[Çözüldü] ekran kartı ?

Başlatan Ulath, 14 Haziran 2008 - 13:22:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ulath

merhaba arkadaşlar ubuntu yu kurdum süper bişey :)

ama bu ekran kartını nasıl kurarım

ekrankartı : Ati Radeon x550

ufuk_k

Tebrikler, Ulath, sevdim seni. Şimdi, ilk etapta ekran kartı sürücülerini kurmak için denemen gerek yol:
Sistem--Yönetim--Donanım sürücülerine girip, kısıtlanmış sürücüyü seçip yükletmek ve sonra sistemi yeniden başlatmak.

Ama seninle bir anlaşma yapalım, yoksa bu böyle olmayacak. Sen şimdi ubuntuyu kurdun, fakat kurulum sonrası yapılması gerekenler başlığına baktın mı?
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=Kurulum#Kurulumdan_Sonra_Yap.C4.B1lmas.C4.B1_Gerekenler

Lütfen bunu oku. Komutları girmen gereken terminali Sistem--Donatılar--Uçbirim ile açabilirsin.

Ulath

süper sin ufuk_k

Alıntı YapSistem--Yönetim--Donanım sürücülerine girip, kısıtlanmış sürücüyü seçip yükletmek ve sonra sistemi yeniden başlatmak.

böyle yaptım oldu  teşekkürler:)

ufuk_k

Tamam şimdi forumu güzelce incele, nasıl program kurulur, depolar nasıl eklenir, codecler ve diğer yazılımlar ubuntu'da nasıl yüklenir bunların hepsini bulabilirsin. Forumun giriş sayfasını açıp, ne bulursan oku derim :)

s1bernet1k

Şu anki ekran kartım x1650 eskiden x550 yi benden kullanıyordum. Çok memnundum bu ekran kartından hiç sorunsuz kurabilir ve compiz için iyi bir verim alacağın ekran kartlarından biri kurulumu ve compiz ayarlı forumda mevcut iyi bir arama yaparsan göreceksin.
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu