: if - 23 Kasım 2011 - 16:20:41
@nasilolcekbuisler, o paketin terine libphonon-dev paketini kur.

acaba bu kurulum 11.10 içinde güncel mi?

cd ~/Desktop
Böyle bir dosya ya da dizin yok uyarısı alıyorum.sizin dediğiniz şekilde o paketi yükleyip hallettim.komutlardan simgelerinden anlasam keşke de derleyebilsem olmayan yerleri ama kopyala yapıştır ile ancak bu kadar oluyor sanırım:)

if

@nasilolcekbuisler, hakkaten bu işler nasıl olacak?:) Komutları kopyalayıp yapıştırmak iyi değil. Burada zararlı komut yok ama başka bir yerde olabilirde. Anlatımı bire bir denemediğim için ne kadar güncel ne kadar değil bilemiyorum fakat tamamen güncel olduğunu söyleyemem çünkü 11.10'da libqt4-phonon-dev paketi yok. Yerine libphonon-dev var.

Dağıtımı Türkçe kullanıyorsan "Desktop" yerine "Masaüstü" yazmalısın.

cd ~/Masaüstü

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: if - 23 Kasım 2011 - 16:56:46
@nasilolcekbuisler, hakkaten bu işler nasıl olacak?:) Komutları kopyalayıp yapıştırmak iyi değil. Burada zararlı komut yok ama başka bir yerde olabilirde. Anlatımı bire bir denemediğim için ne kadar güncel ne kadar değil bilemiyorum fakat tamamen güncel olduğunu söyleyemem çünkü 11.10'da libqt4-phonon-dev paketi yok. Yerine libphonon-dev var.

Dağıtımı Türkçe kullanıyorsan "Desktop" yerine "Masaüstü" yazmalısın.

cd ~/Masaüstü

ittire kaktıra olcek:) linux zor beya cidden.temel altyapı olmadan gitmiyor biryerden sonra.burası hariç başka linux forumuna falan girmiyorum :) başka yerden yapmak risk.aslında gnome bende sorun çıkartmasa ben onu da seviyorum gayet güzel.