CoD 2 Garip Yükleme Şekli

Başlatan DeFacto, 14 Haziran 2008 - 00:33:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DeFacto

Karşılaştığım bu garip tabloyu sizlerle de paylaşmak istedim.

İlk olarak Wine sürüm 0.59 ile CoD 2 yi yükledim kırek dosyasını attım ve oyunu çalıştırdığımda fatal error verdi ve oyun kapandı. Daha sonra bir hışımla oyunu kaldırmak istedim. Nedense bilgisayar dondu ben de ctrl+alt+backspc tuş takımı ile oturumu direk kapayıp tekrar açtım. Daha sonra dalgınlıkla CoD 2 yi açtım ve çalıştı :D Alt komşuma da yükledim (onu da ubuntulu yaptım :D ) neyse yine aynı sorun. Sonra evde denediğimin aynısını yaptım ve bu makinada da çalıştı ve makinalar arasındaki tek ortak yön gigabyte anakart :D eğer kırmızı çarpı ile gelen fatal error ile karşılaşıp da durumdan bezenlere duyrulur :D

Not: Sizde bilgisayar oyunu kaldırma esnasında donmaz ise hemen ortasında ctrl+alt+backspc atın ve tekrar girin. Arkdaşta donmamıştı ben sonlandırmıştım :D

hasansahin

wine ile kurulan ve kullanılan oyunlarda bu tür beklenmedik olaylar olabiliyor. wine henüz oturmuş değil.
Ben şahsen 1.0 rc2 ile cod2 ve cod4'te çok başarılı oldum. Bu tür hatalar ve sorunlar yaşamadım ama yaşamayacağım anlamına gelmiyor :)
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

DeFacto

Zaten şuan başarılı bir şekilde de oynamaktayım. Windowsta çalıştırdığından hiç bir farkı yok. Bence bu ilerleyişin de bir sınırı yok :D Çok yakın bir zaman olmasa da windows egemenliğinin elden çıkacağı kesin gibi.

hasansahin

wine'ın bugünlere gelmesi gerçekten de çok zor oldu. Eski kullanıcılar hatırlar, 7-8 sene önce wine, sadece bir hobi gibiydi. Hiçkimse wine'a güvenip vindoz'dan vazgeçemezdi. Şimdi winehq.org'taki apps kısmına baktıkça insanın içi açılıyor. Eğer ticari sürümlerine ağırlık veripte bizleri unutmazlarsa çok iyi yerlere gelecek.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

DeFacto

Zaten amaç özgür yazılım değil mi ! Birileri Wine üreticilerinin kanına girmez ise bir şey olmaz herhalde :D Bir de ticari sürümlere ağırlık verilmez ise dediniz de windows programlarından freeware olanların desteklenmediğini mi kast ettiniz anlayamadım