Ubuntu 10.04 Lucid Lynx Sürüm Adayı Çıktı!

Başlatan Yiğit Ateş, 22 Nisan 2010 - 17:33:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: altintasi - 24 Nisan 2010 - 16:54:00
Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 24 Nisan 2010 - 03:07:09
Alıntı yapılan: bashfulfish - 24 Nisan 2010 - 00:01:06
64 bit sıfırdan kurulum yaptım. herhangi bir sorunla karşılaşmadım. 9.04 den 9.10 a yükselterek kurmuştum hem ses hem ekran kartı driverları uçmuştu. şu an  her şey yolunda görünüyor..final sürümü çıktığında indirmeme gerek var mı dersiniz..boşuna kotadan gitmesin.
Kararlı sürüm ile sürüm adayı arasında birkaç hata düzeltmenin dışında bir fark olmayacak. Şu an sorununuz yoksa güncellemeleri alıp kararlı sürüme geçersiniz, yeniden kurulum yapmanıza gerek yok.

Yiğit Bey, ben de bugün temiz kurulumla 10.04 RC'ye geçmeyi planlıyorum. RC'den güncelleme ile kararlı sürüme yükseltme ile kararlı sürümü temiz kurmak arasında bir Fark var mıdır acaba?
Yiğit diyebilirsiniz :) Önceden de söylediğim gibi birkaç ufak değişiklik haricinde aralarında bir fark yok. İlk iletide belirtilen sorunlara sahip değilseniz RC'den kararlı sürüme güncellemelerle geçebilirsiniz. Hiçbir sorun çıkmaz.

trobriduc

Bende bugün temiz kurulum ile rc yükledim önce desktop 64 bit cd ssinden kurmayı denedim fakat kurulum ekranı hiç başlamadı. bende daha sonra alternate 64 cd sini indirip kurulumu gerçekleştirdim. Görünen hiç bir sorun yok ama bilg. açılış süresi çok uzadı. 9.10 dan bile uzun. Bilg. açılırken ubuntu logosu gelmiyor siyah ekrandan direk login ekranına geçiş yapıyor ve şifremi girip login olduktan sonra 9.10 da direk paneller görünürken ; 10.04 yaklaşık 40 sn. ye sonra ancak masaüstüm tamamen yüklenip kullanılabilir duruma geliyor. Sanırım sorun yine nvidia nın rest. sürücüsü ile ilgili . Biraz daha dişimi sıkıp kararlı sürümü bekleyeceğim. Birde sormak istediğim birşey var ubuntu da başlangıç logları hangi dosyada saklanıyor ?

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: trobriduc - 24 Nisan 2010 - 23:28:22
Bende bugün temiz kurulum ile rc yükledim önce desktop 64 bit cd ssinden kurmayı denedim fakat kurulum ekranı hiç başlamadı. bende daha sonra alternate 64 cd sini indirip kurulumu gerçekleştirdim. Görünen hiç bir sorun yok ama bilg. açılış süresi çok uzadı. 9.10 dan bile uzun. Bilg. açılırken ubuntu logosu gelmiyor siyah ekrandan direk login ekranına geçiş yapıyor ve şifremi girip login olduktan sonra 9.10 da direk paneller görünürken ; 10.04 yaklaşık 40 sn. ye sonra ancak masaüstüm tamamen yüklenip kullanılabilir duruma geliyor. Sanırım sorun yine nvidia nın rest. sürücüsü ile ilgili . Biraz daha dişimi sıkıp kararlı sürümü bekleyeceğim. Birde sormak istediğim * bir şey var ubuntu da başlangıç logları hangi dosyada saklanıyor ?
Günlük dosyası görüntüleyici programından ilgili kayıtları bulabilirsin.

€psilon

Bugün ubuntu 10.04 sürüm adayı versiyonunu kurdum. beta sürümlerinde olduğu gibi kablosuz bağlantı yöneticisi wap&wpa2 bağlantımı gördüğü halde bağlanamıyor. hayal kırıklığına uğradım. kafasına göre davranıyor. bazen bağlanıyor, çoğunlukla bağlanmıyor. modemi yakına getiriyorum değişen bişey yok. bana yardım edin lütfen (wep şifreleme haricinde bir çözüm arıyorum).

heartsmagic

Arkadaşlar, sorunlarınızı bu başlıkta dile getirirseniz arada kaynar gider. Eğer varsa mevcut başlıklardan yoksa yenisinden devam edebilirsiniz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erhangulsum

su an esimin netbookta kurulu olan netbook remixi nasil upgrade edebilirim?

bir komut vardi

sudo update-manager -d

bu komutu yazinca yeni ubuntu versiyonu var diyor ama netbook remix icin olan lts mi degil mi bilmiyorum. sadece ubuntu 10.04 diyor, yardimci olabilecek var mi acaba?

heartsmagic

@erhangulsm, UNR için bir fark yoktur. Sistem aynı şekilde güncellenir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erhangulsum

Alıntı yapılan: heartsmagic - 25 Nisan 2010 - 20:07:48
@erhangulsm, UNR için bir fark yoktur. Sistem aynı şekilde güncellenir.

vallaha yarim saat once baslattim, hala yukluyor... 2 saat 8 dakika var daha diyor, basladiginda 4 saat diyordu...

sanirim netbook ile de alakali bir durum... ama bu kadar uzun surecegini sanmamistim :)

baslattik bir kere bekleyecegim mecbur.

FeNDeR

Merakımı yenemeyip sürüm adayını kurdum. Kısaca kendi yaşadığım deneyimden bahsetmek istiyorum.

9.04'e göre gözle görülür bir hızlanma var (9.10 kullanmadığım için kıyaslayamayacağım). Özellikle boot, kapanış ve programların açılışı gerçekten son derece süratli. Ancak gnome masaüstü açılma esnasında abartısız 20 saniye kadar bekliyorum. Bu sorunu yaşayanlar ubuntuforums'da da mevcut. Kurulum esnasında hiç bir sorunla karşılaşmadım (usb'den kurulum yaptım). Şu an bilgisayarımda hem Lucid hem de Jaunty bulunmakta (bir de win xp var). Grub ile ilgili hiç bir sorun yaşamadım. Tüm işletim sistemlerini görüyor. Yalnız şunu da eklemek istiyorum, gnome masaüstü otomatik açılmasına rağmen bazen açılışta kullanıcı adı ve şifre soruyor. Ayrıca bazen normalin yaklaşık 2 katı ram ile açılıyor. Fazla program kurmadım. Sanırım sistemin istediğim hale gelmesi mayıs ortasını bulur. Şu an pek kurcalamak ve PPA depolarını kurmak istemiyorum. Dolayısıyla bir müddet daha 9.04 kullanmaya devam edeceğim. Çökme, donma ve benzeri herhangi bir bug'a rastlamadım. Özetle şunu söyleyebilirim, Lucid'i sevdim :)       

Alıntı yapılan: ozan2680 - 23 Nisan 2010 - 20:24:35
Dediğim gibi mavi ekranda kurulum yaptım.Dos'a benziyordu.Sonra kurulum çok uzun sürdü.Masaüstüne geldiğimde bi uyarı verdi panelle ilgili bir sorun çıktı yazıyordu.Bu arada pc den ses gelmiyor...

Alternate cd ile kurulum yapmış olmayasınız?

marjinal1st

Lubuntu'nun da deneme surumu cikmis, yemin ederim boyle guzel ve hizli bir masaustu kullanmadim hayatimda  :D
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: FeNDeR - 25 Nisan 2010 - 22:47:19
Merakımı yenemeyip sürüm adayını kurdum. Kısaca kendi yaşadığım deneyimden bahsetmek istiyorum.

9.04'e göre gözle görülür bir hızlanma var (9.10 kullanmadığım için kıyaslayamayacağım). Özellikle boot, kapanış ve programların açılışı gerçekten son derece süratli. Ancak gnome masaüstü açılma esnasında abartısız 20 saniye kadar bekliyorum. Bu sorunu yaşayanlar ubuntuforums'da da mevcut. Kurulum esnasında hiç bir sorunla karşılaşmadım (usb'den kurulum yaptım). Şu an bilgisayarımda hem Lucid hem de Jaunty bulunmakta (bir de win xp var). Grub ile ilgili hiç bir sorun yaşamadım. Tüm işletim sistemlerini görüyor. Yalnız şunu da eklemek istiyorum, gnome masaüstü otomatik açılmasına rağmen bazen açılışta kullanıcı adı ve şifre soruyor. Ayrıca bazen normalin yaklaşık 2 katı ram ile açılıyor. Fazla program kurmadım. Sanırım sistemin istediğim hale gelmesi mayıs ortasını bulur. Şu an pek kurcalamak ve PPA depolarını kurmak istemiyorum. Dolayısıyla bir müddet daha 9.04 kullanmaya devam edeceğim. Çökme, donma ve benzeri herhangi bir bug'a rastlamadım. Özetle şunu söyleyebilirim, Lucid'i sevdim :)       

Alıntı yapılan: ozan2680 - 23 Nisan 2010 - 20:24:35
Dediğim gibi mavi ekranda kurulum yaptım.Dos'a benziyordu.Sonra kurulum çok uzun sürdü.Masaüstüne geldiğimde bi uyarı verdi panelle ilgili bir sorun çıktı yazıyordu.Bu arada pc den ses gelmiyor...

Alternate cd ile kurulum yapmış olmayasınız?
Gnome'un geç açılması sorunu için bios'tan disket sürücüyü (eğer varsa) iptal etmek işe yarayabilir.

erhangulsum

ubuntu netbook remix 10.04 lts ye guncelledim esimin netbookunu, daha once calisan kamera simdi calismiyor...

cheese kaldirip tekrar yukledim ama nafile.
onun disinda gordugum bir sorun olmadi su ana kadar...

cheese nasil halledecegim onu da bilmiyorum :)

Yiğit Ateş

Yeni bir başlık açmanız daha iyi olur, buradan fark edilmeyebilir.

yunus_

Silemiyorsan karalayacaksın !

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

cafenetland

chip.de den indirdigim cd yi kurdum. asagida da ekran goruntusu cektim. RC diye bir ibare yok. sanirim kararli surum bu. ya da daha saglikli nasil ogrenebilirim. terminale girilecek bir komut falan var mi ?

[IMG]http://i44.tinypic.com/2ewfjgp.png[/img]

Xenophobia

eribol

Ben en son 2 gün önce güncelledim ama bu komut bende rc olup olmadığını söylemiyor.

screenshot

lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID:    Ubuntu
Description:    Ubuntu 10.04 LTS
Release:    10.04
Codename:    lucid

Bendeki çıktı bu şekilde. Bu gün güncelleme düşmüştü onu yaptım yükseltme istedi gerçekleştirdim. Şu an muallakta Rc sürümmü kullanıyorum yoksa LTS mi belli değil  :D
"Zihin Fukara Olunca , Fikir Ukala Olur"

cafenetland

serdar@serdar-desktop:~$ lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID: Ubuntu
Description: Ubuntu 10.04 LTS
Release: 10.04
Codename: lucid