[Arşiv]Lucid'in RC sürümünü kurmalı mı?

Başlatan FeNDeR, 20 Nisan 2010 - 20:30:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FeNDeR

Herkese selamlar. Hemen belirteyim, benimki biraz sabırsızlık sorusu aslında :) Lucid'i kurup göreceğim günü iple çekiyorum (eminim benim gibi bir çok kişi daha var). Beta2'yi usb üzerinden biraz kurcaladım. Çok hoşuma gitti. RC sürümü çıkar çıkmaz kursam ne olur? Bir sorayım istedim. Veya RC'yi kurmayı planlayanlar var mı? 

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: FeNDeR - 20 Nisan 2010 - 20:30:07
Herkese selamlar. Hemen belirteyim, benimki biraz sabırsızlık sorusu aslında :) Lucid'i kurup göreceğim günü iple çekiyorum (eminim benim gibi bir çok kişi daha var). Beta2'yi usb üzerinden biraz kurcaladım. Çok hoşuma gitti. RC sürümü çıkar çıkmaz kursam ne olur? Bir sorayım istedim. Veya RC'yi kurmayı planlayanlar var mı?
Ben bekle ve gör politikası izleyeceğim, özellikle şu nvidia sorununun tamamen çözüldüğünü forumda görmeden denemeyi düşünmüyorum. Bence 10 gün daha sabredin, ne kaldı şurada çıkmasına.

utdmr

RC sürümü ile yayınlanacak sürüm arasında pek bir fark olmaz, neredeyse hiç. Rahatlıkla kurabilirsiniz, ardından da normal güncellemelerle geçersiniz normal sürüme. Beta'dan itibaren kurardım ben :).
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

agritux

Beta2 sürümde 0 problem var şu an (benim sistemime göre)

gelturi

beta 1 yayınlandı kurdum sisteme hatta o kadar çekici geldiki 9,10 u sildim şu an debian ve lucid  var kurdum kuralı hiç bir sorunla karşılaşmadım beta olmasına rağmen unutmamak lazım ati radeon xpress  kartımda bile  ne 9,10 da nede 10,04 de sorunla karşılaşmadım polemik yapmak istemem ama varmı ubunutudan başka böyle ati desteği pc de 4 aydır açamadığım pardus var ve ben ubuntunun kıymetini çok iyi biliyorum  :)

xwes

Sistemimi lucid'e yükselttiğimde sanırım alfa 3'tü. Şimdi beta 2 oldu halen ciddi bir problemle karşılaşmadım. Kullandığım en kararlı kararsız sürüm bu oldu :) Sanırım bu saatten sonra kararlı sürüme kadar pek bir şey değişmeyecek zira son günlerde güncellemeler de iyiden iyiye azaldı. O nedenle tavsiye ederim, ama biraz ubuntu bilginizin olması şartı ile.

Sherlock Holmes

Yaklaşık 2 gün 12 saat uğraştırdı, pes ettim.
Gerçektende donanımdan kaynaklanıp kaynaklanmayacağını 12 gün sonra öğreneceğim.
:)

screenshot

Ben bu sürümü çok sevdim. Şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım. Bir süpriz çıkmazsa bu şekilde aynen yola devam.
"Zihin Fukara Olunca , Fikir Ukala Olur"

FeNDeR

Evet, daha da yorum alalım :) Şaka bir yana, yorum yazanlara teşekkürler. Sanırım RC'ye geçiş yapacağım. Ancak alternate iso ile yükseltme mi yoksa sıfırdan kurulum mu yapacağıma karar veremedim henüz.  Elimden geldiğince ubuntuforums'u da takip ediyorum, bazılarında kurulum esnasında donma sorunu halen devam ediyor gördüğüm kadarıyla. Neyse... Bakalım, hele bir yarın olsun da... 

superjax

ben beta sürümünde kişisel sorunum olan RTL8187 kablosuz ağ kartı sorununun çözülmemiş olduğunu gördüm.muhtemelende RC ve full sürümde aynı sorun devam edecek

FeNDeR

Alıntı yapılan: superjax - 21 Nisan 2010 - 14:44:33
ben beta sürümünde kişisel sorunum olan RTL8187 kablosuz ağ kartı sorununun çözülmemiş olduğunu gördüm.muhtemelende RC ve full sürümde aynı sorun devam edecek

Can sıkıcı bir durum. Umarım sorununuz çözülür. Ben şahsen masaüstü bilgisayar kullandığım için kablosuz ağlar ile hiç işim olmadı.