Ubuntu 10.04 Türkçe Görsel Eğitim Seti

Başlatan CodErode, 29 Nisan 2010 - 16:40:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Alıntı yapılan: BELLEROPHONTES - 24 Haziran 2010 - 14:14:12
Alıntı yapılan: eribol - 24 Haziran 2010 - 03:42:15
Bu soruyu Stallman'a sormanız gerek. 40 yıla yakındır bu böyle.

Bende tam bundan bahsediyorum. Bazı insanlar yaptıklarından karşılık beklemez. Stallman da böyle olmasın???

Kendisi beklemeyebilir ancak GPL çatısı altında bekleyenlere de bir şey demez, diyemez. Zira GPL'ye uyuyorsa onun için yeterlidir. Bir önceki iletinde sorduğun soruyu tekrar düşünürsen kimsenin bu piyasada ekmek yiyemiyor olması, yiyemediği için de açık kaynakla uygulama geliştiremiyor olması gerekirdi. Fakat öyle değil. Dolaylı yoldan olsa bile bir şekilde ekmek yenebiliyor. Bu soruyu sorman makul, zira hepimiz başlarda aynı şeyi düşünmüşüzdür. Birileri değiştirip ücretsiz verebilecekse, nasıl para kazanılır, nasıl bu işler gelişir? Üzerine makaleler yazılabilecek bir konu bu. İşin özü, GNU/GPL demek bedava demek değildir. Dileyen söylendiği üzere istediği ücreti biçebilir projesine. Yeter ki lisansa uysun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

acer

Bu dökümanları indir.ubuntu bölümüne yüklemesini öneriyorum. Daha rahat bir indirme için.

heartsmagic

Boyutlarını bilmiyorum anlatımların. Fakat projenin asıl sahipleri yer konusunda sıkıntı yaşamazlar diye düşünüyorum. Kaldı ki şu an bağlantılar ölü durumda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ci021

En azından sadece ubuntu linklerini forumda indiren arkadaşlar varsa güncelleyebilirlerse çok iyi olur.
En kısa zamanda eğitim setlerini almayı düşünüyorum destek olma amaçlı.

CASPER TWETİ

İnsanlar herhangi bir ürün ya da yardım için bir emek sarfeder ve bunun karşılığında ya para ya da yardım ya da güleryüz vs  talep ederler. Bu demek değildir özgürlük bitti. Özgürlük gizli saklının olmaması ve onu bir şekilde elde etmek ve kullanmaktır. Aksi olsaydı kimse otomobil vs. sahibi olmaz ve devletin yapmış olduğu paralı parasız yollarda seyahat edemezdi.
Aslında bende öğrenmek istiyorum ve araştırıyorum nerede bedava bulursam ben de ordayım ama kimseyi de yargılayamam.

ssaraloglu

tesekkürler...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Ekim 2010 - 20:59:45

yalnız linkler silinmiş acaba yenileme sansınız var mı?

noktakom

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST