Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx) Tarihleri açıklandı

Başlatan emingavas, 30 Kasım 2009 - 18:12:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BayboraKaan

Seninle aynı karta sahibim sorunsuz çalışıyor.

ahmetcank

Malalesef ben beceremedim hd4650 nin kurulumunu muhtamelen benden kaynaklanıyor..

OnLyDeJavu

Alıntı yapılan: ahmetcank - 04 Nisan 2010 - 02:35:16
Malalesef ben beceremedim hd4650 nin kurulumunu muhtamelen benden kaynaklanıyor..

Alıntı YapSürücü Adresi (HD4xxx serisi için geçerlidir) :
https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/ati-driver-installer-10-3-x86.x86_64.run

Belirttiğim adresten ATI için son sürücüyü indir dostum. Masaüstüne at ismini de ati.run olarak değiştir. Daha sonra uçbirim e girip " su " komutunu ver. Root şifresi ile yönetici ol. Ardından " cd Masaüstü " komutu ile uçbirimde masaüstüne gel ve " sh ./ati.run " komutunu yazıp enter e bas. Grafik yüzünde kurulum tamamlandıktan sonra uçbirime son olarak "  aticonfig --initial   " komutunu gir ve bilgisayarını yeniden başlat. Eğer bilgin var ise kusura bakma belki denemişsindir ama yinede bilmeyen arkadaşlar için paylaşmış olduk.
İster mermi kullanırsın ister oy pusulası. İnsan iyi nişan almalı. Kuklayı değil kuklacıyı vurmalı...

heartsmagic

@OnLyDeJavu'nun anlatımına ufak bir düzeltme. su ile root olabilmek için önce parola oluşturmak gerekli. Fakat buna gerek yok. Komutlardan önce sudo kullanman yeterli.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

darkghost

Bu 10.04 sürümünün LTS olmasının bizim gibilere(internet ve güncellik delisi) pek etkisinin olacağını zannetmiyorum

Neden derseniz ;
Her yeni bir sürüm çıkacağı zaman alfasını betasını deli gibi takip ediyoruz. Hemen indirip kuralım diyoruz. Tam sürüm çıkınca da hoop yeni sürüme atlıyoruz. :D

LTS olması anca  "bilgisayarlarında fazla değişiklik istemeyen ve güncelleme yapmayan ofisler" e yarar diyorum ben .
Bilmem haklı mıyım?

eribol

Evet haklısınız. Mesela ben ilk 10.10 alfa sürümünü hemen kullanmayı düşünüyorum.

ironic

Hele de 10.10 ile Gnome 3.0 gelecek ki , kolay kolay kimsenin Ekim ayını bekleyeceğini sanmıyorum.  :) Bakalım beklentiler ne oranda gerçeğe dönüşecek.

ekullu

Alıntı yapılan: OnLyDeJavu - 10 Nisan 2010 - 14:17:01

Alıntı YapSürücü Adresi (HD4xxx serisi için geçerlidir) :
https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/ati-`sürücü`-installer-10-3-x86.x86_64.run

Belirttiğim adresten ATI için son sürücüyü indir dostum. Masaüstüne at ismini de ati.run olarak değiştir. Daha sonra uçbirim e girip " su " komutunu ver. Root şifresi ile yönetici ol. Ardından " cd Masaüstü " komutu ile uçbirimde masaüstüne gel ve " sh ./ati.run " komutunu yazıp enter e bas. Grafik yüzünde kurulum tamamlandıktan sonra uçbirime son olarak "  aticonfig --initial   " komutunu gir ve bilgisayarını yeniden başlat. Eğer bilgin var ise kusura bakma belki denemişsindir ama yinede bilmeyen arkadaşlar için paylaşmış olduk.
Estafurullah dostum ne kusuru yardım etmeye çalıştığın için asıl ben teşekkür ederim fakat şansıma o mesajı yazdıktan bir gün sonra @Heartsmagic'in bir yazısından faydalanarak ekran kartımı tanıtabildim gerçi CCC arayüzünü görüp ekran kartı ayarlarını istediğim gibi yapamıyorum ama olsun belki yeni sürüm Ubuntuda yapabilirim. Teşekkürler tekrar..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Nisan 2010 - 01:16:39

Tabi bu arada biraz garip oldu galba diğer mesajı ahmetcank adıyla atmıştım ama o takma adı değiştirmek istedim fakat değiştiremedim sonradan yeni hesap açtım ondan farklı isimle atıyorum ;)

heartsmagic

@ekullu, takma adını neden değiştiremedin?

bytan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 18 Nisan 2010 - 02:47:06

Ve nereden değiştirmeye çalıştın?

Kullanıcı adı değişimi için başlığımız var:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,823.0.html
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ekullu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 18 Nisan 2010 - 02:47:06
Profil ayarları bölümünden değiştirmeye çalıştım ama orda isim değişikliği yapılmıyordu bunun için sitede arama yapmak aklıma gelmedi malesef :( acaba adminlere mesaj atmam mı gerekiyor diye düşündüm ozaman kendi işim için uğraştırmayayım yeni ad alıyım dedim ama şimdi sizden öğrendim iş işten geçmiş olsada. Şuan o hesabı bu hesaba aktarmak için birşey yapabilirmiyim yada o adı artık kullanmayacağım için silmek için birşey yapabilirmiyim? Gerçi burası bu sorunun yeri değil kusura bakmayın siz sorduğunuz için yazdım

heartsmagic

@ekullu, bir miktar sorunlarımız var. Onlardan sonra isteğine cevap verebiliriz belki. Doğrudan @bytan'ın işaret ettiği bağlantıda istek yapsaydın değişikliği yapardık.