[Çözüldü] Parçalı dosya sıkıştırma sorunu

Başlatan Borowitch, 30 Nisan 2010 - 01:37:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Borowitch

Arkadaşlar, 4 GB büyüklüğünde bir klasörü 500 MB'lık parçalara bölerek sıkıştırmak istiyorum. Sıkıştırma seçeneğine baktığımda .7z uzantılı sıkıştırma şeklinin buna müsaade ettiğini gördüm. Fakat aşağıda resimde gördüğünüz hata mesajını veriyor. Deneme amaçlı .zip uzantısına baktım, onda da aynı hata mesajını verdi. Sadece .tar.gz  ve  .tar.bz2  uzantılı sıkıştırmalara müsaade ediyor. Ama onlar da parçalı olarak sıkıştırmıyorlar. Bir önerisi olan var mı? Bir çözümü var mıdır bu işin?
Carpe diem quam minimum credula postero.

agritux

Uzantının önemi var mı sizin için?

Borowitch

Alıntı yapılan: agritux - 30 Nisan 2010 - 01:54:45
Uzantının önemi var mı sizin için?

Uzantının hiçbir önemi yok. Yeter ki ubuntu sıkıştırma ve açma işlemlerini yapsın. Yanlız dediğim gibi 500 MB'lık parçalar halinde de bölerek sıkıştırması lazım. Bu seçenek sadece .7z uzantısında mümkün görünüyor. O da sıkıştırmada ilk mesajımdaki hata mesajını veriyor.

Alquimista

Uygulamalar / Ubuntu Yazılım Merkezi'ne gelip rar diyerek aratırsanız karşınıza RAR - RAR Sıkıştırma / Açma Aracı çıkacak onu yükleyin. Daha sonra sıkıştırmak istediğiniz dosyaya sağ tıklatıp sıkıştır dediğinizde sıkıştırabileceğiniz dosya türleri içerisinde rar'ı göreceksiniz. Onu seçip altından Diğer Seçeneklere tıkladığınızda parçalara ayırabilirsiniz.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

agritux

peazip adlı programı deneyebilirsin..

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

agritux

Uzantının öneminin olup olmadığını bunun için sormuştum ama forumda bulamamıştım :) Teşekkürler bytan

Borowitch

Meğerse forumda varmış. :/ Boş yere konu açmış oldum.

Peazip fevkalade işe yarar. Tam aradığım özellikleri karşılıyor. Herkese teşekkürler.

Sorun çözülmüştür