[Çözüldü]Google Chrome'da forumun görünümü

Başlatan Yiğit Ateş, 28 Nisan 2010 - 22:17:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yiğit Ateş

Ekran görüntüsünde de görüleceği üzere iletilerde taşma oluyor. Benim ayarlarımda mı bir sorun var acaba?

[IMG]http://i40.tinypic.com/ztixix.png[/img]

Alquimista

Ben Chrome'da hiç böyle bir sorun görmedim, bende kullanıyorum.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

Xenophobia

Benzer durum benim görüntülediğim bazı fotoğraf ve alıntılarda da oluyor. 5.0.342.9 beta sürümünü kullanıyorum.

eribol

Eğer yazı enter tuşuna basılmadan yazılmışsa yani kendiliğinden alt satıra geçmişse ve aynı sayfada bir de büyük resim varsa bu durum oluyor. İkisi de aynı tabloda(yazı ve resim) resim genişleyince yazı da gevşiyor.

Alquimista

Bu arada düzelteyim hemen bende de o başlık altında sorun varmış şimdi baktım da.

@eribol'un söylediği gibi bir sorun olsa gerek Google Chrome ile başka sayfalarda bir sorun hiç yaşamadım ben daha önce.

Sorunun nereden kaynaklandığını buldum sanıyorum ama şuan müdahale etme imkanım yok, en kısa sürede düzeltiriz. Teşekkürler bilgilendirme için.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

Sherlock Holmes

Alquimista

Teşekkürler @ğnome, güzel bir eklenti.

Sorunumuz burada çözünürlükten ziyade bir takım kodlamaların her ne hadar yetkin çevrelerin W3 standartlarını oluşturup kodlama yapan kişiler arasında bir birlik olması için kararları olsa bile, tarayıcı üreten firmaların bu standartları çok dikkate almaması (bkz. İE). Google Chrome'da bu yüzden mi yoksa yeni gelişen bir tarayıcı olduğu için mi bilmiyorum ama bu tür ilginç sorunlarla karşı karşıya bırakabiliyor bazen. Artık hangi tarayıcıya göre çalışacağını şaşırıyor insan, her şeyi en başa alıp html yapsak hepsini bir sorun kalmayacak aslında :)

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: AlmaMorena - 28 Nisan 2010 - 23:10:01
Google Chrome'da bu yüzden mi yoksa yeni gelişen bir tarayıcı olduğu için mi bilmiyorum ama
Bence öyle.
Halen daha bir youtube ve video sorunu var,
ilginç tarafı ise Linux ortamlarında sorunlu olması.

sem

Alıntı yapılan: ğnome - 28 Nisan 2010 - 23:19:34
Alıntı yapılan: AlmaMorena - 28 Nisan 2010 - 23:10:01
Google Chrome'da bu yüzden mi yoksa yeni gelişen bir tarayıcı olduğu için mi bilmiyorum ama
Bence öyle.
Halen daha bir youtube ve video sorunu var,
ilginç tarafı ise Linux ortamlarında sorunlu olması.

Chrome'da taşma problemini diyorsanız, Windows içinde geçerli, şu anda Win. üzerindeyim ve taşma bende de mevcut...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Alquimista

Chrome'a özel enteresan bir sorun, Midori'de ve hatta İE'de bile bu sorun yok. Chrome'un yeni sürümleri ile sanıyorum ki düzelir ama yine de bakarız biz. Bildirimler için teşekkürler.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: sem0900 - 28 Nisan 2010 - 23:28:06
Chrome'da taşma problemini diyorsanız, Windows içinde geçerli, şu anda Win. üzerindeyim ve taşma bende de mevcut...
Hayır, sırf taşma değil.  :)
Vvindows üzerinden video ile bir sıkıntı yok,
buna benzer örnekleri kastetmiştim

heartsmagic

@AlmaMorena'nın katkılarıyla bu konu ile ilgili bir değişiklik yapıldı. Sorun hâlâ devam ediyor mu diye denetleme yapmanız mümkün mü?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sem

@heartsmagic, ben Windows'tayım... Taşma hala devam ediyor...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

Yiğit Ateş

Sorun çözülmüş, elinize sağlık :)

heartsmagic

@sem0900, sen bir önbelleği temizletip deneyebilir misin?
@Yiğit Ateş, @AlmaMorena'nın eline sağlık :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Yiğit Ateş

Şimdi başka bir sayfayı kontrol ettim sorun devam ediyor maalesef:(

sem

@heartsmagic, dediğin gibi temizledim, @AlmaMorena eline sağlık, bir sorun yok... Windows için de  düzelmiş...

NOT: Ben bunu derken Yiğit başka bir şey demiş... Hep zıt söylüyoruz ama =)... Benim baktığım sitede, ön belleği temizledikten sonra bir sıkıntı yok... @Yiğit linki verir misin ben de bakayım...
Burası dünya?

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: sem0900 - 29 Nisan 2010 - 01:54:28
@heartsmagic, dediğin gibi temizledim, @AlmaMorena eline sağlık, bir sorun yok... Windows için de  düzelmiş...

NOT: Ben bunu derken Yiğit başka bir şey demiş... Hep zıt söylüyoruz ama =)... Benim baktığım sitede, ön belleği temizledikten sonra bir sıkıntı yok... @Yiğit linki verir misin ben de bakayım...
Ben önbelleği temizlememiştim dur bir temizleyeyim yazarım sonucu.

Alquimista

@Yiğit Ateş adres verebilirsen bir kontrol edelim biz de, sorun çıkmıyor olması gerek ama.

Yiğit Ateş

Tamamdır önbelleği temizleyince bende de düzeldi. Başlığa çözüldü ekleyelim. Ellerin dert görmesin @AlmaMorena.

Alquimista

Bu tarayıcıların "yapay" zekası ile nereye kadar baş edeceğiz bilmiyorum :) Rica ederiz efendim ne demek, vazifemiz. Ayrıca @heartsmagic'e teşekkürler :D Teşekkür ederek sevdik hepimiz birbirimizi :D Neyse konunun suyunu çıkartmayayım.

Konu çözüldüğüne göre başlığı kapatabiliriz.