msn de görüntülü konuşabileceğim bir program var mı?

Başlatan fortune1905gs, 24 Nisan 2010 - 22:05:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fortune1905gs

msn de görüntülü konuşabileceğim bir program var mı?

amsn in protokolü iptal olduğu için açmıyor.... emesene de görüntü alamıyor ve gönderemiyorum ...başka bir program var mı?

ubuntuki lilith

Amsn için benzer sorunla ilgili başlık açmıştınız, eğer forumun arama kısmına isteğinizi sınırlandırıp yazarsanız eminim birçok sonuca ulaşacaksınız.
Örneğin, görüntülü sohbet talebiniz var, arama yapınca http://www.google.com/cse?cx=003875676770341328201%3Anwmzkg3ahh4&ie=UTF-8&q=g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCl%C3%BC+sohbet&sa=Ara çıkıyor, eminim bunu yaparken beklediğinizden daha doyurucu bilgilere kolayca ulaşırsınız, üstelik eğlenceli ve öğretici de olur. Bir deneyin;)

fortune1905gs

hepsini denedim ama webcamle konuşamıyorum bir türlü nasıl yapabilirim bunu.

darkmad

Aslında benimde aradığım program bu. daha doğrusu karşı tarafta Live Messenger Mevcut. Yani windows sürümü kullanıyor. Benim PC de Linux ubuntu var ve ben Karşıdaki kişiyle Görüntülü Sesli Konusma yapmak istiyorum Live Messenger ile uyuşacak Program Lağzım Acıkcası. linux ubuntu Bunu Destekliyormu Ben daha yeni Kurdum ubuntu yu. saygılar.

Alquimista

Alıntı yapılan: darkmad - 27 Nisan 2010 - 14:06:11
Aslında benimde aradığım program bu. daha doğrusu karşı tarafta Live Messenger Mevcut. Yani windows sürümü kullanıyor. Benim PC de Linux ubuntu var ve ben Karşıdaki kişiyle Görüntülü Sesli Konusma yapmak istiyorum Live Messenger ile uyuşacak Program Lağzım Acıkcası. linux ubuntu Bunu Destekliyormu Ben daha yeni Kurdum ubuntu yu. saygılar.

Depodan yükleyebileceğiniz Msn yazılımları ile elbette bunu yapabilirsiniz. Karşı tarafın Live Messenger ya da Messenger 3-5-8 kullanmasının bir önemi yok.

Emesene kullanıyorum ben, Ubuntu Yazılım Merkezi altından yükleyebilirsin kamera ile de görüşüyorum bir sorun yaşamadım. Amsn ile görüntülü konuşma ilk etapta yapılamıyor bunun sebebi de görüntülü konuşma yapmak için bir eklenti yüklemek gerekmesi. Yani sisteminizde hatalı yüklenmiş bir donanım, webcam'inizin tanınmaması gibi bir sorun yoksa görüntülü konuşma yapabilirsiniz.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

darkmad

teşekkür ederim. verdiğiniz bilgiler için saygılar.

omerismail

playonlinux kur. live messenger 2008 i indir. playonlinux u çalıştır live messenger yerini indirdiğin live göster kurulsun. sonra kullan.
selamlar

spxln

Alıntı yapılan: omerismail - 27 Nisan 2010 - 18:11:08
playonlinux kur. live messenger 2008 i indir. playonlinux u çalıştır live messenger yerini indirdiğin live göster kurulsun. sonra kullan.
selamlar
dostum biraz açar mısın olayı?playonlinuxu kurdum messengeri indirince kurmadin mı? kurduysan nasil ?

osmancık

Microsoft engellediği için live messenger dışında programlarla görüntülü konuşma yapılamıyor olabilir. amsn'nin biryerinde bununla ilgili bir uyarı görmüştüm bir zaman. Hala aynı durum var mı bilmiyorum.
.                .-.
         .-'``(|||)
      ,`\ \    `-`.
     /   \ '``-.   `
   .-.  ,       `___:
  (::: ) :        ___     UBUNTU
   `-`  `       ,   :
     \   / ,..-`   ,
      `./ /    .-.`
         `-..-(   )
                `-`

umutubuntu

Bu konuyu forumda açılan her messenger başlığı altında dile getiriyoruz. Microsoft (Windows, Msn nasıl biliyorsanız artık) Msn protokolünün iletişim portlarını kapattığı için sesli ve görüntülü görüşme özelliğini kendi programı olan Windows Live Messenger dışında başka bir programa kullandırtmıyor. Haliyle ne kadar uğraşırsanız uğraşın Microsoft izin vermediği sürece sesli görüntülü görüşmeyi WLM dışındaki programlardan yapamayacaksınız. Wine ile kurulan WLM'da diğer programlarda olduğu gibi sadece yazışma yapılabilmektedir. Şu an için aMSN programıyla görüntülü görüşme (ses yok) yapılabilmektedir. 

spxln

peki virtual box ile bi köşeye windows kursak? :)
arkadaslar görüntülü konusmayı destekleyen hangi port var peki biliyor musunuz? google , yahoo ? bu hesaplarla da mi yapilamiyor emesne gibi programlarda

orpi

Kardeşim sen en iyi skype kur güzeldir. Görüşeceğin kişiyede söyle skype kursun üye olun ücretsiz görüntülü görüşün... Temiz iş bence wine yi karıştırmamak lazım.
MÜHENDİS BEG

umutubuntu

Virtualbox üzerinde kurulmuş olan bir Windows'ta WLM kullanabiliyorsunuz ancak kamera açabilmeniz için Virtualbox'a USB desteğinin eklenmesi gerekiyor.
Sonuç ne olur bilemiyorum, denemek lazım. Virtualbox'a USB desteği ekleme konusu forumda çokça konuşuldu arama yaparsanız mutlaka ulaşırsınız.

spxln

Alıntı yapılan: orpi - 10 Eylül 2010 - 15:38:46
Kardeşim sen en iyi skype kur güzeldir. Görüşeceğin kişiyede söyle skype kursun üye olun ücretsiz görüntülü görüşün... Temiz iş bence wine yi karıştırmamak lazım.
skype yükledim de konusacağim insan bazen bilgisayardan pek anlamayan ve ya ugrasmayan biri olabiliyor .. ve ya konusacagi bilgisayardaki bir program vs den dolayı kurulum hata veriyor.. ugrasıp duruyorum sonra
yeri gelmisken ubuntu için team viewer gibi uzaktan kontol amaçlı kullanacağim bir program biliyor musunuz ? (karşıdaki windowsu benim ubuntumdan kontrol edebileceğim)

barış

Alıntı yapılan: umutubuntu - 10 Eylül 2010 - 10:35:24
Bu konuyu forumda açılan her messenger başlığı altında dile getiriyoruz. Microsoft (Windows, Msn nasıl biliyorsanız artık) Msn protokolünün iletişim portlarını kapattığı için sesli ve görüntülü görüşme özelliğini kendi programı olan Windows Live Messenger dışında başka bir programa kullandırtmıyor. Haliyle ne kadar uğraşırsanız uğraşın Microsoft izin vermediği sürece sesli görüntülü görüşmeyi WLM dışındaki programlardan yapamayacaksınız. Wine ile kurulan WLM'da diğer programlarda olduğu gibi sadece yazışma yapılabilmektedir. Şu an için aMSN programıyla görüntülü görüşme (ses yok) yapılabilmektedir.
Ayrıca ekleme yapayım, lisans hakları telif hakları vs. Microsoft Corp. ait.

Forumda bunla ilgili bir çok konu var. Hatta en çok açılan başlıklardan birisi.

umutubuntu

Alıntı yapılan: spxln - 11 Eylül 2010 - 00:57:30
skype yükledim de konusacağim insan bazen bilgisayardan pek anlamayan ve ya ugrasmayan biri olabiliyor .. ve ya konusacagi bilgisayardaki bir program vs den dolayı kurulum hata veriyor.. ugrasıp duruyorum sonra
yeri gelmisken ubuntu için team viewer gibi uzaktan kontol amaçlı kullanacağim bir program biliyor musunuz ? (karşıdaki windowsu benim ubuntumdan kontrol edebileceğim)
Lütfen arama yapmayı deneyiniz.
Teamviewer ile ilgili konu
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,17769.0.html

cemale

Alıntı yapılan: umutubuntu - 10 Eylül 2010 - 16:49:21
Virtualbox üzerinde kurulmuş olan bir Windows'ta WLM kullanabiliyorsunuz ancak kamera açabilmeniz için Virtualbox'a USB desteğinin eklenmesi gerekiyor.
Sonuç ne olur bilemiyorum, denemek lazım. Virtualbox'a USB desteği ekleme konusu forumda çokça konuşuldu arama yaparsanız mutlaka ulaşırsınız.
evet usb ve misafir eklentilerini kurunca sorunsuz görüntülü sesli konuşma yapılabiliyor...
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

mustineo

+1
ubuntu kullanıyorsan en iyisi bu ve inan daha hızlı msn boşa zahmet :D

XRumer

Türkiye'de yaşıyorsanız bu mümkün olmuyor. Neden mi? Çünkü bizim insanımız saçma sapan bir yazılımı alıştı mı hayatı boyunca onu kullanır. Ben de Msn yerine Skype ve Gtalk kullandım, hani onlar da Msn kadar kullanıcıya sahip diye. ama Türkiye'de o kadar değil, sadece bilinçli bir kesim bunları kullanıyor. Sonuç olarak çoğunluk Msn'den vazgeçmiyor, hal böyle olunca ben de Msn hesabımı geri açmak zorunda kaldım.

kuzey_

meebo var onu kullanın flasta kuruluysa ubuntunuzda görüşürsünüz