Evdeki wireless ağına bağlanamıyorum?

Başlatan bersanist, 13 Haziran 2008 - 18:13:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bersanist

Ubuntu 8.04 ü arkadaşlardayken kurdum ve evlerindeki kablosuz ağa rahatça bağlanarak internete girebildim. Eve geldiğimde önce kablosuz ağımın şifresini ne kadar girdiysem yanlış, hatalı olduğu uyarısı çıktı. Sonrasında el ile bağlantı yaptım. Şimdi bağlantı şu şekilde gözüküyor:

Kablosuz ağ bağlantısı:'Kaligrafdoktor' (%100)

Fakat hiçbir şekilde internete bağlanamıyorum..

Zannedersem ağ tanıtımını hallettim ama ağ ile ilgili başka ayarlar mı yapmam gerekiyor bilmiyorum?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

heartsmagic

Arkadaşının ağında koruma var mıydı?
Seninkinde varmış, WPA mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bersanist

evet heartsmagic, koruma vardı ..

WPA olup olmadığı hakkında bir fikrim yok açıkcası; ama şöyle de bir durum var.. bir önceki sürümü kullanırken yaptığım bağlantı ağının/ayarının 8.04 ü ilk kurduğumda aynı şekilde durduğunu gördüm.. (adı bersanist olan ağımı kaligrafdoktor olarak değiştirmiştim, bersanist olarak bir ağ profilimin hala durduğunu gördüm.. sonra düzeltmeye çalıştım, vesair vesair)

evde vista kurulu başka bir bilgisayar var ve onla aynı ağa bağlanırken bir sorun yaşamıyorum.. aynı şekilde bilgisayarımdaki windows tan da rahatlıkla bağlanabiliyorum..

heartsmagic

Şu anki ağında koruma var mı yani? WPA ile son zamanlarda sıkıntılar yaşandığından dolayı sordum bunu. Mesela korumayı kaldırıp denediğinde bağlanabiliyor musun? Biraz sorunu daraltmaya çalışalım. Bir de wifi-radar gibi bir program kurup onunla da deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kozmo

Ubuntu altından WPA2 ağlarına bağlanmanız zor, eğer zor gelmeyecek ise Linux Mint kurmanızı öneriyorum, hem Ubuntu ile aynı hemde WPA2 meselesini yaptıkları yamalar ile çözmüşler.