Zemberek yüklenince OpenOffice 3.1'e dönüyor!

Başlatan Borowitch, 22 Nisan 2010 - 14:58:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Borowitch

Zemberekle ilgili yaptığım araştırmadan sonra forumda bulduğum konu başlığı sayesinde Zembereki yükleyebildim. Ne var ki; sistemimde en son sürüm olan OpenOffice.org 3.2 kayboldu eski sürüm 3.1'e geri döndü. İkisini de kaldırdım. Tekrar OpenOffice.org 3.2 yükledim ve ardından da Zemberek. Yine aynısı oldu. 3.1 kullanılır hale geldi. Aslında 3.2 sistemde yüklü gözüküyor. Anlayamadım bu işi?
Carpe diem quam minimum credula postero.

özgürubuntu

OpenOffice 3.2 ile ilgili başlıkta benzer bir durum bildirilmişti, Zemberek sürümünün güncellenmesi gerekiyor, Yani 3.2 kullanacaksanız biraz beklemelisiniz Zemberek için

Yiğit Ateş

Lucid ile 3.2 geliyor, onda çalışır büyük ihtimal bir hafta daha sabretmek lazım.

Borowitch

anladım. Zembereki kaldırayım o zaman. Bir de 3.2 sistemde duruyor. Sadece 3.1'i kaldımak için hangi komut(ları)u kullanmalıyım?

eribol

Synaptic ile kaldırabilirsiniz. Daha rahat ve anlaşılırdır.

Borowitch

OpenOffice 3.1 ve Zembereki kaldırarak, yerine OpenOffice 3.2'yi tekrar kurarak sorun çözülmüştür

eribol

Sorun tam olarak çözülmemiş. Bende zemberek yüklü ve openoffice 3.2 kullanıyorum. Zemberek kurarken sizden 3.1'i kurmanızı mı istiyor? Sadece openoffice 3.1 sürümünü kaldırınca sorun mu veriyor?

Borowitch

Alıntı yapılan: eribol - 22 Nisan 2010 - 21:08:50
Sorun tam olarak çözülmemiş. Bende zemberek yüklü ve openoffice 3.2 kullanıyorum. Zemberek kurarken sizden 3.1'i kurmanızı mı istiyor? Sadece openoffice 3.1 sürümünü kaldırınca sorun mu veriyor?

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Zemberek kurarken 3.1'i kurmamı istemiyor. Ben office uygulamalarını tamamen kaldırdım. Daha sonra 3.2'yi kurdum. Üstüne de zemberek. Her nasıl oluyorsa, 3.1 e dönüyor ve stabil'de değil üstelik, çökmeler yaşanıyor.

Yani zemberek değil, sistem kendisi 3.1'e dönüyor.

XRumer

Sanırım bütün Zemberek paketlerinin güncellenmesi gerekiyor. Hem bu başlıkta gördüğüm kadarıyla Openoffice'in yeni sürümlerinde Zemberek sorunu var. Benim açtığım bir konuda da Mozilla Firefox'un yeni sürümlerinde Mozemberek sorunu var.

Acaba anlayan birisi şu Zemberek paketlerine el atamaz mı?

heartsmagic

Alayan kişi @Rail, sanırım bi süre sonra ilgilenecektir. Olmazsa bir hatırlatma geçeriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Borowitch

10.04'e geçtim. Zembereki tekrar kurdum. Açılırken 3.2 görüntüsüyle açılıyor. Yardım dosyasından sürümünü kontrol ettim 3.2 görünüyor. Gelgelelim düğmeler vs. 3.1 görünümünde. :)

Ve çökme sorunu yine devam ediyor. Rail arkadaş bu işin ilacını biliyorsa, haberdar etsek de, derdime bir deva bulsa  ::)

heartsmagic

@Rail, Zemberek'i paketler sadece OoO meselesini çözer mi çözemez mi bilemiyorum. Ancak Zemberek Lucid'e uygun hâle geldiğinde sanırım bu sorun tekrarlanmaz. Kendisiyle iki üç gün önce bağlantıya geçmiştim. İlgilenmeye çalışacağım demişti.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Borowitch

Tamam teşekkür ederim. Bekliyor olacağım.

ironic

http://www.openoffice.org.tr/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,55/Itemid,77/

Adresinde ayrı olarak sunuluyor zemberek. Sistem Türkçe olmadığından deneyemedim . İstersen şansını deneyebilirsin.

Borowitch

Alıntı yapılan: ironic - 01 Mayıs 2010 - 04:00:04
http://www.openoffice.org.tr/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,55/Itemid,77/

Adresinde ayrı olarak sunuluyor zemberek. Sistem Türkçe olmadığından deneyemedim . İstersen şansını deneyebilirsin.

İşe yaramıyor. Çökmeye neden oluyor. Zaten "zemberek-ooo-1.0_rc1" dosyası synaptic'de mevcut. Onu yükleyince bu sorunları yaşatıyor. Elle yaptığım bu yüklemede de çökmeye neden oluyor.