[Arşiv][Çözüldü] ubuntunun açılış ve kapanış logosu kayboldu

Başlatan aslan24, 27 Nisan 2010 - 19:48:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aslan24

Ubuntu 10.4 kurdum program ekleyip kaldırırken açılştaki ve kapanıştaki logolar değişti .Bu logoları nasıl geri getirebilirim?

bytan

Konuyu taşıyorum.

Hangi programları ekleyip kaldırdığını yazarsan daha kolay yardım alabilirsin. Gnome varken kde mi kurdun, yoksa tema mı ekledin bilemiyoruz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

aslan24

Kde kurdum ,değişik temaları kurdum.xfce paketlerini kurdum .Tekrar kaldırdım.Kısacası bayağı karıştırdım.Kde.xfce masa üstüüstü sürümünü merak ettim ,inceledikten sonra kaldırdım .

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Nisan 2010 - 20:35:22

Alıntı yapılan: bytan - 27 Nisan 2010 - 20:11:59
Konuyu taşıyorum.

Hangi programları ekleyip kaldırdığını yazarsan daha kolay yardım alabilirsin. Gnome varken kde mi kurdun, yoksa tema mı ekledin bilemiyoruz.

Bu kadar çabuk cevapladığınız için teşekkür ederim üstadım.Bilmiyorum yaşınızı ama ben 39 yaşında bir öğretmenim.Cevabınız için teşekkür ederim.Ubuntu'nun üzerine kurdum ,açılışta seçerek diğer masaüstü ortamları denedim.

ironic

Merhaba,

dpkg -l | grep plymouth

komutunun çıktısı nedir?

aslan24

yunus@yunus-laptop:~$ dpkg -l | grep plymouth
ii  libplymouth2                            0.8.2-2ubuntu2                                  graphical boot animation and logger - shared libraries
ii  plymouth                                0.8.2-2ubuntu2                                  graphical boot animation and logger - main package
ii  plymouth-label                          0.8.2-2ubuntu2                                  graphical boot animation and logger - label control
ii  plymouth-theme-solar                    0.8.2-2ubuntu2                                  graphical boot animation and logger - solar theme
ii  plymouth-theme-ubuntu-logo              0.8.2-2ubuntu2                                  graphical boot animation and logger - ubuntu-logo theme
ii  plymouth-theme-ubuntu-text              0.8.2-2ubuntu2                                  graphical boot animation and logger - ubuntu-logo theme
ii  plymouth-theme-ubuntustudio             0.38.3                                          Ubuntu Studio Plymouth theme
ii  plymouth-x11                            0.8.2-2ubuntu2                                  graphical boot animation and logger - X11 interface
ii  xubuntu-plymouth-theme                  10.04.6                                         Plymouth theme for Xubuntu
yunus@yunus-laptop:~$
Ustadımm bu mu acaba?

ironic

sudo aptitude purge plymouth-theme-solar plymouth-theme-ubuntustudio xubuntu-plymouth-theme && sudo aptitude install ubuntu-desktop

komutunu verdikten sonra sistemi yeniden başlatarak deneyin.

aslan24

Teşekkürler  ustadım tamam oldu.Ubuntu kullanmanın kolaylığı bu .

ironic