[Çözüldü] Ubuntu NetBook Remix'in masaüstüne geçiş

Başlatan doe, 24 Nisan 2010 - 19:38:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doe

Arkadaşlar, herhangi bir netbookta, Ubuntu NetBook Remix yerine normal Ubuntu 9.10 kullanan var mı? Yani bunu kullanırken masaüstünde sıkıntı yaşanıyor mu?

Buna ek olarak normal gnome masaüstüne nasıl geçebilirim? Yahut Ubuntu Netbook Remix'teki sabit menülerin yerini şeklini değiştirmek mümkün mü?

eribol

doe

Teşekkürler. Yalnız benim birazda öğrenmek istediğim normal masaüstüne geçince herhangibir problem ile karşılaşılabiliyor mu? Yani sonuçta bu işlemi gerçekleştirmek istediğim alet bir netbook. Ekrandan taşma vb durumlar olabilir mi?

eribol

Bir iki diyalog penceresi dışında taşma çok sık olmaz ama alan çok daralır.

doe

Siz cevap vermeden ben dayanamayıp denedim.

sudo apt-get install ubuntu-desktop

yaptım ancak masaüstü değişmedi. Sadece eskiden kullanmayacağım için sildiğim bir kaç program ve buna ek olarak cd/dvd yazma programı ek olarak geldi.

eribol

Oturumu kapatıp yeniden giriş yaparken masaüstü olarak gnome seçin. Nasılını biraz kurcalayarak yapabilirsiniz.

doe

Zaten öyle yaptım masa üstü olarak GNOME u seçtim. Zaten seçilecek başka birşey yok. Ama tekrar bir bakayım döneyim. :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Nisan 2010 - 20:19:43

Tekrar aç kapa yaptım ancak değişen birşey olmadı. Zaten seçilebilecek çok fazla bir seçenek yoktu; xterm, gnome ve failsafe gnome.

Ben gnome yazanı seçtim ki zaten hali hazırda da o seçili geliyor. Yani değişen birşey yok, hala UNR. :)

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: doe - 24 Nisan 2010 - 19:50:05
Ekrandan taşma vb durumlar olabilir mi?
Lcd ebatınıza uygun Ekran çözünürlüğü seçerseniz taşma olmayacaktır.
Ancak şöyle olabilir,
bazı indirlebilir simgelerin,
16x16 çözünürlüğü eklenmiş vaziyette gelmediği için,
ekranınızda abartı büyük olarak gözükebilr.
Bu'da binevi taşmalara sebep verebilir.

doe

Anladım. Teşekkürler. Geçebilseydim görme şansım olurdu ancak malesef olmadı. Neyse bende 10.4'e yükselttiğim zaman görürüm inşallah. :)

eribol

Ben yineleyeyim. Bazı diyalog pencereleri ekrana sığmayabiliyor. Çok nadirde olsa oluyor.

UBUNTUNA

arkadaşım ubuntu-tweak kurup programda masaüstü seçeneğini aktif yaparak klasik masaüstüne geçebilirsin.sonra ki işlem bir klasik panel oluşturup ayarlama yapman...

doe

Alıntı yapılan: UBUNTUNA - 25 Nisan 2010 - 21:52:24
arkadaşım ubuntu-tweak kurup programda masaüstü seçeneğini aktif yaparak klasik masaüstüne geçebilirsin.sonra ki işlem bir klasik panel oluşturup ayarlama yapman...

Kardeş, çok sağolasın. Tweaki kurdum ve dediğin gibi yaptım ve normal masaüstünü görebildim. Bunun yanısıra istediğim zaman tekrar UNR masaüstüne dönebilmekte ayrı bir güzel. Ancak okadar alışmışım ki bu UNR masaüstüne, ilk zamanlar çok yadırgamama rağmen şuan normale dönmek bana çok acayip geldi ve dayanamadım tekrar UNR ye döndüm. Artık duruma göre bir o bir o denerim. Ama UNR çok daha hızlı kullanım sağlıyor. :)

Teşekkürler.