Kaç yaşındasınız?

Başlatan heartsmagic, 20 Nisan 2010 - 20:49:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kaç yaşındasınız?

0-12
5 (1.2%)
13-17
42 (9.9%)
18-25
184 (43.2%)
26-30
90 (21.1%)
31-40
70 (16.4%)
41-?
35 (8.2%)

Toplam Oy Verenler: 423

Ozmo

Alıntı yapılan: Kenzi - 22 Nisan 2010 - 03:13:13
Alıntı yapılan: Ozmo - 22 Nisan 2010 - 03:11:14
Alıntı yapılan: Kenzi - 22 Nisan 2010 - 02:54:00
Bu arada bilgisayar evime 20 yaşımda girdi,yaşım 25 hey gidi günler.... @ işaretini internet kafeden görevli arkadaşa sorarak öğrenmiştim....  :'(

ve şimdide linux kullanıyorsun...

çok mu geç kalmışım :)

hayır zararın neresinden dönersen o kadar kardır abi :)

cemale

Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

utdmr

17 yaşındayım(olacağım 2 ay sonra), sanırım ilk bu foruma 15 yaşında girmiştim :D
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

osifa

41 üstündeki tazelerden biri de benim. 46 yaşındayım.  :)

Benzer bir ankette iki yıl önce linuxnet'te yapılmıştı.

http://www.linuxnet.com.tr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=11993&postdays=0&postorder=asc&highlight=anket&start=0

Mandriva formunun anket sonucuna bakın.  :)

http://forum.mandriva.com/viewtopic.php?t=85252&postdays=0&postorder=asc&start=75

maydin95

Ben 14 yaşındayım ve 9. sınıfa gidiyorum. Şu sınavlar bir bitsin mayısta yazılım yazmaya başlayacağım. İnternet ve linux alanında güzel projelerim var. Sanırım Doctus'ta görmüştüm QT4 ile ilgili Türkçe sanal kitap var. C/C++ dili araştırdıklarım içinde en kapsamlısı. Java da olabilirdi ama her bilgisayarda java olması lazımmış yani kurulum dosyası vb. yokmuş. Windowsçu bir arkadaşım Visual Studio dan uygulama yapabiliyor ama bakalım linuxta bunu nasıl yapabileceğim araştıracağım. Tabii bunlardan önce C'yi öğrenmem gerekecek. Gimp'in süzgeçlerinin Türkçe olmamasından biraz çevirilere baktım ve birkaç cümle çevirdim ama galiba 1 seneye daha ihtiyacım var. Kelime bilgim derslerce yeterli ama grameri öğrenmem gerekecek. Onu da seneye sökerim.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

marjinal1st

17 yaşındayım  :D 14'den beridir GNU/Linux ve özgür yazılım sevdalısıyım  ;D
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

Tuxie

bence yaş yerine meslek dağılımı ile ilgili bir anket olabilirdi daha iyi olurdu çünkü profilde zaten yaş kısmı var. 8)

badhero

Alıntı yapılan: Tuxie - 23 Nisan 2010 - 19:04:53
bence yaş yerine meslek dağılımı ile ilgili bir anket olabilirdi daha iyi olurdu çünkü profilde zaten yaş kısmı var. 8)

Buna gerek olduğunu sanmıyorum. Çoğunluk zaten öğrenci; diğerlerinin mesleği de kimseyi ilgilendirmez.

eribol

Alıntı yapılan: bethiro - 23 Nisan 2010 - 19:53:49
Alıntı yapılan: Tuxie - 23 Nisan 2010 - 19:04:53

Buna gerek olduğunu sanmıyorum. Çoğunluk zaten öğrenci; diğerlerinin mesleği de kimseyi ilgilendirmez.
Yaşımız ilgilendiriyor muydu? Yaş ne kadar fikir veriyorsa meslekte bir o kadar fikir verebilir. Ama bu anket şeklinde değil de konu başlığı şeklinde olursa daha iyi olur. İsteyen kendini ve mesleğini tanıtır.

badhero

İlgilendirdiğini söylemedim. Ama zaten birçok kişinin profilinde yazan bir şey olduğu için sakınca görmemişler.

Tuxie

@eribol ben yaş ilgilendirmez diye birşey demedim.tabi ki de yaşta önemli bence meslekte önemli bizi ilgilendiren kısmı linux ubilen kullanan kesimin hangi yaş aralığında ve meslekten olduğunu görmektir.böylece linux tanıtımı yapılacak hedef kitle bilinir.bir bilgisayar mühendisliği öğrencisine linux tanıtımı yapmak ne yersiz olur.
daha hala linux dediğimizde hönk o da ne la diyen insanlar var.herşeyede bi cevap olsun torba dolsun diye yapmayın

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: Tuxie - 23 Nisan 2010 - 21:06:17
@eribol ben yaş ilgilendirmez diye * bir şey demedim.tabi ki de yaşta önemli bence meslekte önemli bizi ilgilendiren kısmı linux ubilen kullanan kesimin hangi yaş aralığında ve meslekten olduğunu görmektir.böylece linux tanıtımı yapılacak hedef kitle bilinir.bir bilgisayar mühendisliği öğrencisine linux tanıtımı yapmak ne yersiz olur.
daha hala linux dediğimizde hönk o da ne la diyen insanlar var.herşeyede bi cevap olsun torba dolsun diye yapmayın
@eribol size söylememiş zaten bu kadar alıngan olmaya gerek yok.

Tuxie

heartsmagic

Meslekler çok değişken olabiliyor, ankete sığmaz :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

By_Mihni

19. yaşındayım bende :) Ama gençliğimi yaşıyamıyorum malesef.

Tuxie

ahh aaahhhh! bende haziranda 22 ye giricem şimdi forumda 17 , 14 ,15 yaşındaki kardeşleri görünce kendimi yaşlı hisstettim hakikaten zaman çok hızlı geçiyor bi bakmışız .... şimdi dönüp bakıyorum lise yıllarım ilkokul yıllarım  pişmanlık çok kötü birşey arkanıza baktığınızda pişman olucağınız şeyler yapmamış olmayı diliyorsunuz o yüzden buradan  herkese haddim olmayarak bir tavsiye de bulunayım yaşınızın gerektiğini yapın inanın bi daha o yaşı yaşayamazsınız. :-[

dartt

Yaşın pek bir önemi  yok aslında,önemli olan insanın içindeki özgürlüktür.üniversite yıllarında girdiğim özgürlük maceram devam ediyor.Umarım içimdeki özgür ruh daimi olur.Yaş 28 oldu ama:)).
Benim böyle olmamın tek nedeni, doğduğum yerde dağların kıyıya paralel olması...

bsod1

19 yaşındayım, yaklaşık 2.5 yıldır başka bilgisayarlara ubuntu kurup destek sağlıyorum(yine de birşey bildiğim söylenemez), 1 yıldır da kendim kullanıyorum :)

frtxyz

Böyle anketmi olur, sonuçları görünce tribe girdim şimdi.
Samsung R530 Dizüstü Bilgisayar
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...

FıratikUS

vay be "ermişlik yaşta değil baştadır" dedikleri demek ki doğruymuş:)
birde şu var; lakin "ermişliği getiren de yaştır" :P
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

G

Oyumu yenilemenin zamanı gelmiş, 31-40 seçeneğine terfi ettim :)

travego0403

"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

egcodes

Bugün benim doğum günüm
Hem sarhoşum hem yastayım
Bir bar taburesi üstünde
Memleketin plaka numarasının olduğu yaştayım

Dip Not : Elazığ

:)
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: egcodes - 27 Şubat 2011 - 16:27:32
Bugün benim doğum günüm
Hem sarhoşum hem yastayım
Bir bar taburesi üstünde
Memleketin plaka numarasının olduğu yaştayım

Dip Not : Elazığ

:)
Mutlu seneler :)

egcodes

Yanlış anlaşıldı galiba :) . Şarkının son sözünü kullanmak istedim doğum günüme daha 2 ay var :)
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d